Psychologie sériových vrahů

Psychologie sériových vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215655/bmid_psychologie-seriovych-vrahu-PzC-215655.jpg 5 399 84

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stadia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena jak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, tak studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie nebo kriminalistiky. Představuje více než 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování a ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevů zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k ostražitosti. Upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě.... celý text

Arlique
09.10.2013 4 z 5

vynikající je hlavně teoretická část, ale je na můj vkus příliš krátká. zbytek knihy, tzn. tak 80%, jsou "kazuistiky".. veřejně známé případy (ale i méně známé).
osobně bych tuto publikaci rozhodně nezařazoval do naučné literatury,, tzn. do učebnic, ale spíše do kategorie "populárně naučné", což jí samozřejmě nebere nic na "kráse". ale o klasickou učebnici se opravdu nejedná

Verushe
23.09.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Celá práce je přehledná a čtivá. Příběhy jsou poutavé a kniha se dá číst jedním dechem. Je pravda, že by tuto knihu neměli číst rodiče, protože by si asi barvitě představili, co se může stát jejich ratolestem a tím se i nechat značně ovlivnit. Každopádně zájemcům o obor forenzní psychologie mohu jedině doporučit.

Thanyss
31.08.2013 5 z 5

Výborná publikace, která toho má hodně co říct i laické veřejnosti. Autor nám tu předkládá základní rozdělení sériových vrahů, profilování vrahů a v neposlední řadě výběrový rejstřík těch nejděsivějších psychopatů, psychotiků a jinak narušených osobností, kde je u každé "osobnosti" uvedena krátká tabulková charakteristika a stručné shrnutí jejich kariéry. Mnohdy mě více než bestialita zločinů a počet obětí (a že rekordmani dosahují číslice 1000) vyděsily procesní chyby, laxnost vyšetřovacích složek a liknavost soudů, které v některých případech dokonce vedly k osvobození a propuštění vraha. Paradoxů, kdy je zločinec i přesto, že se přiznal např. k 10 vraždám, odsouzen třeba jen v polovině případů, jen proto, že není dostatek relevantních důkazů, jež by pachatele usvědčily (to, že je dotyčný zavedl na místo, kde byla nalezena mrtvola, prostě nepostačuje), je bohužel více než dost.
Máte rádi horory? Pak si přečtěte TOHLE, protože tohle se skutečně stalo, vše je řádně zdokumentováno a mnohdy to předčí vše, co jsou schopni si vymyslet i ti nejlepší filmaři a spisovatelé.

Ronin Roujin
12.08.2013

Konečně někdo, kdo si neplete politiky (masoví vrazi) s úchyly (sérioví vrazi). Díky!