Temnota nepomíjí

Nový výbor z příběhů velškého vizionáře, který věřil, že „hmota je ve skutečnosti příšernější než duch“, přináší 13 dosud českému milovníkovi imaginativního hororu neznámých povídek a nový a úplný překlad legendární novely Bílý lid. Mezi povídkami jsou i novinářské skicy, které propojují (ne)obyčejný svět Machena novináře se snovým světem mistra makabrózní prózy, jehož tvorbu obdivoval i H. P. Lovecraft. Vybrané prózy vznikaly mezi polovinou 90. let XIX. století a polovinou 30. let století následujícího a odehrávají se mezi „divadelně strašidelným“ Londýnem plným troglodytů a Walesem, kde za nocí zní řeč čarodějnic, Tylwyth Teg. Jak praví jedna z Machenových postav: „Zda to bylo děsivé, nebo jen zábavné, je věc názoru...“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/426106/temnota-nepomiji-LwO-426106.jpg 4.511
Povídky
Vydáno, Malvern

Kniha Temnota nepomíjí

boticelli

Voda hučí po lučinách,
bory šumí po skalinách...
A někde tam ve skrytu na nás čeká temný svět Arthura Machena. Po letech se mi do rukou dostalo další dílo tohoto spisovatele, už jako patnáctiletý jsem naprosto propadl novele Velký bůh Pan a tato kniha mne opět zavedla do sfér, které na nás čilhají mezi nebem a zemí.

komar08

Absolútne najhlbšie základy hororovej beletrie.

FiliaNoctis

Výborné poviedky, báječný preklad -pôžitok z čítania.

desert.fox

Pěkný výbor! A nový překlad Bílých lidí mne potěšil zvlášť, mám tu novelu ráda. Vynikající výběr ilustrací jistě naláká i další čtenáře.

Pan Kaplan má stále třídu rád
Pan Kaplan má stále třídu rád