Třikrát život a skutky soudce Ti

Tři detektivní příběhy (Záhada čínského zlata, Záhada čínského bludiště, Záhada čínského hřebíku) umožňují čtenáři sledovat životopis soudce Ti a jeho logické řešení obtížných a záhadných případů. Záhada čínského zlata: Soudce Ti míří do svého prvního venkovského působiště Peng-laj spolu se seržantem Chungem. Na cestě je přepadnou lapkové Ma Žung a Tiao Taj. Soudce je přemůže a poté je přijme do svých služeb. V Peng-laj soudce vyšetří vraždu bývalého okresního soudce Wanga, která je spojená s pašováním zlata z Korey do Číny. Záhada čínského bludiště: Soudce Ti míří do svého pohraničního venkovského působiště Lang-Fangu spolu se seržantem Chungem, Tiao Tajem, Ma Žungem a Tao Kanem. Ve městě musí nejen svrhnout vládu místního tyrana a odrazit útok Ujgurů, ale i vyřešit tři kriminální případy. Záhada čínského hřebíku: Soudce Ti ve svém venkovském působiště Pej-čou spolu se seržantem Chungem, Tiao Tajem, Ma Žungem a Tao Kanem, vyřeší několik vražd. Při vyšetřování je zabit seržant Chung. Soudce Ti je nakonec pro své úspěchy jmenován do Nejvyššího soudu v hlavním městě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22484/trikrat-zivot-a-skutky-soudce-ti-TIX-22484.jpg 4.8184

Příběhy soudce Ti

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Odeon

The Chinese Gold Murders. The Chinese Maze Murders. The Chinese Nail Murders., 1982

Kniha Třikrát život a skutky soudce Ti

Kontryhelka
30. listopadu

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

kapr
01. listopadu

Pro mne jeden z vrcholů, i důvodů proč čtu detektivky.

MatejSmehyl

Po přečtení poslední povídky (Záhada čínského hřebíku) mi přišlo nějak smutno nejen proto, že jsem dočetl další skvělou knihu, ale také proto, že mi na konci knihy přišlo Soudce Ti velice líto. Zdá se, že dosáhl nejvyššího úspěchu, avšak za jakou cenu?
To jsou mé hlavní dojmy z této knihy.

desert.fox

Napínavé historické detektivky. Je to odpočinkové čtení, které potěší.

Ava365
10.12.2019

Žádná kniha se soudcem Ti nezklamala. Napětí, zajímavé exotické prostředí a nechybí ani trochu humoru.

vendy246
25.10.2019

Vůbec mě to nebavilo. Pletli se mi lidi a bylo mi to nějak celé jedno. Četla jsem a najednou se přistihnu, že myslím úplně na něco jiného. Utrápila jsem to do konce první knihy. Za mne taková vyprávěnka až budu v důchodu.

Jarda403
04.02.2019

Snad se Sherlok s Poirotem neurazí, ale SOUDCE TI je pro mne jednička a knihy s ním rodinné stříbro.

Pavelpi
30.07.2018

Bezvadná kniha.Případy soudce Ti se mi líbí.Škoda,že jsem je při prvním čtení neměl seřazené chronologicky za sebou.Tak jsem se teď o dovolené rozhodl,že to napravím a začal jsem případy číst postupně.

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních
Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních