Psychologie sériových vrahů

Psychologie sériových vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215655/bmid_psychologie-seriovych-vrahu-PzC-215655.jpg 5 399 84

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stadia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena jak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, tak studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie nebo kriminalistiky. Představuje více než 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování a ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevů zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k ostražitosti. Upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě.... celý text

Medulka.013
04.07.2019 5 z 5

Vždy jsem milovala sériové vrahy a po přečtení této knihy je miluji ještě více. Jsou totiž nádhernými osobnostmi a jejich příběhy se mi četly s nadšením a dost jsem se jimi inspirovala.
Knihu proto hodnotím pěti hvězdičkami a to i přesto, že pan Drboslav není těmito lidmi tak nadšený, ačkoliv o nich s možným nadšením píše.

Lenka8418
07.02.2019 5 z 5

Skvělé napsaná kniha. Měla by si jí přečíst většina i laické populace. Už se těším na přednášku p. Drbohlav a to 21.2. v Praze

Tridenti
31.01.2019 3 z 5

Knihu jsem četla jako materiál pro seminární práci na střední škole. U knihy mě nejvíce zaujala teoretická (první) část, která byla opravdu velmi dobře zpracovaná a podložená důvěryhodnými zdroji. Z druhé části - konkrétní profily sériových vrahů - jsem už tolik čerpat nemohla. Nevím, jestli autor měl nějaké pofidérní zdroje nebo si chtěl příběhy přibarvit, protože se mu nezdály dost zajímavé...

Lady.Lucrezia
17.01.2019 5 z 5

Kniha je vhodná nejen pro vysokoškolské studenty psychologie a příbuzných oborů, ale i pro zájemce o krimi. Jde o souhrn faktů z reálných případů, bez omáčky kolem, to však nic nemění na tom, že jde o poutavé a mrazivé čtení.

LuT
14.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, chystám se na ní znovu a v únoru na přednášku, jak já se těším :)))

Katulinka69
03.01.2019 3 z 5

Knihy jsem přímo necetla,jsou to spíše učebnice,škoda,že takové učebnice nejsou na vše. Super.

Papik.21
28.11.2018 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá (pomineme-li titulek ;-). V teoretické části jsem sice občas plavala, ale způsob zpracování informací autorem se mi líbil. Občas si přečtu nějakou detektivku, takže mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, že tato kniha je - bohužel - o skutečnosti. Pokud vás zajímá "kriminální" psychologie, tak vám tuto knihu vřele doporučuji. Závěrem lze napsat - kriminalisté to bohužel nemají jednoduché.

Gracian1964
24.09.2018 5 z 5

Výborná kniha a zdroj informácií o danej téme. Občas dosť náročné čítanie na psychiku.

veamertl
10.09.2018 4 z 5

"Není nic černějšího než některé lidské duše..", říkával náš pan profesor ze soudního lékařství. Tam tu černotu znají, byť z druhého konce než psychologové a než k jakému přičichneme tady..Oni kvůli tomu fasovali tvrdý alkohol a po tomhle čtení by to možná taky za panáka stálo..Neveselé, leč poutavě zpracované, dá-li se to u takového díla říct..

hu_87
06.09.2018 5 z 5

Mimořádně poučná a fascinující kniha. Není moc vhodná pro slabší a citlivé povahy.

6839
02.09.2018

Je zvláštní kolikrát se tato kniha ocitla na místě dárku pod vánočním stromem. Navštívila jsem přednášku Andreje Drbohlava, knihu jsem si přečetla, abych měla alespoň malou představu. Je to zajímavé čtení a seznámení se s tímto "patologickým fenoménem". Ráda čtu detektivky, nicméně toto jsou pravdivé příběhy, popsané bez takové té "knižní vyumělkovanosti". Mrazivé.

Bajunek
21.08.2018

Nejen pro studenty psychologie. Ne každý se zajímá o sériové vrahy. Já ano a z téhle knihy jsem měla velkou radost. Kolikrat se do ní podívám i po přečtení.

EliskaPreklizka
08.12.2017 5 z 5

S přítelem jsme se touto knihou rozhodli udělat radost jeho sestře. Zatím jsme ji ještě nepředali, ale je to asi dobře, oba si v ní totiž s oblibou listujeme a navzájem si z ní předčítáme (ano, cítím se za to, že čtu v knize kterou jsem kupovala pro někoho jiného velice provinile, ale je to silnější než já).

