dennie3 dennie3 komentáře u knih

Žert Žert Milan Kundera

Žert je mou druhou knihou od Kundery - nejprve jsem četla Nesnesitelnou lehkost bytí. Ta mě svou filozofickou rovinou naprosto očarovala a od Žertu jsem upřímně čekala něco stejně úžasného.
Žert je skvělé a kvalitní dílo. Bohužel Nesnesitelná lehkost bytí dala laťku tak vysoko, že pro mě Žert byl malým zklamáním. Tedy, z počátku.
Když se na Žert dívám zpětně, líbí se mi víc a víc - je více realistický než Lehkost, aspoň pro mě, a pasáže s Jaroslavem mě nebavily.
Ale stejně si podle mě méně než 4 hvězdy nezaslouží. Kundera je skvělý spisovatel a existenční rovina románu mě uchvátila.

20.09.2017 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Úžasné, úžasné, úžasné. Myslím, že si knihu budu muset přečíst ještě tak třikrát, abych pobrala všechny ty těžko-lehké myšlenky. Tohle byla moje první kniha od Kundery a úplně mě okouzlil.
Že bych díky Kunderovi našla krapet lásky pro českou literaturu?

20.08.2017 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Další krásná kniha o seberealizaci a o pravých hodnotách života. Je trochu slabší než jiné, co jsem četla, ale určitě mi byla přínosná.

13.08.2017 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Kniha mě bavila o dost méně než ta první, trvalo mi dva roky, než jsem ji konečně dočetla. Přesto si ale nezaslouží méně než tři hvězdičky - další propracované dílo.

06.08.2017 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Úžasná kniha. Ještě jsem nečetla lepší přehled filozofie. Teorie jsou srozumitelně vysvětlené a příběh sám o sobě je také zajímavý. Při čtení jsem byla více a více fascinovaná tím, jak je příběh vlastně postavený.

10.06.2017 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Kniha nebyla špatná, připadala mi částmi možná až moc naivní, ale pro dospívající dívky asi musí být zábavná a v určitých směrech přínosná. Na konci byl zajímavý twist, ten se mi líbil. Popis úzkosti a rady, jak se s ní vypořádat, byly super.

13.05.2017 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná kniha, lehké čtení, dojemný konec.

15.04.2017 4 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Nejlepší cestovatelská příručka na českém trhu. Velice užitečná a zábavná.

04.03.2017 5 z 5

Nadosmrti dítětem Nadosmrti dítětem Jacques Prévert

Nádherné básně. Zatím ta nejkrásnější poezie, jakou jsem četla.

07.01.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další krásná kniha od Moyesové. Z těch tří, které jsem četla, mi sice přišla nejslabší, ale pořád byla skvělá a bavila mě. Krásný příběh.

03.01.2017 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jediné, co mohu této knize vyčíst, je předvídatelnost. Bylo mi docela jasné, jak to celé dopadne, a to, co mělo být překvapení, jsem už věděla několik desítek stránek před odhalením.
Mimo tohle jsem se ale do knihy zamilovala. Příběh Boota a Jennifer je tak pravdivý a krásný, postavy jsou reálné. Nejvíc se mi líbí, že každou kapitolu otevírá opravdový dopis/e-mail atd., který někdo vážně napsal.
Je to love story, možná je to trochu klišé, ale 1) miluju klišé a 2) kniha má vážnější myšlenku, není to jen o plochých charakterech a jejich lásce, které nikdo nevěří.
Jojo píše asi zatím ty nejkrásnější milostné příběhy, co jsem kdy četla. To kouzlo lásky a života mě úplně pohltilo.

28.12.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Po tak skvělých dvou knihách jsem čekala zajímavější závěr.. trošku mě to zklamalo..

04.12.2016 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavá kniha, sice jsem vraha uhodla padesát stránek před Joonou, ale příběh se zajímavě rozuzlil. Rozhodně si od Keplera přečtu ještě něco.

29.11.2016 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Během čtení jsem chtěla knize dát dvě nebo tři hvězdy, protože mi zápletka přišla příšerně jednoduchá a lehce uhádnutelná. Jenže na konci jsem zjistila, že jsem se úplně mýlila. Nejen že je kniha poutavě napsaná, ale ještě k tomu mě hrozně překvapila a prostě na ni teď nemůžu přestat myslet. Rozhodně si přečtu další knihy.

25.11.2016 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Snad ještě lepší než první díl. Někdy je na mě kniha až moc feministická a mám k ní pár připomínek, ale hltala jsem ji jedním dechem a nemohla jsem ji položit. Přečetla jsem ji na dvě sezení. Těším se na třetí díl!

20.11.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, moc mě bavila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozhodně bych ale vytkla některé pasáže, které se mi zdály až moc absurdní a nereálné. Celkově jsem si knihu užila, akorát na mě nepůsobila jako reálné pokračování Harryho Pottera - spíš taková fanfikce od někoho cizího.

17.11.2016 4 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Zpočátku mě kniha moc bavila. Přišla mi smysluplná a četla se sama. Jenže po dvou set stranách se pořád nic nestalo. Autor pořád mluvil o jedné a té samé věci furt dokola, místo toho, aby se v knize konečně objevil nějaký děj. Postavy mi přišly nereálné. Všichni v knize jsou moudří mudrci a všechno, co říkají, musí mít hlubší význam. Mám ráda hluboké významy, ale ne, když se kvůli nim z normálních lidí stanou jakési karikatury na tibetské mnichy.
Na straně dvě stě jsem přeskočila čtyřicet stran, takže jsem se třicet stran před koncem konečně dočkala toho, na co jsem celou tu dobu čekala. Závěr mě moc neoslovil. Oproti Veronika se rozhodla zemřít mi Záhir přijde dost slabý.

05.11.2016 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Slabší než první díl, ale i přesto jsem si knihu užila. Joe je snad jediný vrah, kterého jsem kdy měla takhle ráda. Styl Kepnesové je skvělý, místy mě až mrazilo, rozhodně doporučuju. Těším se na třetí díl!

01.11.2016 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Zbožňuju styl, jakým je kniha psaná. Líbí se mi, jak jsem se v tom tak trochu ztrácela, ale příběh mě pořád držel, navíc jsem zvrat na konci vůbec nečekala. Až zpětně jsem se potom dívala, proč mi to všechno nedošlo dřív. Palahniuk píše zajímavě a přesně tak, aby na mě jeho slova měla nějaký dopad.

15.06.2016 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha mě od začátku držela a strašně mě bavily výkladové části - tolik zajímavých věcí o symbolice se v jiných známých knihách moc často nedozvíte. Bohužel jsem zmatená z toho, že nevím, co všechno je pravda a co si Brown vymyslel. To mě štve, protože téma knihy je opravdu moc zajímavé.
Příběh mě držel v napětí, jenže po tom, co se odhalil Učitel a všechno se začalo blížit ke konci, už mi bylo celkem fuk, jak to skončí.Grál mě už moc nezajímal a jen jsem čekala, až to skončí. Navíc mě hrozně naštvalo, že si Langdon našel zase nějakou další přítelkyni - jako vážně? To mám od dalších knih o Robertovi očekávat, že si v každé najde nějakou jinou atraktivní partnerku? To mi přijde jako dost velké klišé.

16.05.2016 3 z 5