Třikrát život a skutky soudce Ti

Tři detektivní příběhy (Záhada čínského zlata, Záhada čínského bludiště, Záhada čínského hřebíku) umožňují čtenáři sledovat životopis soudce Ti a jeho logické řešení obtížných a záhadných případů. Záhada čínského zlata: Soudce Ti míří do svého prvního venkovského působiště Peng-laj spolu se seržantem Chungem. Na cestě je přepadnou lapkové Ma Žung a Tiao Taj. Soudce je přemůže a poté je přijme do svých služeb. V Peng-laj soudce vyšetří vraždu bývalého okresního soudce Wanga, která je spojená s pašováním zlata z Korey do Číny. Záhada čínského bludiště: Soudce Ti míří do svého pohraničního venkovského působiště Lang-Fangu spolu se seržantem Chungem, Tiao Tajem, Ma Žungem a Tao Kanem. Ve městě musí nejen svrhnout vládu místního tyrana a odrazit útok Ujgurů, ale i vyřešit tři kriminální případy. Záhada čínského hřebíku: Soudce Ti ve svém venkovském působiště Pej-čou spolu se seržantem Chungem, Tiao Tajem, Ma Žungem a Tao Kanem, vyřeší několik vražd. Při vyšetřování je zabit seržant Chung. Soudce Ti je nakonec pro své úspěchy jmenován do Nejvyššího soudu v hlavním městě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22484/trikrat-zivot-a-skutky-soudce-ti-TIX-22484.jpg 4.8163

Příběhy soudce Ti

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Odeon

The Chinese Gold Murders. The Chinese Maze Murders. The Chinese Nail Murders. · 1982

Kniha Třikrát život a skutky soudce Ti

Jarda403

Snad se Sherlok s Poirotem neurazí, ale SOUDCE TI je pro mne jednička a knihy s ním rodinné stříbro.

Pavelpi
30.07.2018

Bezvadná kniha.Případy soudce Ti se mi líbí.Škoda,že jsem je při prvním čtení neměl seřazené chronologicky za sebou.Tak jsem se teď o dovolené rozhodl,že to napravím a začal jsem případy číst postupně.

kyssling
28.10.2017

Příběhy soudce Ti se skvěle čtou. Zápletky jsou místy dětské, ale celkově je to skvěle sepsáno.

Jelen51
10.10.2017

Ze začátku mi ta jména dala dost zabrat, ale pak se do toho člověk dostane a musim říct, že mne tato kniha velmi mile překvapila

konicekbily
29.07.2017

Toto byla moje první kniha o slavném soudci z pera skvělého - tenkrát ještě "holandského" spisovatele. Autor se v problematice vyznal, byl to vědec, který se zabýval historií Číny. Nejenom skvělé zápletky, jejich vyřešení a objasnění, ale i čínské reálie nám poodhalovaly svět prokleté Číny, která si zvolila svou cestu vývoje, a to po dlouhá tisíciletí. Tehdy jsme i diskutovali o staré Číně, a o tom jak to tam po dlouhá tíciletí vypadalo, a nejeonom o vůdci MAO!

frantisek8863
02.06.2017

Příjemné detektivní příběhy z Číny, kdy se díky příběhům soudce Ti dá nahlédnout do středověké Číny, poznat některé tradice, politiku a kastovní system. V mnoha knihách a příbězích se odkrývá více a více informací, které pomáhají doplňovat děj a myšlení lidí.

Duke74
09.02.2017

Vždy som pri čítaní kníh o Soudci Ti (hlavne tie z vydavateľstva Odeon samozřejmě v češtine) pojídal cerstvě udělanou rýži. Tie knihy dokonale vtiahnu čitateľa do deja.
Prečítal som ich asi 40x...a stále si ich rád prečítam znovu!

Parisienne
24.10.2016

Detektivky z Číny 16. století, stylizované podle starých vyprávění čínských soudců nebo lidových historek. Robert van Gulik velmi citlivě a ohleduplně k západnímu uchu vetkl do příběhů to, co je pro historické čínské detektivky typické, a zároveň přinesl vlastní pohled na to, jakým způsobem soudce případy vyšetřoval.
Pro mě jednoznačně srdeční záležitost! opakovaně se k záhadám vracím. Robert van Gulik má řadu epigonů, ale ten pravý je jen jeden:o)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

detektivky Čína detektivky 3x

Robert Van Gulik