Mám v plánu touto knihou obohatit i svoji knihovničku a mohu ji jen a jen doporučit. I když má téměř 500 stran, je napsána velice stručně, a myslím, že o to snadněji se z ní člověk něco naučí o psychologii a zapamatuje si zajímavá fakta. Věděli jste třeba, že muži kteří byli v dětství sexuálně zneužíváni, mají v dospělosti sklony právě k tomu, aby páchali zlo na druhých, zatímco ženy, které utrpěly obdobnou křivdu, později páchají zlo spíš samy na své osobě často právě například sebepoškozováním? Až děsivě pravdivé...

MlaW
27.11.2017 5 z 5

Nejsem student a přesto mne kniha zcela pohltila. Hodně šťavnaté počtení. Zajímavé jsou i statistiky kolik budoucích vrahů vyrůstalo bez otce apod...

Anastazie0810
17.10.2017 5 z 5

Výborná kniha!!! Jsem nadšená z toho že Andrej Drbohlav něco takového uskutečnil a vydal. Tato kniha je opravdu skvostem. Není to žádné složité vysvětlování a samotná psychologie. Je to mnohem víc.
V první části knihy jsou vysvětleny určité pojmy a psychologické termíny, spolu se statistikami a tabulkami. Jsou však přehledné a pochopitelné. V Případě, že se budete ztrácet mezi množstvím termínů, na konci knihy je slovník, kde si dané termíny můžete vyhledat.
Druhá část knihy tvoří již samotný seznam sériových vrahů.
Nejsem žádný expert ani fanoušek vražd, avšak psychologie a myšlení těchto lidí, je i přes svoji hrůznost, zajímavá.
Proto je tato kniha opravdu skvostem.

Ivy_9
11.07.2017 5 z 5

Pro studenty psychologie je to výborná volba :)

katushah
03.04.2017 3 z 5

Kniha je spíš pro studenty psychologie než pro lajky. První teoretická část je opravdu maximálně nezáživná a těžko srozumitelná. Druhá část s těmi medajlonky už je lepší, ale zas tam moc informací není. Asi bych rozšířila medajlonky vrahů a zkrátila teorii a tabulky, které jsou stejně na prd.

Mišmiš
28.03.2017 5 z 5

Pro mě velice zajímavá kniha. Vysvětleno krásně.

Honzeecheck
28.02.2017 4 z 5

Že by to bylo nějak extra čtivý, jak tu všude píšete, tak to bych byl opatrnej. První část je vyložená nuda, kde se po většinu jen hrabe v ruznejch statistikách... nic proti, ale v týhle části dost haprujou zkoumný vzorky, který jsou pokaždý jiný. Když udělají průzkum na tisíci lidech tak fajn, jenže informace, že 10% vrahů je koprofilních nekrofilů a pak se ukáže, že N=10 mužů starších 40 let, zatčených za vraždu ve východním Německu mezi léty 55-60. Já chápu, že je těžký sehnat dostatečnej přísun správnýho vzorku, ale tohle tomu opravdu nepomáhá. Druhá věc, která m i v teroetický části dost vadí, jsou autorovy narážky na justiční procesy - fajn, každej máme názor, taky nejsem uplně proti trrestu smrti, ale nejsem si jistej, jestli by to mělo být součástí "odborný" knihy.

Druhá část je zajímavější, stránky seriovy-vrazi.cz znám, přesto mě občas dokáže lidstvo pořád šokovat. Jsou to jen krátký medailonky, který prakticky postrádají jakýkoli emocionální náboj, možná jsem uchyl ale občas jsem se musel i zasmát. Jako třeba vrah, kterej se prozradil tím, že šetřil a obětem nekupoval zpáteční jízdenku. Nebo žena vraha, která se jím nechávala každodenně vyzvedávat z práce, aby jí nikdo nic neudělal... Ale v úvodu jsem si přečetl, že je to normální. Že žijeme v bezpečný době, z který skoro vymizely hrůzy a ta fascinace zlem je prostě v nás. neznamená to, že jsme divný... fakt!

bara9550
03.01.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem knihu kupovala bratrovi jako dárek k Vánocům ( ano, trošku zvláštní dárek, mohl by si někdo říci.. ).
Knihu jsem ale jedním dechem přečetla ještě dřív, než jsem mu ji stačila zabalit do Vánočního papíru.
Naprosto skvěle napsané, strašidelné, běží Vám mráz po zádech.. a tak jak zde už psal Bar16 - i kolik pochybení se zde najde ze strany soudců a kriminalistů.
Fotky nahánějí hrůzu, toužíte po dalším pátrání po jejich případech, zvedá se Vám žaludek, jak může lidská bytost udělat něco tak příšerného.. a to je právě ten motor, který Vás sune dál, si to všechno přečíst.
Bratrovi jsem vše pak samozřejmě přiznala a on slíbil, že mi ji koupí k Narozeninám :)