Drahý čas

Matt Shore, pilot aerotaxi, o dostizích mnoho neví, ale když se spřátelí s překážkovým šampionem Colinem Rossem, zamiluje se do jeho sestry Nancy a pozná poněkud prostomyslného lorda Wessexe...

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/827/drahy-cas-e9J-827.jpg 4.4150

Rat race (1970)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

DickBach

Pro mně Dickova coby srdeční záležitost, protože miluji letadla. :o) Propracovaný příběh, dobrá a nepředvídatelná zápletka. Velmi dlouho jsem ani netušila kterým směrem vane vítr.... Děkuji.

francouz

Po dlouhé době jsem si přečetl knížku v originále, odhodlával jsem se k tomu poměrně dlouho a jsem rád, že jsem si to takto střihnul. Navíc je to autor, kterého jsme doma měli x knížek a byla to vždy oblíbená četba mého otce. Líbí se mě styl psaní, protože autor si zde na nic nehraje a ukáže nám, keří maximálně viděli Velkou Pardubickou, co všechno se vlastně schovává za tímto businessem. A tak jako všude narazíte na lidi dobré, špatné, hloupé a vypočítavé. Hlavní hrdina toho tentokrát nemá moc společného s koňmi, ale o dostihový sport ani zde nepříjdete. Je to takový typický hrdina, kterého by jste měli potávat denně, protože těch, kteří spadnou na dno ( přehazují poslední pence v kapse) je opravdu hodně, ale umět se k tomu rovně postavit, zase tolik není. Velmi pohodové čtení.

alzbeta4340

Jedna z nejlepších Francisovek, ačkoliv vlastně vůbec není o koních. Přečteno po letech znovu a opět mě to moc bavilo.

denib

Dick Francis měl talent vyprávět tak, aby problémy dostihového prostředí pochopil i čtenář, který dostihy nezná. A hlavně měl talent psát napínavé a dobře čtivé knihy bez zbytečných surovostí nebo věděckých postupů vyšetřování. Prostě klasická detektivka, kde má hlavní roli zdravý rozum. Moc se mi tento styl líbí.

toni-az
04.07.2016

Příjemná detektivka jako je obvyklé pro Dicka Francise. Nejsem sice žádný koňák, ale tyhle knížky můžu a je to pro mě tak trochu exotika. Solidně napsáno, napinavé, sympatický hlavní hrdina, trochu té romantiky. Být to první kniha od tohoto autora, dal bych snad i 5*, ale je třeba uznat, že systém je ve všech jeho knihách podobný.

Jack93
20.05.2016

Další z řady mnohých klasik od Dicka Francise. Jen mi oproti jiným dílům přišlo, že hlavní hrdina, v tomto případě Matt Shore, přišel na rozlousknutí celé záhady příliš brzy. Jako velký příznivec tohoto autora jsem zvyklý na to, že si my čtenáři musíme počkat delší dobu na odhalení největšího padoucha. To mi v Drahém času trochu chybělo, ale na druhou stranu se mi moc líbilo finále, takhle dramatické snad ještě nebylo, a to jsem od Francise přečetl dohromady (zatím) 29 knih.

I když je scénář každého příběhu stejný - hrdina se nám zamiluje do krásné dívky a navíc bojuje o život, protože nemůže přihlížet nespravedlnosti - stále mě tyhle detektivky neskutečně baví. Je to skvělá oddychovka. Výrazné plus hraje i fakt, že se hrdinové jednotlivých románů pokaždé věnují jiné profesi (byť je nějak spojena s dostihovým světem), díky čemuž nedochází ke stereotypizaci.

alfinha2321
17.07.2015

Když jsme se dávali dohromady s mým nyní už manželem, vzájemně jsme si dali číst 8 knih, které nás inspirovaly. Do mého výběru spadla i tahle, už jen proto, že manžel létá a já ráda koně, takže aby se to hezky propojilo. Výběr se podařil, manžel na francisovky nezanevřel :)

magnolia
13.01.2015

Jak jsem mohla zapomenout - také můj první Francis (v tom růžovém vydání, půjčený od strejdy, co už nežije). Bylo mi 14.

Půca4
20.07.2014

Drahý čas. Tento díl jsem uplně hltala! Doporučuji přečíst!!!

Pawlisman
31.01.2014

Pro mě asi průměrný Dick. Děj letí jak o závod. Spíše jde ale skutečně jen o lehké čtení, toho dramatu a krimi bychom mohli mít ve střední části více. I tak se to prostě čte jak po másle a čtenář na konci určitě není zklamán. Kniha na 3 dny ideal čtení na které se budete těšit. 8/10

LPG
23.01.2014

O dostihy jsem se nikdy nezajímal a pravděpodobně ani nebudu. Proto se mi dlouho do této knihy nechtělo. Teď je mi líto, že jsem ji nepřečetl dříve. Opravdu hezká kniha s jasným rukopisem.

Disease
27.12.2013

Úplně první Francisovka, kterou jsem kdysi četl. I naponěkolikáté dobré.

Rup
22.10.2013

Slzavé údolí s napětím a šťastným koncem. Skvělé napsané. Autor se prostě stal klasikem žánru ještě za svého života.

lenocka2013
20.08.2013

Nenarocna kniha, lahka, dobre sa citala. Poskytovala prijemny relax.

bbara155
28.06.2013

Moje nejoblíbenější kniha od Francise. Příběh sympatického pilota a jeho boje o lásku a pak i o život. Dostihové prostředí viděné tentokrát z výšky. Kniha je čtivá a napínavá s dobrým koncem.

kattyV
23.03.2013

Hlavní hrdina je bez peněz, vyrovnává se z rozvodem a v žádném případě nechce navazovat vztahy s lidmi kolem sebe. Colin Ross, jeho sestry i další lidé kolem dostihů mu dokáží vráti chuť do života. mu

opicejudy
24.08.2011

Jsem velký fanda Dicka Francise v překladu Jaroslavy Moserové.Škoda, že už nic nového nenapíše.Poslední knihy napsané se synem už nejsou ono.Drahý čas - výborný.

mis22
23.08.2011