Chladná zrada

Ač mladý, je David Cleveland šéfem vyšetřování britského Jockey Clubu. V Norsku pátrá po anglickém jezdci, který se tu ztratil i s pytlem peněz ze vstupného. Proč vůbec kradl, když si slušně vydělával? Proč kradl po bEzvýznamném dostihovém programu? A proč o sobě nedává vědět ani milující manželce, která čeká dítě? Otázek bez odpovědí přibývá a stop je zoufale málo. David naráží na nedůvěr ve svůj věk, na neznámé prostředdí, na přicházející zimu. A následují přímé útoky, brutální a zničující. Aby bezpečně poznal přítele i nepřítele, musí David vsadit vlastní život. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/830/chladna-zrada-830.jpg 4.2129

Slay-Ride (1973)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Kubíííína

Moje v pořadí druhá přečtená knížka od tohoto autora a byla naprosto úžasná!:-)

Jana K

Zajímavá zápletka, i když už název knihy dává tušit, že půjde o zradu a tak celkové rozuzlení možná tak úplně nepřekvapí. Opět mě bavila atraktivnost prostředí; z Anglie se tentokrát dostaneme do chladného a drsného Norska, které je v knize velmi realisticky popsané.

Schamila

Teď už chápu ten název - při čtení bylo často fakt zima, no jo - drsné Norsko, opět zajímavý příběh ze země, kdy bych koňský sport moc netipovala, ale pohodové čtení i s napětím.

Jane007
26.06.2016

Moje vůbec první detektivka od Francise. Z počátku jsem měla hrozný zmatek v postavách a přiznám se, že dostihy mi nic neříkají, ale pak se to zlepšilo. Pro mě to není nejlepší detektivka, ale jako oddechovka to stačilo.

jisimi
14.02.2016

Detektivka z dostihového prostředí, nicméně jsem od tohoto autora četla lepší. Vyšetřování nebylo až tak napínavé, aby to nutilo číst dál a dál.

DenisePartridge
23.12.2014

Pěkná kniha, ačkoliv pro mě trochu slabší francisovka.

lenocka2013
15.06.2014

Zaujala ma hneď od prvej stránky.

lisc
02.05.2014

inteligentní detektivka, přitom ne příliš drsná

chiara
01.01.2014

Dick Francis prostě nemůže zklamat, dobrá zápletka, od začátku do konce napínavé.

inule
09.10.2013

Mě kniha i zápletka moc bavila, zvlášť pro to prostředí divokého a osobitého Norska, které je v knize popsáno reálně. Vlastně to bylo důvodem, proč jsem po knize sáhla. Je to moje první kniha tohoto autora a určitě nebude poslední.

Skripi
16.04.2013

V Nórsku by som veru asi nechcel žiť. :D Knihu som si vypočul nahovorenú, a vcelku nesklamala.

kattyV
11.03.2013

Jedna z mnou méně oblíbených autorových knih. nějak jsem jí nemohla přijít na chuť i když vlastně nevím proč.

vitavita
06.03.2012

Po přečtení knihy si myslím, že v Norsku je pěkně jen v létě.

Dick Francis

Dick Francis