Dítě útesů

Nemohu si pomoci a házím zoufalý pohled přes rameno, když vidím cosi následovat člun. Tichý šepot ve vlnách, chladný proud pod hladinou, mnohem rychlejší než já. Nemohu uniknout... Dvanáctiletá Tuva si se svými spolužáky moc nerozumí a tráví hodně času sama. Ale na Haro, kde žije, se cítí jako doma. Má ráda místní malé ostrovy a útesy jako hřbet ruky. Ale letošní podzim je to jiné. Lidé mizí beze stopy v moři, pod hladinou se vlní tmavé stíny a v korunách stromů byly spatřeny nadpřirozené bytosti. Dítě útesů je první část serie thrillerů pro dospívající mládež z pera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřirozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami. Hlavní hrdinka Tuva má také svůj příběh: jaké to asi je vyrůstat na ostrově v souostroví, když letní sezóna skončí, turisté odjedou a hladinu oceánu pokrývá hustá mlha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337707/big_dite-utesu-NAu-337707.jpg 4.2112

Hluboký hrob 1.

Literatura světová, Thrillery, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

Djupgraven, 2016

Kniha Dítě útesů

Ticiana
17.09.2021

To bylo parádní počteníčko. Dobre jsem udělala, ze jsem pockala na všechny díly. Tenhle pribeh se mi moc libil, hned od začátku to bylo ctive, mistami trosku děsivé a fascinující. A ted rychle na další dil.

Agatha84
24.08.2021

Pokud k tomu přistoupíte jako k literatuře pro děti/mládež, je to vlastně dost prima počtení. Možná jsem i dokonce nalákána na druhý díl.

Anannas
07.05.2021

Bohužel mě tahle kniha moc nezaujala. Čekala jsem větší horor. Možná to bylo tím, že to je určené pro mladší čtenáře. Kdyby byl můj věk podobný věku hlavní hrdinky, asi bych to prožívala víc.
Jinak se mi ale hodně líbila atmosféra téměř opuštěného, severského souostroví u Baltského moře. Například způsob dopravy mě hodně zaujal (taky bych chtěla jezdit do školy lodí :D ). Líbila se mi i ta "mytologická" stránka příběhu.
Už ale nemám chuť pustit se do dalšího dílu...

L3nch4
07.02.2021

I presto, ze je tato serie urcena dospivajici mladezi, jsem si jista, ze zaujme i dospele ctenare. U me to tak bylo.
Z obalu knihy: “Nadprirozene prvky ze severske mytologie se stretavaji se starymi namornickymi poverami a legendami.” Pribeh dvanactilete Tuvy je chytlavy a zajimavy.
Nyni se chystam na druhy dil teto trilogie. Jen me mrzi, ze o vydani tretiho dilu u nas, ktery se v originalu jmenuje Mareld, nejsou zatim zadne informace. Snad se ho nekdy dockam.
Kniha se cte skvele, je v ni napeti.
Co mi vadilo, byly obcasne chyby. Spatny slovosled, vynechani zvratneho zajmena se, zrejme divny preklad - nekdy jsem si musela precist vetu vickrat, abych si ujasnila, zda to ci ono chapu spravne.
Kdyz pominu chyby, muzu knihu vrele doporucit. Za me 4,5 z 5*.

Hanifa
17.01.2021

Pro nactilete a nejen pro ne vyborne. Dobrodruzstvi kamaradstvi a vztahy a fantasy a ekologie.

Roseblood
06.01.2021

Kniha kterou jsem přečetla za den. Neskutečně mě bavila.

Zábavná a moc pěkně napsaná, těším se na další díl.
Vřele doporučuji.

hodnocení: 5/5*

Didi15
29.12.2020

Pohádka :) Ačkoliv psáno pro teenagery, tak mně to bavilo. Velice čtivé, zatahla jsem to za dvě hodiny.

Simstr
05.10.2020

Knížka pro teen. Mě je 30+ a knihu jsem si užila. Mohu doporučit i dospělým čtenářům, ale i jejích dítkám. Druhý díl si určitě přečtu :-)

Jeden z nás lže
Jeden z nás lže