desert.fox desert.fox komentáře u knih

Sága o Hervaře Sága o Hervaře Jan Kozák

Pro mne se jedná o úvod do severské mytologie. A tento úvod byl víc než dobrý.

Princip stínu Princip stínu Ruediger Dahlke

Na mne trochu nešťavnaté až malinko fádní. Ale to bude tím, že danou problematiku znám dobře a nepotřebuji základní pravdy opakovat pořád dokola. Pro nováčka v oboru je knížka určitě užitečná.

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Starší knížka, která je pěkným úvodem do psychosomatiky. Knížku znám už dlouhé roky, a tak mohu říct, že ne všechno je tak jednoduché, jak autor popisuje. Ale začít se od tohoto díla dá.

Buzz Buzz Anders de la Motte

Není to můj styl. Přeskakuji stránky, ať už to mám za sebou.

07.03.2024 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Řadím do kategorie konzumní detektivka. Přečíst se dá, neurazí, nepotěší. Hvězdu přidám ze známosti.

07.03.2024 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výstižná kniha, atmosféra dokonalá. Sem tam malá křeč zanikne. Kdyby tak měl autor všechny knihy tak dobré jako tato!

07.03.2024

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Jedna z autorčiných nejlepších knih - aspoň na mne tak působila. Hlavně propracovaností postav a atmosférou.

07.03.2024 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Pohádka. Možná trochu strašidelná, ale pohádka. Realita taková není, lidi takoví nejsou ani se tak nechovají.
Nemusím to.

17.02.2024 2 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Knížka nezklamala. Byla ještě lepší než první díl! Příběh barvitý, sympatické a jednoznačné postavy.

17.02.2024

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Konečně detektivka, co dává smysl. Krásně starosvětská, přitom ze současnosti.

17.02.2024 5 z 5

Tak už se pusť! Tak už se pusť! Paul Williams

Když se knihou poctivě promeditujete, vstoupí do vás Das Energi.

22.06.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Detektivka o lidech. Ne o postavách, nezranitelných, nesmrtelných, výjimečných, ale prostě o lidech.

20.05.2023 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Oceňuji originální nápad! Od půlky se mi děj nijak netáhl, zajímavé vyústění.

31.03.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První přečtená knížka od této autorky. Měla zajímavou atmosféru a cosi ve mně zanechala, tak jsem postupně čtu i ty další, jak vycházejí. Oproti nim je knížka trošku slabší, ale je to prvotina, tak nevadí. Příběh má atmosféru a pěkně vykreslené postavy.

31.03.2023 4 z 5

Skála Skála Peter May

Mám z knihy rozporuplný pocit. Atmosféra výborná, ale děj jaksi šmajdá na všechny čtyři a konec knihy je nelogický a zlomený přes koleno, do psychologie hrdinů nezapadá. V knize není ani žádná postava, které by čtenář fandil.
Druhý díl nezkusím, tento mne odstrašil.

31.03.2023 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Po letech jsem si připomněla dík čtenářské výzvě. Dík za ni!
(Kinga nemusím).

03.02.2023 4 z 5

Ve vyšších kruzích Ve vyšších kruzích Viveca Sten

Velmi pěkně se čte. Občas je vyprávění na pomezí společenského románu.

03.02.2023 5 z 5

Stav ohrožení Stav ohrožení Viveca Sten

Osvěžující. Přidávám se k těm, kdo mají za to, že vyšetřovací tým byl nedovtipný.

03.02.2023 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Viveca Sten

Dobře napsaná konzumní detektivka. Seriálové zpracování je oproti knize dost cukrkandlové.

03.02.2023 4 z 5

Magické eseje I. Magické eseje I. Sebastián Jahič (p)

Raritka pro ty, kdož vědí, oč v thelémě jde, tedy určena spíše úzkému okruhu čtenářů. Knížka neurazila ani nepotěšila.

03.02.2023 2 z 5