Oheň a bič

Anglickému dostihovému sportu hrozí nebezpečí dopingu. Mladý australský farmář a majitel dostihové stáje Daniel Roke se sice domnívá, že jeho osoby ani jeho vlasti se to netýká, ale nabídku, aby zkusil vypátrat, co se vypátrat dá, přijme. Vzdává se poklidného života na rodinné farmě a nastupuje nebezpečnou dráhu soukromého detektiva, aby odhalil neznámou gangsterskou organizaci. Netuší však, jakých zločinů se jeho protivník dokáže dopouštět na koních i na lidech, a jak dlouhé a úmorné pátrání, při kterém musí přežít ponižování a nejednou nasadit i vlastní život, ho vlastně čeká. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/821/ohen-a-bic-821.jpg 4.4191

For Kicks (1965)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Nunynka
28.12.2016

Pribeh se mi libil a byl i napinavy. Ale zdalo se mi,ze ho mohl autor jeste vic rozvest. Jinak to byla prvni kniha od tohoto autora a pokud se mi jeste dostane do rukou dalsi,tak si ji klidne prectu.

Insignitka
06.09.2016

Klasické dílo klasického autora.

alfinha2321
25.10.2015

Solidní Francisovka, která vám ukáže, že spadnout na dno lze i záměrně, a že hodně moc lidí dá na první dojem, který nemusí (a dost často ani není) úplně správný. Dávám čtyři hvězdičky a určitě se k ní v budoucnu vrátím.

zoew
22.04.2015

Asi nejlepší, co D.F. napsal.

Jara 56
02.04.2015

Krásná Francisovka jedna z nejlepších.

lennyd
08.04.2014

Asi jedna z nejlepších Francisovek - mladý australský farmář je pozván do Anglie, aby vypátral co se dá o podvodech, které se nedají dokázat. Musí se z ušlechtilého gentlemena ponořit až na samé dno, aby se nechal zaměstnat v té nejhorší dostihové stáji - aby přišel celému případu na kloub.
Stejně jako ostatní Francisovky se báječně čte, a i přesto, že čtenář (=já) rozumí dostihovému sportu a koním jak koza petrželi, tak detektivní pojetí této knihy celé dostihové prostředí perfektně doplňuje.

Pawlisman
27.01.2014

Moje první Francisovka a byl jsem u vytržení. Těšil jsem se, kdy se opět vrátím do děje. Tak strohé a zároveň naplno přesvědčivé. je tam toho vše přesně akorát. Plně doporučuji. Krimi není mým stylem, ale toto je přesně jak má být od začátku do konce. Napětí a spojení s hlavním hrdinou. 9/10

Petronille
26.01.2014

Moc hezká kniha, mám ji od Dicka Francise nejradši, doporučuji

lenocka2013
04.10.2013

Výborná kniha, fascinovala ma, netušila som, že príbehy z prostredia dostihov, môže byť zaujímave. Som veľmi rada, že som tomu dala šancu, inak by som prišla o zaujímavé príbehy.

soukroma
30.08.2013

Jedna z mála Francisových detektivek, kde obětmi jsou především koně, a to dost drsným způsobem (jde o mučení spíš než o "prosté" dopování), takže toto čtivo není zrovna příjemně oddechové (jak překvapivě uvádějí ostatní komentátoři) pro milovníky němých tváří. Jinak hlavní hrdina je príma.

fialka voňavá
08.06.2013

Světová detektivka z dostihového prostředí, pojednává o dopování koní, hlav. hrdina odjede do Anglie a tam se nechá najmout do nejhorších stájí a tam odhalí pachatele, kteří dopují koně. Dick Francis je skvělý autor a jeho knihy mě oslovily.

Skawin
29.05.2013

Skvělá detektivka - skvělé oddychové čtení. Dlouho jsem si chtěla nějakého Dicka Francise přečíst a určitě jsem nelitovala.

kattyV
23.03.2013

Uvolněný Australan s překvapením sleduje, jaká přísná hiearchie panuje v britských dostihových stájích. A v těch horších přímo tyranie. Vzhledem ke svému založení se s tím dokáže vyrovanat a objeví v sobě instikt lovce, který navzdory nebezpečí přemůže nepřítele.

Makoves
20.03.2013

Knihu jsem dostal jako cenu na učilišti.

Dandulka
17.05.2012

Další skvělá detektivka D. Francise.

AnnaAlžběta
30.01.2012

Rovněž doporučuji. Velice podařený příběh

tomik27
17.11.2011

skvělý příběh z oblasti dostihů

mis22
23.08.2011

Moc pěkná kniha, doporučuji...

Dick Francis

Dick Francis