dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Já jsem spokojená. Kniha mne bavila, je to taková lehčí oddechovka, neočekávala jsem nějaký komplikovaný děj a kniha splnila má očekávání :-) Ten konec byl zajímavý, ale celkově knihu hodnotím pozitivně :-)

28.05.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Chtěla jsem dát 2,5 hvězdičky, ale zaokrouhlila jsem to na 3. Tak nějak nevím, co vlastně k tomu napsat. Já tohoto autora mám jak na horské dráze. Jeho nápad je geniální, Theo mě strašně baví, ale přijde mi, že to zpracování je kniha od knihy asi horší. Místy jsem si říkala, proč některé pasáže v knize jsou? A ten konec? Absolutně odfláknutý, useknutý a opět otevřený. Vždycky si říkám, že dám ještě autorovi šanci, ale mám takové tušení, že Theo už bohužel zůstane u ledu. Uvidíme, jak autor zpracuje knihu Dívka pod hladinou, ale po této knize se mi do ní opravdu moc nechce, škoda...

13.05.2021 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Tato kniha mi přišla o něco slabší než autorky druhá kniha Nezavírej oči. I tak ale dávám knize vysoké hodnocení. Moc se mi líbí, jak autorka střída časové období i postavy. Celkem mě překvapují negativní komentáře, protože já za sebe mohu říci, že je to velmi kvalitně napsaný příběh. Kniha měla spád, děj na sebe plynule navazoval a neměl hluchá místa. Jen souhlasím s ostatními, že postava Fiony byla naprosto zbytečná.. :-)

08.04.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět velmi silný a poutavý příběh. Kniha mě bavila od první do poslední věty. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila, kdo za tím vším stojí. Už nedočkavě vyhlížím další díl, protože tahle autorka mě vážně baví. Dobrá práce a určitě doporučuji přečíst oba díly :-)

29.03.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Bože můj!! Já nemám slov. Naprosto dokonalá kniha a konečně thriller, jak má být. Přečetla jsem během jednoho dne, protože to prostě nešlo odložit. Dokonale vykreslený děj i postavy. Kniha se čte úplně sama, žádné zbytečné odbíhání od tématu nebo zabíhání do zbytečných detailů. Upřímně, na tuhle knížku asi jen tak nezapomenu a budu jí mít v hlavě ještě dlouhou dobu! Skvělý, prostě pecka!!

17.03.2021 5 z 5

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Knihu jsem si koupila s očekáváním, že mě čeká opravdu něco sadistického. Ve skutečnosti to tak nebylo. Je fakt, že to co hlavní postava dělala svým obětem je hrozné, ale na druhou stranu jejich mučení nebylo detailně popsáno, jako tomu bývá v jiných knihách. :-) Celkově ale parádní nápad, kniha měla náboj, děj ubíhal rychle a já se opravdu bavila. Hlavní dvojice byla velmi sympatická a určitě bych se nebránila dalšímu pokračování.

11.03.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Upřímně tato kniha mě vůbec nenadchla. Vlastně ani nevím, co to jako bylo? Asi mi úplně unikla pointa této knihy přitom začátek knihy vypadal slibně! Po Kříďákovi pro mě celkem zklamání, tak uvidíme, jak dopadne kniha Ti druzí :-)

01.03.2021 2 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Knihu jsem dostala darem a tak nějak jsem jí pořád odkládala. Ale to byla obrovská chyba. Kniha mne chytla od první stránky a já hltala každičké slovo, které autorka napsala. Líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti, vyprávění z více stran. Jedním slovem paráda. Určitě si přečtu i druhou knihu od této autorky a opravdu lituji, že jsem s přečtením knihy tolik otálela.. :-)

19.01.2021 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Dlouhou dobu jsem přemýšlela, jaké hodnocení této knize dám. Začátek knihy super, pak přišel mírný úpadek a děj mě tolik nebavil. Po cca polovině knihy však přišel zlom a já ji přečetla na jeden zátah. Ve finále tedy dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá, jak se autorka popasuje s pokračováním. Gabriel i Alice tvoří velmi sympatickou dvojici a já se těším, kam je další vyšetřování zavede :-)

14.01.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

B. A. Paris je bezkonkurenčně jedna z nejlepších ženský autorek, co jsem kdy četla. To co ona dokáže napsat, je prostě neuvěřitelné. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, protože jsem se od ní absolutně nemohla odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, abych u knihy brečela. Autorka si v této knize dala velmi záležet, aby popsala jednotlivé postavy a dala důraz na jejich vlastnosti a povahy . Kniha měla spád, člověk četla a ani mu nepřišlo, že je skoro na konci knihy. Naprosto úžasný čtenářský zážitek. Jen mě překvapuje, že tato kniha byla poměrně málo propagována, protože já jsem na ní narazila více méně náhodou.. Knihu řadím mezi nejlepší knihy, které jsem v roce 2020 četla. :)

27.12.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku. Autorku čtu velmi ráda a každá z knih mě bavila. Líbilo se mi, že příběh byl propletený, ale na druhou stranu jednoduchý a snadno pochopitelný. Velmi mne bavilo, že na začátku knihy si myslíte, že ten to určitě byl, ale ve skutečnosti je pravda úplně jinde. Za mě super a těším se na další knihy :-)

