desert.fox desert.fox komentáře u knih

Magie Magie Josef Veselý

Kdo chce s magií začít, neměl by knížku pominout. Je tam všechno, co by měl nováček vědět. Autor zachovává nadhled, nikoho zbytečně nestraší nebezpečím, pěkně provází čtenáře krok za krokem. Je to poctivá knížka.

13.01.2021 5 z 5

Timaios / Kritias Timaios / Kritias Platón

Obdivuhodné!

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Téma sériových vražd je přitažlivé, málem už se jiné detektivky nepíšou. Není od věci dozvědět se, jak je to se sériovými vraždami ve skutečnosti.

29.12.2020 4 z 5

Tělo v psychoterapii Tělo v psychoterapii Edward W.L. Smith

Úvod do problematiky bodyworkingu. Od každého něco - takový letmý přehled toho základního, co v oblasti existuje. Jako laiku by mi víc vyhovovalo něco podrobnějšího.

29.12.2020 4 z 5

Mysterium Coniunctionis II.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Mysterium Coniunctionis II.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Carl Gustav Jung

Je to náročnější čtení... A nejvíc mne děsí, že si mnohé nebudu pamatovat.
Doporučuji všem zájemcům o alchymii.

29.12.2020 5 z 5

Třikrát Adam Dalgliesh Třikrát Adam Dalgliesh P. D. James (p)

Některé detektivky od PDJ už mám přečtené potřetí a právě tato knížka byla kdysi první, díky níž jsem si autorku oblíbila. Připomenutí po letech bylo příjemné.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Je to román. Má dobře vykreslené postavy, je atmosférický, děj postupuje logicky a čtenář je na vývoj zvědavý. Špička!

29.12.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Na tuhle knížku si vzpomenu vždycky, když slyším, že máme osoby ohrožené sociálním vyloučením - anebo že jde někdo šopovat.
Newspeak je tady.
Problém vidím v tom, že se mnozí domnívají, že 1984 už byl, že je to fantazie a že se nás tato vize netýká. Ba ne, teprve se ustavuje.

03.08.2020 4 z 5

Nelíbilo se. Neprůstřelné hrdiny nemusím a nelogické, za vlasy přitažené příběhy taky ne.

03.08.2020 2 z 5

Třikrát lord Petr Třikrát lord Petr Dorothy L. Sayers

Když jsem stylu vyprávění přišla na chuť, připadly mi příběhy zajímavé a inspirativní. Ale moderní akční čtení to není.
Naštěstí. :-)

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Poprvé jsem četla ve třinácti letech. Je to už dlouho, přesto jsem si první detektivku velmi dobře pamatovala a vybavila si i atmosféru.
Reálná drsná americká škola - nic intelektuálního, ale výborná atmosféra.

02.07.2020 4 z 5

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

Napínavé historické detektivky. Je to odpočinkové čtení, které potěší.

02.07.2020 4 z 5

Jóga moci: Tantra, Šakti a stezka levé ruky Jóga moci: Tantra, Šakti a stezka levé ruky Julius Evola

Podařilo se mi pochopit, co jsem za roky cvičení jógy a studia východních nauk nezvládla. Buď je to dobře vysvětleno, nebo mi prostě docvaklo.
Výklad tradičních hindských a příbuzných teoretických nauk, jejichž výsledkem je tantra - tedy když se prokoušete aglutinovanou hindštinou, jejímiž pojmy se dílo jenom hemží. (Já hindštinu obvykle nemusím). Knížka pro pokročilé nebo tzv. opravdové zájemce o východní nauky, protože neopravdoví se čtením seknou.
Jistě že je tato kniha o něčem úplně jiném, než všechny u nás vyšlé knihy s titulem "tantra".

02.07.2020 5 z 5

Básně Básně François Villon

Mám Villona ráda od gymnazijních let.

02.07.2020 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Takhle by se to přece nestalo. Ale jak jsem psala už v komentáři k jiné autorově knize - v tom pomalém tempu se ty za vlasy přitažené zápletky dají číst.

02.07.2020 3 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Autor má rozvážný styl. Když jsem si na pomalé plynutí děje zvykla, autora jsem si oblíbila. Tato knížka sice vrší nepravděpodobné situace jednu na druhou, ale v tom pomalém tempu se to dá.

02.07.2020 3 z 5

Rýma Rýma Stanisław Lem

Příjemná oddechovka, dobře se čte cestou ve vlaku. Aspoň pro mne. Pravda - klasická detektivka to není, ale nápadů je v knize dost. Což oceňuji.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Dvakrát jsem rozečetla - a nedočetla. Až na potřetí. Na mne jsou některé pasáže příliš popisné... a že nejsem zrovna milovník akce.
Jinak souhlasím se spolučtenáři, že první díl je nejlepší.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Vyšetřovatelům dlouho trvalo, než oběť našli, čímž chci říci, že to bylo nemírně rozvláčné. Ale jsou mnohem horší.

Příběhy pilota Pirxe Příběhy pilota Pirxe Stanisław Lem

Náladovka, kterou si pamatuju z dětských let. Na druhé přečtení mne překvapilo, nakolik je jinak ne zrovna strhující soubor povídek ve mně živý.