Psychologie sériových vrahů ekniha

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stadia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena jak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, tak studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie nebo kriminalistiky. Představuje více než 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování a ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevů zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k ostražitosti. Upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215655/psychologie-seriovych-vrahu-PzC-215655.jpg 4.6261
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno (ekniha), Grada

Kniha Psychologie sériových vrahů

LuluBird179
předevčírem

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Vracím se k ní i několikrát do týdne :-)

Ódin502

Po této knize jsem sáhl kvůli své „fascinaci“ sériovými vrahy a touze dozvědět se něco nového o fungování jejich psychiky. Neudělal jsem žádnou chybu. Autor celou problematiku popsal bravurně, a hlavně to napsal srozumitelně pro laiky. Po informativní stránce jsem sice už něco málo věděl, ale zároveň jsem se dozvěděl i něco nového. Navíc se mi líbilo, jak ve druhé části rozvedl každého vraha zvlášť, což publikaci přidalo další plusové body. Knihu doporučuji, i když vím, že nebude asi pro každého.

Anushka1

Z první části jsem si vybrala jen pasáže, které mi přišly pro lajka zajímavé vzhledem k následujícím profilům vrahů. Jsem ráda, že autor na konci knihy přidal slovník pojmů a nemusela jsem vše hledat na internetu.
Druhá část už pro mne byla zajímavější. Tady se může jít zahrabat kdejaký vymyšlený horor. Je až neuvěřitelné, kolika vrahům umožnila jejich řádění špatná práce policie. Přikláním se ale také k názoru, že méně je někdy více. Klidně bych snesla menší výčet vrahů a podrobnější informace.

desert.fox
29.12.2020

Téma sériových vražd je přitažlivé, málem už se jiné detektivky nepíšou. Není od věci dozvědět se, jak je to se sériovými vraždami ve skutečnosti.

eliska2126
17.12.2020

Wau. Tak tady smekám.
O tohle téma už se nějakou dobu zajímám, bohužel mi přednáška, na kterou jsem dlouho chtěla zajít, nevycházela kvůli práci.
Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala a konečně jsem se dostala i k přednášce, která byla kvůli stávající situaci online.
Skvěle podaná odborná literatura. První část je spíš taková vysvětlovací, psychologická a druhá je 200 příběhů sériových vrahů. A jak sám pan Drbohlav zmínil na přednášce. Mnohem lépe jsem termínům z první části rozuměla, když jsem si pak četla ty příklady. Takže moc super a doporučuju, pokud vás toto téma zajímá.

DenyRiddle
01.12.2020

U této knihy v první řadě oceňuji, že se autorovi podařilo velmi dobře shrnout tak složité, rozporuplné a obsáhlé téma jako je psychologie sériových vrahů. Knížek, které by tomuto tématu daly nějakou celistvost a dokázaly podat ty nejpodstatnější informace s odborností, ale zároveň jen s tím nejdůležitějším, co potřebujeme vědět, se moc nenajde. U první části knihy si tedy nemůžu vybavit nějaké vážnější nedostatky, které by mi zůstaly v hlavě.

Co se týče profilové části, tak k té už pár výtek mám. Jak už bylo psáno v komentářích přede mnou, autor v profilech sériových vrahů podával informace, které byly chybné. Například v profilu Jeffreyho Dahmera se můžete dočíst, že při svém pobytu ve vězení usmrtil jednoho ze spoluvězňů, avšak nikde jinde, ani v knihách zaměřené přímo na Dahmera, tuto informaci nenajdete. U Richarda Ramireze zase zaměnil jeho bratrance za jednoho z jeho sourozenců apod. Chápu, že autor musel být v průběhu psaní zavalen obrovským množstvím informací, a tak snadno mohl udělat chyby, ale přece jen... Jinak by mi ani nevadilo, kdyby kniha obsahovala méně jednotlivých profilů, ale s tím, že by se jím pan Drbohlav věnoval o něco více a popsal je podrobněji, abychom tak my čtenáři mohli mít lepší náhled do mysli onoho vraha/vražedkyně. I přesto ale tuto knihu opravdu doporučuji a trvám na tom, že stojí za to si ji přečíst.

AlbionFoxyFox
03.11.2020

Po knize jsem sáhla kvůli tomu, že thrillery, a to především na téma sériových vražd, patří k mé nejoblíbenější literatuře a usoudila jsem, že by bylo fajn mít načteno i něco skutečně odborného, reálného. Nezklamala jsem se. Byť nejsem psycholog, zaujala mě i úvodní, odborná část, byť její správnost nejsem schopna posoudit. Přehled vrahů ve druhé části byl pro mě děsivý a to nejen kvůli činům samotným, ale spíš kvůli tomu, že jsem si mnohdy uvědomila svázané ruce a neefektivnost mnohých právních a sociálních systémů různých států. Pro mě to byla rozhodně velmi přínosná kniha a určitě vyhledám i druhý titul.

Monika848
02.10.2020

(+ SPOILER) Nemyslím si, že takhle knížka je určena jen tak pro všechny. První, teoretická část, se soustředí hodně na psychologii sériových vrahů a je definitivně vhodná hlavně pro studenty psychologie, ale to neznamená, že nemusí bavit i milovníky kriminologie jako jsem já. Druhá, ta zajímavější, popisuje celkem detailně sériové vrahy a jejich vraždy. Žádná cenzura, fotky jsou také celkem hardcore, proto definitivně není vhodná pro slabší povahy.