26.12.2020 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tentokrát dávám Kate 4 hvězdičky :-) Děj byl zajímavý, bavil mě, ale přeci jen, od Roberta jsem četla i o kousek lepší knihy :) Konec knihy jsem klasicky dočítala s bušícím srdcem a čekala jsem, jak to vlastně všechno bude. Vraha jsem trošku odhadovala, ale jistá jsem si nebyla... Každopádně mě kniha určitě nezklamala a já už se neskutečně těším na další díly! Doufám, že bude brzy. A také doufám, že se jednou vrátíme k Erice, protože ta mi pořád moc chybí!! :)

13.12.2020 4 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Tentokrát by se mi hodilo dát 3,5 hvězdičky. Příběh nebyl špatný, líbila se mi jednoduchost a jasnost, se kterou je kniha napsaná :-) Žádné zbytečné odbíhání od hlavního děje. Vrah jsem odhadla celkem brzy, ale i tak hodnotím jako lepší průměrný thriller. A hlavně po dočtení série od Ahnhema jsem ocenila, že tam nebylo milion postav a dějových linek :D Shrnula bych to tím, že kniha neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne :-) A druhé knize od autora/ky - Když Anna zmizela do budoucna určitě dám šanci :-)

26.11.2020 3 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Už, už to vypadalo, že snad dám i 5 hvězdiček, ale přeci jen si tu jednu ještě nechám na příště.. :-) Ten konec byl za mě trošku odfláknutý a uspěchaný. Ale jinak celkový dojem z knihy super. Výborná myšlenka - vrah a jeho kostky :-) Jen jsem zvědavá, zda se dočkáme i dalšího pokračování? Já myslím, že ano, jelikož plno věcí zůstalo nedořešených. A doufám, že konečně dojde i na slizáka Sleiznera, protože ten mi neskutečně leze na nervy :D Ale jinak jsem byla napnutá od první do poslední strany a knihu jsem zhltla na jeden nádech :-)

22.11.2020 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

(SPOILER) Tentokrát se mé hodnocení přehouplo přes 3 hvězdičky :-) Za mě zatím nejlepší ze série, možná je to tím, že jsem si zvykla na více vyšetřovacích linek i množství postav (naštěstí jich v tomto díle nebylo tolik). Jediné co, tak chování Teodora i Matildy mi fakt leze na nervy, nejraději bych jim místo Fabiana dala pár facek :D Každopádně kniha super a těším se na uzavření série v podobě X způsobů smrti, jelikož plno věcí zůstalo nevyřešených.. :-) PS: Snad se dočkáme i Dunji...

19.11.2020 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Musím říci, že na sérii s Fabianem mám rozporuplné názory. Po přečtení prvního dílu jsem byla nadšená, pak však přišel Devátý hrob a s ním i velké zklamání. U knihy Osmnáct pod nulou se mé hodnocení opět zvedá. Je fakt, že si pořád nemohu zvyknout na více dějových linek a neskutečné množství postav. Já v tom mám prostě bordel a musím se často vracet o pár stránek, abych si urovnala v hlavě, kdo je kdo. Na druhou stranu cca od poloviny knihy jsem se přistihla, že místy téměř nedýchám a srdce mi buší jako splašené. Závěr knihy byl opět trošku uspěchaný, myslím, že o pár stran více by neuškodilo. A autor si krásně nachystal půdu pro Motiv X, tak jsem zvědavá, jak se mi bude líbit... :-)

07.11.2020 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To je ono! Keplerovci jsou zpět v plné parádě. Přečteno během pár dní, kniha vás chytí a už vás prostě nepustí. Srdce mi bušilo jako zvon a chvílemi jsem ani nedýchala, jak jsem knihu hltala. Po tom, co jsem dočetla Lazara jsem byla mírně zklamaná, ale Zrcadlový muž je prostě dokonalý. Skvělá dějová linka, příběh je jasný a nezabíhá do nudných a nepotřebných detailů. Konec knihy byl krásné popsán, vysvětlen. Já jsem prostě nadšená! :)

06.11.2020 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

No tak nějak ani nevím, co vlastně na to mám napsat? Tohle mě asi fakt nebavilo. Dvě dějové linky, neustálé skákání z jedné strany na druhou, miliony jmen.. Možná, kdyby se příběh skládal pouze z jednoho vyšetřování, bylo by to mnohem lepší. A až na konci knihy mi vlastně došlo, že dějově přechází knize Oběť bez tváře? Nebo jsem to špatně pochopila? Nevím, ale tohle mě opravdu moc nebavilo.. uvidíme, co nám přinese Osmnáct pod nulou :)

25.10.2020 2 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Fabiane, mám takové tušení, že si budeme rozumět :) knihu jsem přečetla během dvou dní a musím říci, že super :-) Je teda fakt, že moje orientace v postavách je opravdu žalostná :D Občas jsem se musela vracet, abych si tak nějak urovnala, kdo je vlastně kdo. Ale když si zvyknete na krkolomná jména, pak už vám nic nebrání ve čtenářském zážitku. Severské krimi mě prostě baví. Jsem zvědavá na další pokračování - snad tam bude méně postav :D

23.10.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Za Lazará dávám tentokrát jen tři hvězdičky :-) za mě to bylo trošku zklamání. Nevím proč, ale celkově mě děj této knihy prostě nenadchl. Já zastávám názor, že mrtvé má zůstat mrtvé.. :-) ale i tak celou sérii Keplerovců hodnotím jako velmi dobrou a určitě se vrhnu i na jejich novinku Zrcadlový muž, která se blíží na pulty knihkupectví :-) Po Bryndzovi se Keplerovci stávají mými dalšími oblíbenci. :-)

21.10.2020 3 z 5