Až za hrob

Podle mínění některých členů své urozené rodiny je Alexander Kinloch bláznivý a nevyzpytatelný. Žije ve skotských horách, maluje obrazy, hraje na dudy, je samotářský... Podle mínění druhých i podle svého je Alexander Kinloch paličatý a odbojný, má smysl pro spravedlnost, pro dobro a zlo, vyznává věrnost až za hrob. Strýc mu proto svěřil do péče jílec starého obřadního meče, umírající nevlastní otec si zase přeje, aby ukryl cenného koně a vzácnou dostihovou trofej, které chce zachránit před bankrotem hrozícím rodinnému pivovatu. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby Alexander mohl ten bankrot odvrátit... Takovou důvěru nelze zklamat, Alexander je, jeký je, i když za to draze platí. Svému svědomí však chce dostát až za hrob. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/818/az-za-hrob-818.jpg 4.4180

To the hilt (1996)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

lump23

Knížka se mi moc a moc libila.Je opravdu poutavá.Přečetl jsem ji,asi za tři dny.Fakt pěkné!

Schamila

Bezva, i když koníčci byli jen okrajově, zato zápletka dobrá, planiny neskutečné, někdy jsem měla pocit, že tam skutečně jsem, skutečně príma počteníčko, žádné krváky, přesto fajn napětí.

Toffee
30.12.2016

Klasika, která nezklame.

mamba27
31.03.2016

Příjemná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou.

Finskej
03.01.2016

Poměrně specifická francisovka. Obvyklého ústředního tématu, totiž anglického dostihového sportu, se v tomto případě dotýká méně, na druhou stranu skvěle dokazuje další autorovu schopnost, totiž dosti čtivě popsat různé zákruty jinak normální lidské povahy. Jinými slovy: Francis napsal nemálo detektivek, kde se pustil do rozborů psychiky a dostihy posloužily jako výchozí bod, a toto je jedna z těch lepších. Obvykle příznivci klejí, když se oblíbený autor odchýlí od ústředního tématu, ale Francis si ty odbočky mohl dovolit a uměl. P.S. Odpouštět je mimořádně silné téma a je hezké číst, když o tom někdo dobře napsal.

Makoves
13.02.2015

Moje první kniha od Francise, do této doby mě nechávali chladným, ale teď vím, že si ještě určitě nějakou přečtu.

Jara 56
25.01.2015

Pěkně napsané i když netradičně jsou dostihy jen okrajová záležitost, stojí za přečtení a nelituji času, který jsem četbě knihy věnoval.

Pet007
23.11.2014

Dobrý příběh. Příjemná změna, protože nejde jen o koně.

Ladinek
13.04.2014

U Francise hodně typická konstrukce příběhu. Připomíná to jeho starší knihy. Pro mně skvělá zábava.

Handulenka
30.01.2014

Moje první kniha od autora a moc se mě líbila.

VČJKR
19.01.2014

Moc hezká, dobře se četla

Rup
22.10.2013

Pro mě poněkud slabší. Možná se autor až příliš odchýlil od tématu svých milovaných koníčků do proštředí (dějově i místně), které mě zcela nezaujalo.

bobina58
26.09.2013

Moje první kniha od tohoto autora. Tak na jednou přečtení.

soukroma
06.09.2013

Dle mého jiný Francis, překvapivě však velmi zajímavý až dojemný. Koně jsou jen okrajovou záležitostí a dostihy zcela chybí, zato knize vládne skotská krajina, hrady, dějiny a dudy (a malování) vedle lidských kvalit věrnosti a čestnosti. Silný sentiment, melancholie a nostalgie dýchají z celého příběhu.

kattyV
19.02.2013

Tady mne málem více než to, kdo je zloduch zajímalo to, jak vzniká obraz. Ten, který hlavní hrdina namaloval v závěru bych věru ráda měla doma. A možná i některé jeho golfové nebo "žokejské" obrazy taky. Škoda, že je ještě nikdo nenamaloval.

jaja64646460
11.06.2012

jako vždy skvělá záležitost

vitavita
06.03.2012

43. román je výborný, počtěte si.

Dick Francis

Dick Francis