Muž v mlze

Dvacet povídek, v nichž jsou zastoupeni všichni detektivové známé anglické autorky.
Doslov Jan Zábrana.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25785/big_muz-v-mlze-Mdk-25785.jpeg 4.4303

Kniha Muž v mlze

Čmeláček

Tohle je takový mix různých povídek od paní Agathy. Mně se zdály skvělé všechny, takže dávám pět stars a dál už se rozepisovat nebudu :).

vodovodnice

Překvapilo mne, že A.Ch. psala i detektivky, jejichž motivem nebyli jenom vraždy, ale napsala detektivky i s motivem krádeže (bez vraždění).

Jedná se zde o povídky, které jsou výrazně kratší, někdy mne mrzelo, že končí třeba: "A teď víme jak to bylo a teď to předáme policii aby vše napravili..."
Na druhou stranu, povídky jsou krátké a když tam chcete vtěsnat smysluplnou myšlenku, tak se to prostě musí ořezat...

Je zde od každého detektiva po čtyřech povídkách, takže nuda rozhodně nehrozí :-) .

stejsdan

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně po babičce. Byla až ve druhé řadě, což je určitě škoda, ale babička nashromáždila skoro tisíc knih....
Ale k obsahu: kromě notoricky známých detektivů Poirota a slečny Marplové se setkáme i s těmi méně známými, ale určitě ne horšími. Mě nejvíc bavil Harley Quinn, tajemný detektiv, který se náhle zjeví a zase nečekaně mizí. Umí se na případ podívat jiným pohledem. A navíc se mi líbí ta přesmyčka jeho jména - Harlekýn.
Mě to bavilo moc.
Díky babi...

sweeney
01.08.2021

Musím přiznat, že ačkoli jsem fanynkou detektivních příběhů Agathy Christie, doposud jsem neměla ponětí o existenci jiných detektivů, nežli proslulých Poirota a slečny Marplové (holt člověk se celý život učí a já jsem moc ráda, že jsem měla možnost setkat se i s jinými charaktery této úžasné spisovatelky :). Jak je psáno níže, ne všechny povídky jsou na plný počet bodů, nicméně pokud to člověk vezme jako celek, není o čem pochybovat.

boxas
14.05.2021

Dlouho jsem váhala, jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček.
Upřímně řečeno, všechny povídky na pět nejsou. Ale na druhou stranu je kniha velice různorodá co se námětů týče, díky všem těm vyšetřovatelům pestrá, a proto čtivá, takže nakonec proč pět hvězdiček nedat, že ano?

SSTknihy
02.02.2021

Pokud máte detektivky Agathy Christie spojené jen s Poirotem a slečnou Marplovou, v tomhle výboru se vám představí i ti ostatní: podnikavý, trochu starosvětský manželský pár Tommy a Pentlička Beresfordovi, vysloužilý státní úředník a soukromé očko se znalostí lidského neštěstí Parker Pyne a trochu tajemný, záhadně se objevující a zase mizející Harley Quin a jeho dlouholetý přítel pan Satterthwaite. Čtveřici případů si střihne i slečna Marplová a Poirot, takže přehled je kompletní. Každý má něco do sebe, jiný způsob vyšetřování i povahu, což jen svědčí o spisovatelčině genialitě.

m_martina
31.12.2020

Povídky v této knize jsou výborné, jedna lepší než druhá. Doporučuji.

Disease
01.07.2020

Výborný reprezentativní výbor z povídek nejznámější autorky detektivek, který potěší rozčleněním podle známých i méně známých pátračů. I když jsem to v minulosti četl už minimálně 2x, takže tu není prostor pro překvapení, jako čtení po kouskách před spaním to stále funguje víc než dobře.