3x soudce Ti

Tři detektivní příběhy z čínského středověku, jejichž hrdinou je skutečná historická osobnost soudce Ti Žen-tie. 1. TYKEV A NÁHRDELNÍK 2. VRAŽDA V KANTONU 3. STRAŠIDELNÝ KLÁŠTER Za hrdinu svých příběhů si autor vybral skutečnou historickou osobnost soudce Ti Žen-tio, který hrál důležitou roli ve vnitřní i zahraniční politice za dynastie Tchang a vedle své státnické činnosti se věnoval i soudním sporům a rozluštil řadu složitých kriminálních případů. Strašidelný klášter: Soudce Ti se vrací do svého venkovského působiště Chan-juan spolu s Tao Kanem, ale musí se schovat v klášteře před bouří. V klášteře během strašidelné noci vyšetří nekalé praktiky některých místních opatů. Tykev a náhrdelník: Soudce Ti si chce odpočinout ve městě na Poříčí, kde právě dlí císařova dcera. Je zde zapleten do intrik královského dvora, které však bez problémů rozuzlí. Vražda v Kantonu: Soudce Ti je vyslán jako předseda Nejvyššího soudu spolu s Tao Kanem a Tiao Tajem do Kantonu, aby zde odhalil vládní spiknutí spojené s nepokoji místních Arabů. Tiao Taj zachrání soudci život, ale sám přitom umírá. méně textu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44201/trikrat-soudce-ti-44201.jpg 4.7220

Příběhy soudce Ti

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Odeon

Necklace and Calabash (1967). Murder in Canton (1966). The Haunted Monastery (1969).

Kniha 3x soudce Ti

Kontryhelka
30. listopadu

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

kapr
01. listopadu

Pro mne jeden z vrcholů, i důvodů proč čtu detektivky.

Greenfingers

Poutavé příběhy ze zajímavého prostředí, odehrávající se v době dávno minulé. Určitě stojí za přečtení.

georginaa

Z odeonu jsem tyto detektivky měla moc ráda. Vždy 3 zajímavé příběhy, tentokrát pro nás s neznámého prostředí čínského středověku. Tím spíše to bylo zajímavější, když soudce Ti vyřešil případy, které na první pohled byly velice složité.

m_martina

Zajímavé detektivky ze vzdálené Číny, na kterých oceňuji především prostředí a jistou originalitu.

renefer

Moje oblíbené detektivky, takové vcelku poklidné a příjemné čtení, něco jako čínská Agatha Christie.

Jaruš7

Tykev a náhrdelník, audiokniha čte Richard Honzovič *****
Krádeží perlového náhrdelníku se Třetí královská princezna dostává do intrikánské pasti.
Soudce Ti je povolán inkognito k vyšetřování. Lékařské přestrojení mu umožní řešení přes neduhy trpící zámecký dvůr rozšifrovat kdo, kdy, jak a proč.
Tulák Dýně má pro něj zvláštní slabost, neboť ví ....
Citace:" Dýně je užitečná, teprve až vyschne a promění se v dutou nádobu."
" Teprve až se zbavíte všech svých marných nadějí a všech svých marných tužeb, můžete být užitečný ostatním."
Hezký poslech s moudrem.

Opatov

Nezapomenutelné příběhy soudce Ti. Jednak se člověk dozví hodně o tom, jak se žilo kdysi v Číně a jaké platily zákony, což je někdy až neuvěřitelné. Orientace ve jménech je pro silné jedince. Ale detektivky jsou to krásné. I když brutalita v nich nechybí. Je ale podaná trochu jiným způsobem. Moc se líbilo.

Relikvie mrtvých
Relikvie mrtvých