dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

(SPOILER) Pro tentokrát Keplerovcům jednu hvězdičku odeberu :-) Kniha byla na můj vkus místy až zbytečně natažená a scéna v loděnici byla pro mě skoro až zbytečná. Já jsem se tedy v téhle části totálně ztratila a zamotala.. Každopádně jsem ráda, že jsem u knihy vydržela a dočetla jsem jí až do konce. Od poloviny knihy se Keplerovci rozjeli tak, jak to už znám z předchozích dílů. Do děje jsem se ponořila takovým stylem, že jsem nemohla přestat číst a zvládla jsem zbytek knihy za jedno deštivé odpoledne. A závěr knihy? Dokonale připravený prostor na Lazara .. Tak hurá na něj, ať to mám co "nejdříve za sebou" a můžu se pustit do nově vycházejícího dílu Zrcadlový muž! :-)

10.10.2020 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak za mě jednoznačně nejlepší kniha od této dvojice. Od první stránky jsem byla napnutá a místy jsem skoro nedýchala, jak jsem příběh prožívala. Po odložení knihy mi běhal úplně mráz po zádech, kdy jsem měla strach si dojít i na záchod. Je pravda, že místy "životnost" některých postav byla opravdu nesmrtelná, ale i tak dávám plný počet hvězdiček. Vraha jsem až do poslední chvíle neodhadla, tak možná i proto jsem byla z knihy tak nadšená. Teď se jen otřepat ze Stalkera a hurá na Lovce králíků! :-)

21.09.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a musím říci, že velmi povedená. Kniha byla čtivá, zajímavý a propletený děj, jen ten konec mohl být trošku vymazlenější..Do budoucna určitě zkusím i další knihy :-)

30.08.2020 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Tuhle knihu by si měli povinně všichni přečíst, já to zvládla za jedno odpoledne :) A i kdyby si člověk měl zapamatovat jen jednu věc, je to úspěch! Parádní kniha plná humoru, nadsázky a příběhů ze života, které vám uvíznou v paměti. Za mě naprostá paráda. Vítkovo příspěvky jsem sledovala i na fb, sledovala jsem i jeho pořad na Mall.cz. Doufám, že v psaní bude dál pokračovat a třeba se někdy dočkáme i další knihy.

Jediné menší mínus - ta kniha se mi strašně špatně držela v ruce, tyhle malé a těžko ohebné formáty nejsou zvykem :D Ale to je jen taková kosmetická..Dávám plný počet! :-)

04.08.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Božeeeeee! Já je prostě miluju. Já nevím jak to dělají, ale každá jejich kniha je lepší a lepší. Jelikož čtu knihy postupně, tak momentálně tahle mě bavila úplně nejvíc. Líbí se mi styl jejich psaní. Krátké a svižné kapitoly. Nezabíhají do zbytečných a nudných detailů a drží čtenáře pěkně napnuté. Opravdu klobouk dolů! :) Po dlouhé době autor(autoři), kteří si drží kvalitu psaní a nejedou pouze na kvantitu vydaných knih.
(a obrovská pochvala, slovo lakonický se už objevilo jen jednou, oproti minulému dílu :D )
no a teď už vzhůru na Stalkera :)

11.06.2020 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha od knihy stále lepší. Joona mě velmi baví. V tomto díle se nám zase poodkrývají Joonova tajemství a kostlivci ze skříně. Po dějové stránce super, autoři opravdu umí zaujmout a kniha vás nutí číst dál a dál. Určitě se těším na další díl, který na mě už doma čeká :) Jedinou výtku bych měla - a to je slovo lakonicky. Nevím proč, ale šíleně mi tam lezlo na nervy :D Přišlo mi, že je tam snad milionkrát :D :D Ale každopádně dávám opět 5 hvězd a těším se na další knihy od této dvojice. Doufám, že kvalita zůstane stejná! :)

28.05.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Knihy jsem začala číst postupně. Je to tedy druhá kniha s komisařem Linnou a musím říci, že mnohem lepší, než Hypnotizér. Kniha mi přišla více propracovaná a děj příjemně plynul. Ze začátku jsem měla strach, že mě nebude bavit, protože politika mě moc nebaví, ale opak byl pravdou. Opravdu jsem byla napnutá a místy mi bušilo srdce a čekala jsem, co se stane dál. U knih se mi líbí, jak autoři střídají různé úhly pohledu a postavy. Doufám, že kvalita ostatních knih bude minimálně stejná, jako u tohoto dílu. A teď už hurá na Svědkyni ohně :)

08.05.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od tohoto autora (autorů) i série, která se mi dostala do ruky. A musím říci, že velmi slušný start. Kniha měla zajímavý děj, místy jsem opravdu byla napnutá a čekala jsem, jak to dopadne. Jediné co, tak trošku návrat do minulosti mě maličko nudil, ale chápu, že pro děj a pochopení zápletky to bylo asi nezbytné :) Proto ubírám jednu hvězdičku, ale určitě se těším na další knihy a jsem zvědavá, co na komisaře čeká :)

30.04.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělý! přečteno jedním dechem. Myslím, že se ke knize určitě v budoucnu vrátím.

