3x soudce Ti

Tři detektivní příběhy z čínského středověku, jejichž hrdinou je skutečná historická osobnost soudce Ti Žen-tie. 1. TYKEV A NÁHRDELNÍK 2. VRAŽDA V KANTONU 3. STRAŠIDELNÝ KLÁŠTER Za hrdinu svých příběhů si autor vybral skutečnou historickou osobnost soudce Ti Žen-tio, který hrál důležitou roli ve vnitřní i zahraniční politice za dynastie Tchang a vedle své státnické činnosti se věnoval i soudním sporům a rozluštil řadu složitých kriminálních případů. Strašidelný klášter: Soudce Ti se vrací do svého venkovského působiště Chan-juan spolu s Tao Kanem, ale musí se schovat v klášteře před bouří. V klášteře během strašidelné noci vyšetří nekalé praktiky některých místních opatů. Tykev a náhrdelník: Soudce Ti si chce odpočinout ve městě na Poříčí, kde právě dlí císařova dcera. Je zde zapleten do intrik královského dvora, které však bez problémů rozuzlí. Vražda v Kantonu: Soudce Ti je vyslán jako předseda Nejvyššího soudu spolu s Tao Kanem a Tiao Tajem do Kantonu, aby zde odhalil vládní spiknutí spojené s nepokoji místních Arabů. Tiao Taj zachrání soudci život, ale sám přitom umírá. méně textu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44201/trikrat-soudce-ti-44201.jpg 4.7192

Příběhy soudce Ti

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Odeon

Necklace and Calabash (1967). Murder in Canton (1966). The Haunted Monastery (1969).

Kniha 3x soudce Ti

Messilina

Chro, chro, chro.Chrochtám si blahem, nejen paní Christie detektivky umí.

BlackBlade
09.10.2018

Skvělé detektivní příběhy ze starověké Číny, kde autor příjemnou formou informuje čtenáře o tehdejší kultuře, zvycích a lidech. A k tomu jako bonus je děj protkán detektivkou, která má délku "tak akorát". Velmi příjemné překvapení, dávám 5/5

Atanone
18.08.2018

Tuhle knížku jsme si s kamarádkami četly v lázních po večerce s baterkou tajně,aby nás noční sestra nenachytala. Měly jsme tudíž dvojitou dávku napětí. Mně to tehdy připadalo hrozně napínavé a strašidelné. Bylo mi asi 12,nebo 13. Po návratu ke knize v dospělém věku jsem ji objevila znovu,sice trouchu jinak,ale pořád čtivě a zajímavě. Hodlám se k ní ještě vrátit. Doufám

Pavelpi
10.08.2018

Dobré příběhy z čínského prostředí.První dva příběhy se mi líbily.Třetí příběh z kláštera je už trochu horší.Vymyká se trochu z ostatních příběhů.Ale celkově je to zase výborné,jak je u tohoto spisovatele zvykem.

zazvorka
21.07.2018

Dokonalé detektivky, před autorem smekám. Patří k těm, které si vysloužily místo v domácí knihovničce - vždy se těším, až je pozapomenu a budu se k nim moci vrátit.

Eicherik
14.12.2017

Třikrát soudce Ti je klasická historická detektivka se všemi jejími potřebnými atributy. Pro mě nebylo prostředí staré Číny nijak zvlášť záživné a knihu bych ohodnotil třemi hvězdami, ale poslední příběh Strašidelný klášter měl přeci jen nějakou tu atmosféru a tak přidávám čtvrtou hvězdu.

sarka45
20.07.2017

Opět skvělé detektivní příběhy - nápadité, zašmodrchané a přitom nabité informacemi o životě v Číně, o tom, jak tehdy lidé žili, smýšleli, v co věřili a jaké dodržovali zásady. Ráda se k nim vracím.

02.03.2017

miluju příběhy soudce Ti a jeho druhů...miluju příběhy staré Číny...jsou to takové kruté pohádky pro dospělé..