Denčaa Denčaa komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Pane Bože...Tohle byla neskutečná kniha. Tak pravdivá, dechberoucí a dojemná. Colleen je zkrátka Paní Spisovatelka. Tenhle titul mě v tom jen a jen utvrdil. Kniha začíná hodně nevinně - seznámením muže a ženy z něhož se postupně line něco víc. Do toho čtenář sleduje pohled do minulosti hlavní hrdinky Lily. Colleen dovedla z člověka vyždímat neskutečné emoce, prožít celý příběh, jako byste ho sami zažili a po poslední stránce vás to úplně rozloží, ale nedá vám to, ale neustále o té knize musíte přemýšlet. Smekám...

05.09.2019 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak z knihy "Měděný jezdec" jsem si opravdu sedla na zadek. Ještě i nějaký čas po dočtení jí mám plnou hlavu. Je tak nádherná, líbezná a přitom plná bolesti a krutostí války. Přečtení tohoto titulu jsem odkládala dlouhých pět let a nyní bych si nejraději nafackovala, že jsem se k ní odhodlala až teď. Hlavní hrdinka Táňa byla z počátku takový fracek, ale užila jsem ji její pouť životem, kdy se z káčátka stává dospělá a silná žena. Hrozně moc jsem ústřední dvoji přála šťastnou lásku a emoce lítaly, když se tak stále nedělo. Malinké mínus bych dala za sklouznutí do erotické linky ve druhé polovině knihy. Stále úplně nedokážu vyjádřit, jak skvělá a dech beroucí tato kniha byla.

09.04.2019 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

U titulu Jedna želva za druhou moje srdce plesá - bylo to super počtení. Příběh Azy, která není tak zcela normální šestnáctiletá holka, jak by se na první pohled mohla zdát, se četl velmi dobře. Přišlo mi, že pátrání po ztraceném milionáři, byla spíše vedlejší dějová linka a autor se hlavně věnoval duševnímu stavu hlavní hrdinky, která trpí obsedantně kompulzivní poruchou. A moc mě bavilo sledovat její myšlenkové pochody, při kterých mi někdy hodně zatrnulo. Hlavně viz.: polykání dezinfekce. Azu jsem si však oblíbila, byť jsem jí ne vždy rozuměla. Konec byl takový, jak je u Greena známo, takže úplně nepřekvapil a byla jsem i ztotožněná s rozhodnutím, které Aza učinila. Pokud po předchozích autorových přešlapech přemýšlíte nad přečtením této knihy, tak ano, běžte do ní, Green je zase na koni. Byť na Hvězdy to nemá. Kniha je přečtená raz dva a od příběhu dostanete všechno - lásku, rodinné strasti, zapeklitost vztahů mezi kamarádkami až po nádherné myšlenky.

28.08.2019 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Od tohoto titulu jsem chtěla hlavně letní příjemnou oddechovku. A tu jsem také dostala. Titul jede v zajetém vzorci těchto knih, nic moc vás tam nepřekvapí, ale stejně hltáte stránku za stránkou, protože je to prostě hezké počtení. Takže ano, rozhodně jde o fajn slaďák. A tahle autorka už mnohokrát předvedla, že její spisovatelský um stojí za to. Takže doporučuji.

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Opravdu jsem touhle knihou mile překvapena. Dle uvedených anotací se toho čtenář mnoho o ději nedozví, ale slušně jej naláká. A rozhodně nelituji. Ze začátku byl děj vláčnější a neuškodilo by jej trochu proškrtat, ale druhou polovinu knihy jsem doslova hltala. Hlavně se mi líbily retrospektivní pasáže do minulosti k oné tragédii. Musím se však přiznat, že jsem se v rodové linii žen docela ztrácela, ale naštěstí autorka často opakuje, kdo je kdo. S hlavní hrdinkou Dianou jsem měla trošku problém, ze začátku mi přišla docela naivní, ale byl tam charakterový posun během děje, takže jsem ve výsledku spokojená. Konec mě hodně dojal a ještě dlouho jsem nad knihou přemýšlela. Od této autorky je to má první kniha, rozhodně ne však poslední. Zatím mi její styl připomíná Leilu Meachamovou.

13.06.2019 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Tento příběh se může zdát už jako otřepaný, ale autorka ho dokázala zpracovat tak, že jí naprosto zobete z ruky. Dějová linka je tak senzačně propracovaná, že když se blížíte k závěru knihy, jste šokováni a zároveň nechcete, aby to skončilo. Velice se mi líbily retrospektivní pohledy do začínajícího vztahu ústředního páru. O to víc, pak s hrdinkou soucítíte, když víte, jak to všechno začalo. Bohužel cesty bývají trnité, o to víc, když se Aimee ocitne v milostném trojúhelníku, ani neví jak. Ano, může se to zdát jako klišé, ale tady je to tak hezky naservírované, že čtenář akorát neví, komu dát své sympatie. Ian, nový muž, který jí vstoupí do života a nebo James, její ztracený snoubenec? Každopádně, závěr mě hodně šokoval, čekala jsem tradiční konec a jiný jsem si ani nepředstavovala, takže bylo velké překvapení. A za mě rozhodně ano! Takto to být může. Moc hezký romantický příběh a už se nemůžu dočkat na to volné pokračování. A doufám, že autorka nezůstane pouze u těchto dvou knih. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

25.05.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Naprosto strhující kniha. Děj je tak propracovaný, že člověk až uvěří, že je to všechno pravda a takový příběh se udál. A nebo kdo ví, třeba se i něco podobného zrovna děje. Postavy mají dokonale lidské chraktery, až se člověk může vidět jako v zrcadle. Chybování, emoce, problémy a také...tajemství. Příběh taky pěkně znázorňuje, když se rodiče svým ratolestem věnují až příliš a uvěří jim každé slovo. A co se naopak může stát, když váš příběh je přednější, než dušička dítěte. Moriarty opět nezklamala.