22.04.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha mě velmi bavila a má velmi zajímavý námět. Měla spád, napětí a do poslední chvíle jsem čekala, kdo to vlastně bude. Závěr knihy byl famózní. Po dlouhé době jsem zase četla knihu, která mě bavila od začátku do konce. Jediné, co mi děsně lezlo na nervy byl nejvyšší šéf vyšetřovatel. Jako já mít takového nadřízeného, tak mu to hodím na hlavu a dávám výpověď :D Ale jinak fakt paráda a nemám, co bych knize vytkla :)

14.04.2020 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Kniha nebyla špatná, ale že bych z ní byla úplně unešená se říci taky nedá. Nějak mi tam chyběla zápletka, která by mne vtáhla do děje a nutila mne číst dál.. Cca po 50 stránkách jsem knihu odložila a vrátila jsem se k ní až po měsíci. Cat jako vyšetřovatelka je sympatická a milá, ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou. Hrozně mi tam chyběl ten wow efekt, u kterého bych si řekla super, tohle mě fakt bavilo. A ještě nevím zda je to chyba u mě, ale měla jsem šílený problém, zapamatovat si všechna jména. Přišlo mi, že se všichni jmenují snad stejně a pořád jsem se vracela o stránky zpět, abych si uvědomila, kdo je vlastně kdo. Pro další knihu od této autorky rozhodně hned nepoběžím - možná někdy časem.. :-)

19.03.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

S knihou Teorie vraždy jsem ze začátku doopravdy bojovala. Vůbec jsem nebyla schopna se do děje ponořit a začíst se. Cca po jedné třetině kniha dostala trošku náboj a já se začínala chytat. Theo je sympaťák a jeho vyšetřování mě baví. Je fajn změna, že vyšetřování nevede policista, ale vědec. Co je však problém je to, že je tam šíleně moc vědeckého popisu, ve kterém se neznalec prostě ztrácí. To pak způsobilo, že jsem některé pasáže spíše přelétla očima, než abych je pořádně četla. Celkově tedy knihu hodnotím jako lepší průměr, ale hvězdičky přesto dávám jen 3. Neříkám, že si další knihu od autora nepřečtu(pokud nějaká další bude), ale určitě se pro ni do knihkupectví hned nepoženu :)

24.01.2020 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Knihu jsem dostala pod stromeček a během pár dní jsem jí přečetla. Dějově mě zaujala, ale je fakt, že jsem se místy v ději ztrácela a trošku jsem tápala. Naštěstí konec knihy všemu dal smysl a závěr to vylepšil. Proto dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá, zda se dočkáme i pokračování :)

01.01.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak takhle zamotaný příběh jsem už dlouho nečetla. Kniha měla spád, přečteno jedním dechem. Hlavní hrdinka mě baví a dokonce mi i na konci kápla malá slza dojetím. Je pravda, že chvílemi to bylo vše přitažené za vlasy, ale celkový dojem z knihy byl prostě super! :) Budu se určitě těšit na další pokračování.

26.12.2019 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Prví díl z nové série a já musím říci, že super. Je pravda, že Erika mi chybí a pořád doufám, že se dočkáme dalšího pokračování, ale Kate má taky něco do sebe. Robert na to šel pěkně z ostra a nebral si servítky. Musím říci, že vyšetřování Kate mě bavilo a knihu jsem měla přečteno během pár dní :) tento autor prostě umí zaujmout a k jeho knihám se určitě znovu vrátím. Tak že v závěru, vítej Kate a budu se těšit na další pokračování :)

20.12.2019 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Páni, tak tahle kniha mne doslova pohltila. Je to moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu i další knihy. Děj měl spád, vše tak rychle ubíhalo a já hltala každičkou stránku. A musím říci, že závěr knihy mne doopravdy dojal, takže bravo a těším se na další knihy :)

22.11.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Paráááda! já jsem maximálně spokojená :) Skvělý a napínavý děj do poslední řádky. Jediné s čím mám problém je, zapamatovat si všechny postavy :D Tak že jsem se občas musela vracet na začátek knihy, abych si připomněla, kdo je kdo a kdo ke komu patří. Vraha jsem odhalila dobře, ale na základě úplně jiné indicie, která nebyla vůbec důležitá :D Ale jinak paráda, tahle autorka mě baví čím dál tím víc :) Doufám, že ve psaní bude pokračovat i nadále :)

05.10.2019 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Nejraději bych hodnotila jako 3,5 hvězdičky.. 3 se mi zdají málo, ale 4 už zase moc. Začátek knihy byl super, jenže pak se to na můj vkus začalo příliš táhnout a komplikovat. Ke konci už jsem zase byla napnutá, jak to dopadne, ale celkově z knihy nejsem zase úplně odvařená, jak jsem původně čekala.. :) U této knihy by mě asi více bavilo filmové zpracování, než to číst.. :D Na druhou stranu, zase jsem četla i horší knihy, tak zase tak zlé to nebylo.. ale i tak nechávám jen 3 hvězdy.. ..:)

25.09.2019 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Knihu hodnotím jako lepší průměr. Nevím proč, ale vůbec jsem se do knihy nemohla nějak dostat. První kniha Není úniku byla za mne jednoznačně lepší, ta mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat. Tady to na mě bylo už moc přitažené za vlasy, chvílemi jsem fakt netušila, co se to vlastně děje.. Myslím, že další knihy od tohoto autora (pokud budou) číst asi už nebudu..

08.09.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Musím říci, že celkem povedené dílo. Začátek byl tedy neskutečně naslapany, ale cca od poloviny knihy se mi to zacalo zdát až trošku moc. Ale ve finále bych to hodnotila jako fajnovy thriller a jsem zvědavá na knihu Na dostřel :)

13.08.2019 4 z 5