Až za hrob

Až za hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/818/az-za-hrob-818.jpg 4 290 35

Podle mínění některých členů své urozené rodiny je Alexander Kinloch bláznivý a nevyzpytatelný. Žije ve skotských horách, maluje obrazy, hraje na dudy, je samotářský. Podle mínění druhých i podle svého je Alexander Kinloch paličatý a odbojný, má smysl pro spravedlnost, pro dobro a zlo, vyznává věrnost až za hrob. Strýc mu proto svěřil do péče jílec starého obřadního meče, umírající nevlastní otec si zase přeje, aby ukryl cenného koně a vzácnou dostihovou trofej, které chce zachránit před bankrotem hrozícím rodinnému pivovaru. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby Alexander mohl ten bankrot odvrátit. Takovou důvěru nelze zklamat, Alexander je, jaký je, i když za to draze platí. Svému svědomí však chce dostát až za hrob.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

To the hilt , 1996

Toffee
30.12.2016 4 z 5

Klasika, která nezklame.

mamba27
31.03.2016 3 z 5

Příjemná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou.

Finskej
03.01.2016 5 z 5

Poměrně specifická francisovka. Obvyklého ústředního tématu, totiž anglického dostihového sportu, se v tomto případě dotýká méně, na druhou stranu skvěle dokazuje další autorovu schopnost, totiž dosti čtivě popsat různé zákruty jinak normální lidské povahy. Jinými slovy: Francis napsal nemálo detektivek, kde se pustil do rozborů psychiky a dostihy posloužily jako výchozí bod, a toto je jedna z těch lepších. Obvykle příznivci klejí, když se oblíbený autor odchýlí od ústředního tématu, ale Francis si ty odbočky mohl dovolit a uměl. P.S. Odpouštět je mimořádně silné téma a je hezké číst, když o tom někdo dobře napsal.

Makoves
13.02.2015 5 z 5

Moje první kniha od Francise, do této doby mě nechávali chladným, ale teď vím, že si ještě určitě nějakou přečtu.

Jara 56
25.01.2015 5 z 5

Pěkně napsané i když netradičně jsou dostihy jen okrajová záležitost, stojí za přečtení a nelituji času, který jsem četbě knihy věnoval.

Pet007
23.11.2014 4 z 5

Dobrý příběh. Příjemná změna, protože nejde jen o koně.

Ladinek
13.04.2014 5 z 5

U Francise hodně typická konstrukce příběhu. Připomíná to jeho starší knihy. Pro mně skvělá zábava.

Handulenka
30.01.2014 5 z 5

Moje první kniha od autora a moc se mě líbila.

VČJKR
19.01.2014 4 z 5

Moc hezká, dobře se četla

Rup
22.10.2013 3 z 5

Pro mě poněkud slabší. Možná se autor až příliš odchýlil od tématu svých milovaných koníčků do proštředí (dějově i místně), které mě zcela nezaujalo.

bobina58
26.09.2013 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Tak na jednou přečtení.

soukroma
06.09.2013 5 z 5

Dle mého jiný Francis, překvapivě však velmi zajímavý až dojemný. Koně jsou jen okrajovou záležitostí a dostihy zcela chybí, zato knize vládne skotská krajina, hrady, dějiny a dudy (a malování) vedle lidských kvalit věrnosti a čestnosti. Silný sentiment, melancholie a nostalgie dýchají z celého příběhu.

kattyV
19.02.2013 5 z 5

Tady mne málem více než to, kdo je zloduch zajímalo to, jak vzniká obraz. Ten, který hlavní hrdina namaloval v závěru bych věru ráda měla doma. A možná i některé jeho golfové nebo "žokejské" obrazy taky. Škoda, že je ještě nikdo nenamaloval.

jaja64646460
11.06.2012 5 z 5

jako vždy skvělá záležitost

vitavita
06.03.2012 3 z 5

43. román je výborný, počtěte si.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010