Až za hrob

Podle mínění některých členů své urozené rodiny je Alexander Kinloch bláznivý a nevyzpytatelný. Žije ve skotských horách, maluje obrazy, hraje na dudy, je samotářský... Podle mínění druhých i podle svého je Alexander Kinloch paličatý a odbojný, má smysl pro spravedlnost, pro dobro a zlo, vyznává věrnost až za hrob. Strýc mu proto svěřil do péče jílec starého obřadního meče, umírající nevlastní otec si zase přeje, aby ukryl cenného koně a vzácnou dostihovou trofej, které chce zachránit před bankrotem hrozícím rodinnému pivovatu. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby Alexander mohl ten bankrot odvrátit... Takovou důvěru nelze zklamat, Alexander je, jeký je, i když za to draze platí. Svému svědomí však chce dostát až za hrob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/818/az-za-hrob-818.jpg 4.5263
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Olympia

To the hilt, 1996

Kniha Až za hrob

alekis

V překážkovém závodě mnou několika rozečtených knih na celé čáře zvítězila tato vynikající, zábavná, dějem nabitá a hodně dramatická detektivka! Cena pro vítěze je 5*.
Podotýkám, že o dostihy se tentokrát skoro vůbec nejednalo, vůbec to nevadilo... a čtení to bylo vynikající!

kristijan
17.08.2021

Moc dobrá detektivka se spoustou zajímavých postav. Opravdu dobře se to četlo, má to příjemný spád, pořád se něco děje, přitom to není žádná divočina. Poctivá klasika. Líbilo se mi, jak Francis zachytil hlavní postavu - malíře při práci na obraze. Zajímalo by mě, jestli Francis taky maloval, nebo jestli podobně prožíval psaní svých příběhů.

zatmění
23.03.2021

Jako vždy úžasné čtení. Dick Francis nezklame. :-)

Šárka345
09.11.2020

Moc pěkné a příjemně protkané humorem :0)))

Greenfingers
09.09.2020

Přidávám se k početné skupině zdejších čtenářů, kteří kladně hodnotí tuto knihu. Ale jelikož jsem už všechny superlativy vyčerpal v komentářích jiných Francisových detektivek, zde už pouze dodám: čtěte!

Péťa1950
08.09.2020

Ke knize jsem se vrátila po letech. Děj jsem znala, proto jsem si vychutnávala zvláštní styl humoru, skrývané hluboké city, malířskou techniku a další. Stojí za přečtení. Dick Francis je mistr slova.

Romanka40
05.01.2020

Ctiva kniha, ale nektere uryvky jsem cetla tak, ze vubec nevim o cem byli. Jinak zajimave napsane

Keddie
30.04.2019

Vynikající klasická detektivka. Doporučuji.