Magie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání žádaného titulu. Autor o své knize píše: "Tato kniha, kterou po zralé úvaze předkládám veřejnosti, je v podstatě učebnicí magie. Mojí snahou bylo zpracovat toto téma způsobem, který by odpovídal úrovni poznání předmětu magie na prahu třetího tisíciletí, a to jak v oblasti teorie, tak i praxe. Zároveň bych chtěl začínajícím magikům poskytnout praktickou příručku obsahující i údaje, které se v jiných podobných pracích z různých důvodů opomíjejí. Za dvacet let, která jsem studiu magie věnoval, jsem se mnohokrát přesvědčil o tom, že by takové dílo mohlo být velmi potřebné. Snažil jsem se čerpat z materiálů, které jsou u nás z velké části neznámé, a zpřístupnit tak čtenářům informace, k nimž by se jinak dostávali jen s obtížemi. Kdyby u nás existovala (jako kdysi ve Francii) vysoká škola věd hermetických, představoval by obsah této knihy zhruba objem učiva, které by uchazeč musel znát, aby úspěšně složil přijímací zkoušku na fakultu magie."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11140/big_magie-wjm-11140.jpeg 4.539
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Magie

Thanateros
09.04.2022

Klasika!

monngoll
13.12.2021

V našich krajinách zatiaľ najlepšie zvládnutý úvod do mágie z teoretického i praktického hľadiska, zvlášť preto, že autor je sám praktikujúci mág a praktikov, ktorí sú ochotní sa o svoje (skutočné) znalosti podeliť je naozaj málo. Aj pokročilejší záujemca tu nájde mnoho nového. Autorov štýl a nadhľad je veľmi čitateľný a nesnaží sa vnútiť svoju autoritu a svoje "adeptství", ako je to u autorov magických diel dosť časté.


desert.fox
13.01.2021

Kdo chce s magií začít, neměl by knížku pominout. Je tam všechno, co by měl nováček vědět. Autor zachovává nadhled, nikoho zbytečně nestraší nebezpečím, pěkně provází čtenáře krok za krokem. Je to poctivá knížka.

Seabeast
03.09.2020

Prý jde o "stručný" výcuc z oblasti okultismu, ale jedná se o řádně napěchovanou bichličku! Přiznávám, že jsem některé pasáže přeskakoval a knihu je spíš lepší číst jako encyklopedii - tzn. nečíst od začátku do konce jako román, ale brouzdat si v ní po zajímavostech. Ale každopádně pro začínající zájemce o magii, pěkná publikace u které je potřeba vypnout racionální uvažování a být otevřený nepoznanému i nehmatatelnému.

Thanateros
28.02.2020

Klasika českej okultistickej literatúry, monumentálne dielo, ktoré bude žiariť ešte na mnohé ďalšie generácie českých a slovenských začínajúcich (a možno aj pokročilejších) záujemcov o mágiu.

Agave
07.05.2019

Tato kniha je jediná svého druhu, která dokáže vysvětlit co je Magie, pro koho je vhodná, dokládá rizika zasvěcení, obsahuje obohacující praxi. S touto knihou má člověk šanci se stát opravdovým magikem.
Ale jak se brány jednou otevřou, už je nelze nikdy zavřít.
Magie pro pokročilé, Atavismy, Podobách démonů, apod. jsou knihy pro zasvěcené a sebevědomé lidi, kteří už dokáží rozlišit co je zdravá úzkost, deprese a melancholie. Neboť i takto se dá definovat Magie.

vodnář
05.06.2018

Kniha obsahuje řadu zajímavých informací, které pro mě byly nové. Kniha je poměrně obsažná, obsahuje též "magickou kuchařku". Detailní popisy a návody na magické rituály jsem přeskakovala, přesto považuji knihu za přínosnou pro získání základních informací o magii.

Liatha
25.12.2017

Ze začátku se mi četla hůř a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Knihu rozhodně doporučuji. Je to takový přehled základních věcí pro magika, který jde hermetickým směrem. Ale ani čarodějky by tuto četbu neměly podceňovat. Rituály z této knihy nejspíš praktikovat nebudou, ale přesto si myslím, že mnoho věcí využijí.

1