Ve vyšších kruzích

Ve vyšších kruzích https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183585/bmid_vrazdy-na-sandhamnu-ve-vyssich-kruz-NZh-183585.jpg 4 61 16

Vraždy na Sandhamnu série

Druhý díl série kriminálních románů Vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře Lindeové. Na Sandhamnu se ozve výstřel ze startovní pistole. První překročí startovní čáru velká plachetnice Swan, ale nečekaně zpomalí a změní směr. Někdo zastřelil kapitána, přímo na otevřeném moři. Ukáže se, že obětí je Oskar Juliander, výborný jachtař a místopředseda Švédské královské jachtařské společnosti, známý a úspěšný advokát. Thomas Andreasson a jeho policejní kolegové začínají mapovat Julianderův život. Vyšetřování je zavede mezi smetánku, do prostředí plného lží, tajností a intrik. Navíc je zavražděn další člen vedení jachtařské společnosti....... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

I den innersta kretsen , 2009

etell
17.06.2023 5 z 5

Teším sa na ďalšiu časť :)

desert.fox
03.02.2023 5 z 5

Velmi pěkně se čte. Občas je vyprávění na pomezí společenského románu.

Awča
09.03.2022 5 z 5

Četla jsem hned po prvním díle a jsem ráda, knihy celkem navazují, alespoň co se soukromí
Nory a Thomase týče.
Prostředí jachtařských závodů je velmi atraktivní, začátek knihy je výborný. Láska Švédů k lodím je fascinující. Trochu moc postav, ale časem si čtenář zvykne, kniha se četla dobře, pachatele jsem kupodivu odhalila, motiv byl celkem pochopitelný, nic přehnaně vykonstruovaného.
Vzhůru na další díl.

zazvorka
24.11.2021 5 z 5

Pohodová detektivka, jako stvořená na čtení před spaním, kdy není třeba příliš napětí.
I druhý díl série se mi líbil a těším se na třetí. Zápletka i prostředí opět zajímavé. Vyhovuje mi také sledovat osobní život hlavních postav na pozadí příběhu.

Šárka345
15.09.2021 5 z 5

Povedené příběhy... příjemné čtení, jako bych tam byla :0)))

akdar72
13.02.2019 5 z 5

Řekla bych, že ještě lepší než první díl. Jsem zvědavá, zda se Nora a Thomas dají dohromady.

Arsi
05.01.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, trochu překvapivý závěr. Bavilo mě i číst o soukromém životě Nory a detektiva Thomase. Myslím si, že se čtenář nudit nebude.

konicekbily
31.12.2018 5 z 5

Povedená detektivka klasického střihu, která nepostrádá dobrý popis průběhu vyšetřování a závěrečné bezchybné vysvětlení "jak to bylo". Možná je tam trochu moc souběžného osobního děje hlavních hrdinů, ale toto toleruji. Doporučuji celou řadu číst pěkně od začátku - jinak můžete být trohu ochuzeni o napětí!

kap66
30.08.2018 3 z 5

Varuji: nečtěte tento díl před prvním, pokud si i ten chcete přečíst - je tam jeho rekapitulace se vším všudy.
Přečetla jsem si ho brzy po "Tichých vodách", protože jsem byla zvědavá, jestli se Viveca Sten spisovatelsky posunula. Na prvním dílu je vidět, že se chtěla vypsat z lásky k Sandhamnu a zároveň chtěla, aby měla úspěch, takže zvolila oblíbený detektivní žánr. Viděla, že uspěla, takže začala vymýšlet další zápletku - ale to jí tolik nejde; nechala se inspirovat jinými autory, to tam určitě uvidíte. Její síla je ale v něčem jiném: opět v procítěném popisu prostředí a v rozvíjení vztahů kolem dvou hlavních postav - Thomase a Nory.
Pro mě opět detektivka patřící do obyčejných - ale to není odsudek. Takové čtu ve chvílích, kdy si chci vyčistit hlavu.

alnahu
02.05.2018 5 z 5

Druhý díl série vražd na Sandhamnu-opět výborná, tentokrát nás zavede do vybrané společnosti jachtařů a i tam se vraždí.Za mě dobré čtení.

katka.oo
04.04.2018 4 z 5

Opět povedená detektivka, líbila se mi tak jako první, taková odpočinková, některé pasáže knihy trochu nudné, ale i přesto dobré.

ArwenAragorn
07.12.2017 4 z 5

Detektivka nebyla špatná a bavil mě i soukromý život Nory a Thomase. Ale přiznám se, že jsem se chvílemi nudila.

TeaPeter
15.09.2016 5 z 5

Výborná detektivka. Kromě samotného případu, který má velmi překvapivé rozuzlení, stojí zato i osobní vývoj hlavních osob. Určitě budu pokračovat i s dalšími knihami od této autorky.

knihomolka525
03.08.2016 2 z 5

jsem v rozpacích : některé postavy jsou už nudné.Thomas se svým žalem a Nora co by domácí puťka....A opět jdou v knize paralelně dva příběhy (samozřejmě mají spojitost) ,aby ten přidaný vyústil v "šok".Tato kniha mě nebavila a musela jsem se nutit ji brát do ruky a něj se tou nudou prokousat.Další dvě snad nebudou trefa vedle jako tato

tanika
01.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dle mého názoru byla lepší, než první díl série - Tiché vody. Čtivý příběh, sympatičtí vyšetřovatelé, lze odhadovat, kdo je pachatel v souladu s postupem vyšetřovatelů - nakonec je vše tak trochu jinak:-) Přiznám se, že Nora mi chvílemi sice "lezla na nervy",ale nakonec i její část příběhu byla OK

Petulla
31.07.2014 5 z 5

Kniha mě bavila úplně stejně jako první. Líbí se mi její styl, už se těším na další ;)

severská krimi švédské detektivky

Viveca Sten
švédská, 1959
2017  84%Dítě útesů
2013  75%Tiché vody
2014  85%Bez viny
2013  84%Ve vyšších kruzích
2015  78%Dnes v noci zemřeš

Kniha Ve vyšších kruzích je v