Psychologie masových vrahů

Příběhy temné duše a nemocné společnosti. Masový vrah jinak myslí, jinak žije, jinak páchá zlo, má jiné motivy, ale zejména se zcela jinak vyvíjí již od dětství. Je v mnoha případech produktem doby, v jistém smyslu slova nemocné společnosti a setkáváme se s ním po celém světě čím dál častěji. Lidstvo toho zažilo již mnoho a jsou činy, o nichž je potřeba mluvit, aby si lidé na konkrétních případech zla uvědomili, že k němu nesmí být liknaví, nesmí jej přehlížet, protože zlo je vysoce infekční. Tato kniha je o malých vzdorovitých, pokřivených a případně rozmanitě zneužívaných dětech, které skrze paranoidní a nenávistný vztah k lidem vyrostly ve skutečná monstra....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249667/big_psychologie-masovych-vrahu-dAb-249667.jpg 4.6175

Kniha Psychologie masových vrahů

Standa24
23.12.2021

Velmi zajímavá a čtivá kniha. Teoretické a odborné pasáže jsou vhodně doplněny popisem případů řady (nejen) masových vrahů. Kniha se však nezabývá jen psychopatologickýmí a sociopatologickými jedinci, ale má také celospolečenský přesah.

lenny_prague
18.09.2021

Ucelený přehled zajímavých případů a odborný pohled na to, jak se z někoho vlastně stane masový vrah...

hu_87
30.07.2021

Pro mě je knížka celkem vydařená, pěkně graficky zpracovaná (uvidíte až otevřete, co přesně myslím - ty infografiky apod., jedna báseň) a srozumitelně napsaná. Oproti své sestře (Psychologie sériových vrahů) má přijatelnější vazbu a papír, které se tak snadno (možná paradoxně) v souvislosti s počtem stránek neničí - ta měkčí vazba zkrátka vypadá mnohem harmoničtěji a přirozeněji, vzhledem k vyššímu počtu stránek. Avšak mohla mít klidně o 100 stránek navíc, spousta kapitol o těch jednotlivých masových vrazích mi přišly zbytečně krátké a klidně je mohl autor obohatit a rozšířit o nejrůznější psychologické a psychiatrické posudky. Třeba mnou právě namátkou čtený James Holmes - autor zmiňuje pouze to, že měl nejspíš dysforickou mánii a bylo u něj podezření na schizofrenii, ale když člověk tuší, o jakých diagnózách může být u Holmese řeč, trošku je škoda, že autor nezmínil i další zajímavé věci, které jsou dohledatelné...
Samozřejmě se nejedná o čtení pro citlivější povahy nebo lidi, kteří prostě věří v dobro ostatních lidí apod., knížka je spíš vyloženě pro zájemce, studenty psychologie a příbuzných oborů.

DreamerX9
31.05.2021

Hodně přínosná knížka kromě případů je taky psychologicky rozebráno myšlení různých vrahů a důsledky jejich činů. Z některých šel až mráz po zádech. Ale doporučuji a není to nic složitého:)

martina2540
14.05.2021

Skvělá kniha, poslední třetina obsahující konkrétní případy masových vrahů byla nesmírně čtivá a zajímavá.

mk1111
29.03.2021

Skvělá kniha , doporučuji !!

Aust
25.12.2020

Není to zrovna kniha na jedno přečtení, ale tak z nudy na zajímavost. Je to má první kniha tohoto typu a rozhodně nezklamala.

sarekaslukova
28.08.2020

Velmi zajímavá publikace, určitě se dá číst několikrát a vždy v ní najdete něco nového, za mě byla jen škoda, že jsem si jako první nepřečetla psychologie sériových vrahů, na které tam byly časté odkazy.