Stav ohrožení

Šestý díl ze série kriminálních románů vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře Lindeové. Na Sandhamnu panuje zima a skučí sněhová bouře. Posledním trajektem na Štědrý den sem přijíždí vyděšená žena. Ráno je její zmrzlé tělo nalezeno ve sněhové závěji. Detektiv Thomas Andreasson považuje za velmi nepravděpodobné, že by to byla pouze nešťastná událost, navíc když zjistí, že neznámá žena je světově uznávaná válečná zpravodajka. Zabývala se korupcí v nejvyšších světových kruzích, ale byla to také žena se svým vlastním tajemstvím. Kdo měl zájem na její smrti? Během vyšetřování, kdy se Thomas Andreasson snaží rozplést složitý případ, dochází k další vraždě...…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389932/big_stav-ohrozeni-lIG-389932.jpg 431

Vraždy na Sandhamnu 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend

I farans riktning, 2013

Kniha Stav ohrožení

TeaPeter

Dobrá detektivka. Jen škoda, že policie jako by byla zaslepená statistikami a pořád ne a ne se vzdát podezřelého, který byl statisticky nejvíce na ráně. I když to vlastně nedávalo moc smysl. Aramova zbrklost také nebylo něco, co by člověk od policisty čekal. Konec byl dost odbytý, takže jsme se ani nedozvěděli, jak to dopadlo s tou bankou. To si možná autorka schovala do dalšího dílu.

zazvorka
28.11.2021

(+ SPOILER) S chutí přečteno, série je má oblíbená a příběh se mi líbil. Prima je i sledovat vývoj v soukromí našich známých aktérů.

Tentokrát jsem ale srazila hvězdičku vyšetřovatelům, nejsem úplně spokojená s jejich prací! Alici musela zachránit Petra. Arama zachránil cizí pes s dopomocí páníčka. Bertila (Jeanettina souseda) nezachránil nikdo, protože vyšetřovatelé postupovali liknavě. Pravda - Thomas opět jednou nasadil krk k záchraně vraha, zachránil i vražednici. To mi tedy nestačilo, Bertila mi bylo líto, doufám, že se tým polepší.

zdendula31
02.05.2020

Slušná krimi a docela pěkně se mi četla.

Kerberos
27.01.2020

Předchozí díly se mi zdály lepší.

Jiparis
16.05.2019

Slušná detektivka a zajímavý pohled na problematiku imigrace ve Švédsku.

Simstr
15.05.2019

Od této spisovatelky jsem četla všechny knížky co byly přeloženy. Vlastně celou tuto sérii. Opravdu výborné čtení, hltala jsem jedním dechem.

alnahu
05.02.2019

Další výborná detektivka od této švédské autorky. Tentokrát příběh začíná na Štědrý den, kdo se chtěl zbavit Jeanette válečné zpravodajky a proč je okolo ní tolik tajemství se dočtete v tomto již 6 díle. Opět v knize nechybí i něco ze soukromého života inspektora Thomase Andreassona ,jeho ženy Pernilly a malé Elin. Kniha je napínavá až do konce a rozuzlení velmi zajímavé.

katka.oo
03.02.2019

Velmi dobrá detektivka od V.Sten, žádné krveprolití, odpočinkové čtení :-).