Magie

Nové vydání žádaného titulu. Autor o své knize píše: "Tato kniha, kterou po zralé úvaze předkládám veřejnosti, je v podstatě učebnicí magie. Mojí snahou bylo zpracovat toto téma způsobem, který by odpovídal úrovni poznání předmětu magie na prahu třetího tisíciletí, a to jak v oblasti teorie, tak i praxe. Zároveň bych chtěl začínajícím magikům poskytnout praktickou příručku obsahující i údaje, které se v jiných podobných pracích z různých důvodů opomíjejí. Za dvacet let, která jsem studiu magie věnoval, jsem se mnohokrát přesvědčil o tom, že by takové dílo mohlo být velmi potřebné. Snažil jsem se čerpat z materiálů, které jsou u nás z velké části neznámé, a zpřístupnit tak čtenářům informace, k nimž by se jinak dostávali jen s obtížemi. Kdyby u nás existovala (jako kdysi ve Francii) vysoká škola věd hermetických, představoval by obsah této knihy zhruba objem učiva, které by uchazeč musel znát, aby úspěšně složil přijímací zkoušku na fakultu magie."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11140/magie.jpg 4.622
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná
Vydáno · Vodnář

Kniha Magie

Agave

Tato kniha je jediná svého druhu, která dokáže vysvětlit co je Magie, pro koho je vhodná, dokládá rizika zasvěcení, obsahuje obohacující praxi. S touto knihou má člověk šanci se stát opravdovým magikem.
Ale jak se brány jednou otevřou, už je nelze nikdy zavřít.
Magie pro pokročilé, Atavismy, Podobách démonů, apod. jsou knihy pro zasvěcené a sebevědomé lidi, kteří už dokáží rozlišit co je zdravá úzkost, deprese a melancholie. Neboť i takto se dá definovat Magie.

vodnář
05.06.2018

Kniha obsahuje řadu zajímavých informací, které pro mě byly nové. Kniha je poměrně obsažná, obsahuje též "magickou kuchařku". Detailní popisy a návody na magické rituály jsem přeskakovala, přesto považuji knihu za přínosnou pro získání základních informací o magii.

Liatha
25.12.2017

Ze začátku se mi četla hůř a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Knihu rozhodně doporučuji. Je to takový přehled základních věcí pro magika, který jde hermetickým směrem. Ale ani čarodějky by tuto četbu neměly podceňovat. Rituály z této knihy nejspíš praktikovat nebudou, ale přesto si myslím, že mnoho věcí využijí.

mayhem993
17.04.2016

Povedené shrnutí základních pojmů z oblasti magie. Vhodné pro začátečníky.

kalishane
10.09.2015

Jedno ze zásadních děl pro zájemce o hermetismus a magii. Pokud se tímhle tématem chce někdo zabývat, tuhle knihu doporučuji jako začátek. Výborná práce od pana Veselého.

Cathan
10.10.2014

Mezi magii a čarodějnictvím je prostě rozdíl a vždy bude, možná proto jsem si několikrát uvědomil, že kniha mě v zásadě uráží. Čarodějnictví dává důraz na jistou divokost, svobodu, rozmanitost, emoce, magie(mágové, hermetismus) naopak dává na pevné rituály, čistou mysl, a tak dále....pravda je zřejmě někde uprostřed, proto jsem si také s knihy hodně vzal, problém je, že mám pocit, že mágové tím prvním pohrdají a cítil jsem to i s knihy. Ale protože to možná je jen můj pocit a nechci urazit autora který skutečně napsal pěknou knihu plnou vědomostí dávám 4*

alper
20.02.2011

Veloce rozsáhlé dílo .plné faktů-či výmyslů? až jsem z toho zmatená...