desert.fox desert.fox komentáře u knih

Fiasko Fiasko Stanisław Lem

Klasická sci-fi s filosofickým přesahem. Knížka má vtahující atmosféru. Dnes je v módě být hloupý a chtít všechno akční a po lopatě... tak nevím, kdo si podobnou knížku přečte a pochopí ji..

10.06.2020 5 z 5

Press Enter Press Enter John Varley

Hlavně na povídku Press Enter si často vzpomenu, když vidím, co se okolo děje. Odpojit se od sítí chce ale víc odhodlání, než kolik zatím mám.
Povídky s dobrými nápady, ale občas by neškodila redakční práce s textem.

10.06.2020 4 z 5

K branám Stříbrného klíče K branám Stříbrného klíče Howard Phillips Lovecraft

Moje oblíbená. Krásná zasněná mini-sbírka důvěřivě děsivých povídek, která povznese rozjitřenou fantazii na samý okraj vesmíru, jehož obyvatelé jsou děsiví a pro člověka odporně nepředstavitelní.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Klasika. Povídka se mi líbila víc, byla výraznější než kniha.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Pohodová detektivka, dobrý příběh. Osudy hrdinek se proplétají, postavy jsou plastické.... Co víc chtít?

13.03.2020 5 z 5

Zlo: Věda o temných stránkách lidství Zlo: Věda o temných stránkách lidství Julia Shaw

Knížka je psaná populárně naučným stylem a zajímavá byla do chvíle, než autorka začala vychvalovat kampaň meetoo. To mne znechutilo. Nesnáším hony na čarodějnice a pogromy na kohokoliv.
Přesto lze knížku doporučit, sebrané výsledky experimentů poučí.

13.03.2020 3 z 5

Dýmy nad Birkenau Dýmy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska

Jenom jsem se po přečtení otřepala. Je to tak autentické, že se mi o tom všem bude zdát!

31.01.2020 5 z 5

Láskosmrt Láskosmrt Dan Simmons

Nebylo to ono. Umírání v Bankoku je nejlepší, jinak se mi povídky nijak zvlášť nelíbily. Nesplněná očekávání mi dovolují dát 3 bodíky.

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Kolísava kvalita povídek. Líbilo se mi Vzpomínání na Siri, jednoznačně později využité v Hyperionu.

Olymp Olymp Dan Simmons

Tak, konečně jsem to pochopila. :-) Anebo otazníky z prvního dílu vysvětleny.

Ílion Ílion Dan Simmons

Vynikající spojení Homéra a moderních časů. Přečteno v jednom zátahu... no dobře, ve dvou.

Hyperion (navíc povídka) Hyperion (navíc povídka) Dan Simmons

Vynikající!

Drood Drood Dan Simmons

Je to tlusté a pomalé, děj se vleče...

30.01.2020 2 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Ale tož jo, šlo to. Dobře se čte, ale příběhu cosi chybí...

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Paráda! Mám ještě první vydání ve dvou knihách...

Endymion Endymion Dan Simmons

Občas rozvleklé, ale mně se líbilo. Souhlasím s tím, co píši ostatní o překladu.

Příroda a duše Příroda a duše Carl Gustav Jung

Knížka se pokouší vysvětlit pojem synchronicity. Pojednává o skrytém smyslu věcí. Není to jednoduchý výklad.

Přítomnost a budoucnost Přítomnost a budoucnost Carl Gustav Jung

Kdyby to šlo, dala bych čtyři a půl hvězdičky, znám od autora i inspirativnější kousky.
Dílo vysvětluje, že svět je takový, jací jsou lidé. Chceme-li lepší svět, musíme se zlepšit: každý zlepší sám sebe. Nikoho jiného totiž zlepšit nemůže. K
Každý sám za sebe pro sebe a pro všechny.

Temnota nepomíjí Temnota nepomíjí Arthur Machen

Pěkný výbor! A nový překlad Bílých lidí mne potěšil zvlášť, mám tu novelu ráda. Vynikající výběr ilustrací jistě naláká i další čtenáře.

Hrůza Hrůza Arthur Machen

Pozoruhodný nápad ve vyústění. V dnešní době by se něco podobného hodilo.