Až za hrob

Podle mínění některých členů své urozené rodiny je Alexander Kinloch bláznivý a nevyzpytatelný. Žije ve skotských horách, maluje obrazy, hraje na dudy, je samotářský... Podle mínění druhých i podle svého je Alexander Kinloch paličatý a odbojný, má smysl pro spravedlnost, pro dobro a zlo, vyznává věrnost až za hrob. Strýc mu proto svěřil do péče jílec starého obřadního meče, umírající nevlastní otec si zase přeje, aby ukryl cenného koně a vzácnou dostihovou trofej, které chce zachránit před bankrotem hrozícím rodinnému pivovatu. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby Alexander mohl ten bankrot odvrátit... Takovou důvěru nelze zklamat, Alexander je, jeký je, i když za to draze platí. Svému svědomí však chce dostát až za hrob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/818/az-za-hrob-818.jpg 4.5223
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Olympia

To the hilt, 1996

Kniha Až za hrob

Romanka40

Ctiva kniha, ale nektere uryvky jsem cetla tak, ze vubec nevim o cem byli. Jinak zajimave napsane

Keddie
30.04.2019

Vynikající klasická detektivka. Doporučuji.

pingu1
03.03.2019

Krásný příběh, miluju knížky od Dicka Francise :-)

Zoja706
15.12.2018

Detektivky normálně nečtu, ale Pana Dicka Francise jako autora miluji. úžasné dostihové prostředí nikdy nechybí a k němu je vždy přidáno jiné zajímavé prostředí další profese.

Květinka008
01.08.2018

Kniha žánru, který běžně nečtu - volba mezi Agathou a Francisem padla na koně, spíše kvůli době, ve které se detektivka odehrává. Na jedné straně jsem byla touto knihou nadšená - výborně se četla, žádné zbytečné natahování děje, vše propracované a krásně do sebe zapadající, i okolnosti naznačené později vysvětlené; kupuji v bazaru a ráda se k ní vrátím. Obávám se ale, že musím na druhou stranu říct "proboha co na tom Francisovi mají?!". S jeho proslulostí by to měla být větší "pecka". Takže sice odškrtávám splněnou kategorii, ale abych měla úplně čisté svědomí, na základě komentářů si přečtu ještě nějakou jinou, více detektivně-dostihovou...

Disease
20.03.2018

Alexandr je sympaťák a navzdory své "bláznivosti" má v sobě víc zodpovědnosti než většina jeho příbuzných. Další z Francisovek, co se neomrzí.

Jack93
12.03.2018

Pýcha, rodina, čest, víra ve spravedlnost, vášeň, láska, nenávist. Hlavní prvky Francisova 34. románu Až za hrob (nepočítám-li biografické dílo Sport Královen). Jde o výborně postavený, od úvodní stránky velmi čtivý příběh, který se od ostatních Francisových děl odlišuje tím, že dostihový svět je (trochu) upozaděn. Hlavní hrdina se opět nachází na životní křižovatce, jak je (bylo) u tohoto britského autora zvykem. Francisova psychologie postav je bravurní, v tom se mu málokdo vyrovná. Chcete-li zažít dávku napětí a zároveň si při četbě oddechnout, neexistuje lepší volba než Dick Francis.

lump23
24.04.2017

Knížka se mi moc a moc libila.Je opravdu poutavá.Přečetl jsem ji,asi za tři dny.Fakt pěkné!

Dick Francis
britská, 1920 - 2010