Dítě útesů

Dítě útesů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337707/bmid_dite-utesu-NAu-337707.jpg 4 135 48

Hluboký hrob série

Nemohu si pomoci a házím zoufalý pohled přes rameno, když vidím cosi následovat člun. Tichý šepot ve vlnách, chladný proud pod hladinou, mnohem rychlejší než já. Nemohu uniknout... Dvanáctiletá Tuva si se svými spolužáky moc nerozumí a tráví hodně času sama. Ale na Haro, kde žije, se cítí jako doma. Má ráda místní malé ostrovy a útesy jako hřbet ruky. Ale letošní podzim je to jiné. Lidé mizí beze stopy v moři, pod hladinou se vlní tmavé stíny a v korunách stromů byly spatřeny nadpřirozené bytosti. Dítě útesů je první část serie thrillerů pro dospívající mládež z pera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřirozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami. Hlavní hrdinka Tuva má také svůj příběh: jaké to asi je vyrůstat na ostrově v souostroví, když letní sezóna skončí, turisté odjedou a hladinu oceánu pokrývá hustá mlha.... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

Djupgraven , 2016

Tánička11
31.01.2018 4 z 5

Asi bych se mohla zmínit o tom, že i když se kniha zmiňuje jako thriller pro mládež, já osobně bych jí zapsala spíš jako fantasy než thriller. Anotace popisuje, že kniha je hodně založená na severské mytologii a námořnických legend tahle fráze anotace neboli spíš část z ní mě velice motivovala si knížku přečíst, proto pro mě taky nebyla úplně dostatečně dobrá čekala jsem opravdu nějaké legendy a příběhy pojící s touto částí země, bohužel, ano byli tu prvky pojednávající se o tomto území vždyť sami autorky odtud pochází, ale na druhou stranu to nebyli legendy ani příběhy, ale jenom prvky, jenom stvoření, která se párkrát objevila v scénáři. Přesto mě příběh Tuvi zaujal netradiční území hustých lesů, přeprava lodí a cela ta severská atmosféra se na vás z této knížky dívá. Četla jsem komentáře kde lidé hodně uváděli, že kniha i když je psaná pro děti, tak jim není určena, podle mě tam nic nějak extra nebylo proto bych to ani nenazývala tím thrillerem. Na konec bych ještě chtěla podotknout, že se mi velice líbil nápad s Rasmusem nenucená láska se vždy hodí a nebojte se nebylo to vůbec sladké vždyť je to pro děti... Pro mne se stockholmské souostroví stalo dalším místem pro navštívení.

TheMelorry
31.01.2018 4 z 5

I přesto, že se jedná o knihu pro mladší čtenáře, vážně se mi líbila a bavila mě. Místy se mi ale zdálo, že na to že je kniha pro děti je docela strašidelná. Asi jsou dnešní děti otrlejší.. Kniha se velmi dobře čte, je psána větším písmem, takže v zásadě je počet stran poloviční. Autorky dokázaly nenápadně propašovat do knihy poselství o ochraně přírody a problémech znečištění. Rozhodně je to velmi povedená kniha a to nejen pro děti.

bookcase
07.01.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, trochu záhada, trochu pohádka. Skvělé, že to bylo v ich formě. A hlavně, byl tam můj milovaný Balt. Jsem zvědavá na pokračování.

mmmisulka.r
07.01.2018 4 z 5

Celkem drsné, na to, že to má být pro děti, ale jinak dobré! Prvky mystiky a nadpřirozena tomu dávají opravdu děsivé kouzlo. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

AniS1
06.01.2018

Jednou z věcí, které jsem ocenila i já sama, bylo vložení ekologických prvků do knihy. Motivy starání se o životní prostředí, moře a oceány, jsou přímou součástí díla. Doslov autorek je o znečišťování a myslím, že může být pro mladé čtenáře ve spoustě ohledech inspirativní...

Veve721
20.12.2017 4 z 5

První díl švédské série mě naprosto uchvátil! Velkým pozitivem (kromě sympatické hlavní hrdinky) bylo využití severské mytologie v kombinaci s námořnickými legendami. Největším plusem pro mě však bylo ekologické poselství skrývající se za oponou Tuvina vyprávění. To mě opravdu dostalo a neuvěřitelně mile překvapilo! Existuje mnoho knížek o ochraně životního prostředí, ale ještě jsem nečetla tak šílený mix žánrů jako je "Hluboký hrob": ekologicky zaměřená thrillerózní fantasy pro děti se šikanovanou teenagerkou v hlavní roli. :D Nejlepší ale je, že tento zajímavý koktejl jako celek dokonale funguje a každičký detail ladí se zbytkem dílka. Skvělé a poučné zároveň! Na konci knížky autorky přidaly ještě pár typů na pomoc Baltskému moři, za což ode mě dostávají ještě nějaké ty body navíc. :)

DariDerek
07.12.2017 5 z 5

Přesně takovou knihu jsem teď potřebovala. Všechno mi sedlo jako prdel na hrnec. Já bych autorkám uvěřila asi i to, že děti nosí jednorožci. Dobře napsané, dobře zpracované.

Ivuska.09
06.12.2017 3 z 5

Pokud se v případě vydání od nakladatelství Omega nenechají mladší čtenáři odradit vyšším počtem stran (400 stran, což je způsobeno větším řádkováním a písmem, takže celý příběh není dlouhý a budete ho mít přečtený za chvilku), tak má kniha docela dobrý potenciál. Mladším milovníkům fantasy a prastarých legend se toto vyprávění bude líbit. Jednoduše, ale napínavě napsané.

Autoři knihy

Viveca Sten