10.04.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knihy od Moysové jsou pro mě jedny z top. Proto jsem se na tuto novinku velice těšila. Už jen shrnutí příběhu na obálce mě velice zaujalo a slibovalo výborné počtení. Na knížkách této autorky se mi líbí, že nikdy člověk neví co se tam stane. V Jeden plus jedna jsem si oblíbila hlavně dětské hrdiny. Tanzie jsem obdivoval za její matematickou genialitu a netknutou dětskou mysl. Líto mi bylo psa Normana, který neměl lehký osud jakožto slintající a prdící pes (ačkoli tyto části mě hodně bavily). Pasáž, týkající se právě jeho, mě v závěru dohnala až k slzám. Myšlenka této knihy se mi velice zamlouvala - i když je v životě sebe hůř, může se to během chvilky obrátit. A člověk nesmí zapomínat na to, že má milující lidi kolem sebe.

08.10.2016 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Těžko číct, jestli byl lepší Sen o Somersetu nebo Poselství růží. Oba příběhy měly něco do sebe a byly krásné. Se zaujetím jsem četla každou stránku o lidech, jejichž osudy se proměnovaly během pár řádků. Ano, jak málo stačí, aby se človek rozhodl unáhleně a obrátil svůj život. Proměny chrakterů postav, kvůli událostem a sledu příhod byl fascinující. Trošku zklamaná jsem byla z části Rachel. Moc se mi nelíbilo, jak jednala. Ale jinak se tato sága začadí mezi nej.

10.08.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihy od Greena se čtou prostě sami. Člověk se do příběhu neuvěřitelně zakousne...nebo se příběh zakousne do člověka? Asi je to vzájemná přitažlivost. Psychologické náhledy na člověka, kterým porozumí každy lajk jsou úžasné. Postavy vám příjdou, jako byste je znali celý život nebo přinejmenším byste je tak dlouho chtěli znát. Pro mě to bylo už druhé setkání s tímto autorem a určitě né poslední.

10.11.2014 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Hodně se mi líbila myšlenka ohledně prince a zabijáka, kdy čtenář neví, který je který. Můj tip byl správný, ale nebyla jsem si celou dobu zcela jistá (autorka hodně mátla) . Ve výsledku jsem z knihy nadšená a je to krásně napsané a stylistika je prostě boží. Hrdiny jsem si oblíbila a ten otevřený konec mi nedal a hned jsem musela sáhnout po pokračování.

05.09.2019 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

U knih Nicholase Sparkse už očekávám určitou úroveň příběhu a se srdceryvným koncem. A kniha "Útěk do samoty" nebyla výjimkou. Už jen nekomunikativní Kyle vám zahraje na citlivou notu, kdy si chlapce prostě nejde neoblíbit. Druhý důležitý prvek je rozhodně sympatický Taylor, který najde Kyla v bouři poté, co se ztratí - a máme nádhernou zápletku mezi dospělými a také mezi mužem a dítětem, které začne dělat pěkné pokroky, co se mluvy týče. Autor si s postavami dokáže nádherně vyhrát a popsat je tak, jako byste je skutečně znali. Takže postavy jsem si velmi oblíbila a konec - jako vždy, byl dojemný.

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Je hodně napínavé sledovat dějovou linku, kdy se postupně odhaluje, kdo je záhadný dopisovatel a jak se Lily s danou situací snaží vypořádat. Je to bohužel hodně předvídatelné, jednak to, kdo je ta záhadná osoba, ale také celá kniha. Avšak, celou dobu jsem autorce zobala z ruky a hltala stránku za stránkou. Pokud hledáte něco oddechového na léto - můžu to s klidným srdcem doporučit. Ale nutno podotknout, že je to sladké jak med a ne nadarmo označené jako čtení pro young adult. U příběhu jsem si fantasticky odpočinula a v závěru děje jsem se přistihla, jak se spokojeně culím. U tohoto druhu knihy rozhodně očekávejte spoustu klišé, ale v tomto případě jsem přimhouřila obě oči. Prostě to tam všechno hezky funguje. Moc doporučuji.

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Nádherná kniha. Doslova mě zaujala hned první větou. Rozhodně to není napsané klasickým stylem, na který bývají čtenáři zvyklí, o to víc mě však kniha vtáhla a oslnila. Byť Emma neměla nijak zajímavé dětství, právě způsob vyprávění to celé okořenil a tak tahle pasáž nebyla nudná. A pak to přišlo. Autorce se podařilo vyždímat ze mě všechny emoce. Naprosto jsem s hlavní hrdinkou soucítila i když malinko jsem občas nebyla ztotožněná s jejím chováním. S koncem jsem víc, než spokojená, jelikož jsem si myslela i si přála, že to takto dopadne. Oba mužští hrdinové byli vykreslení ideálně a je na každém čtenáři, kterému věnují sympatie - to se mi také hodně líbilo. Vřele vám tuto knihu doporučuji. Nebudete litovat!

26.04.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

No co si budeme namlouvat, o plnohodnotnou literaturu teda nejde. Musím však přiznat, že u některých výcuců z konverzací jsem se zasmála. Nicméně, jsem spíše po celou dobu měla pocity lítosti. Lítosti nad tím, jak něco takového může člověka vůbec napadnout a co víc, zvěčnit to v podobě konverzace. Za mě rozhodně něco, co se nikdy nemělo přenést na papír a když už, tak se toto mělo objevit pouze na sociálních sítích. Nejvíce však lituji stromů, které byly pro tuto knihy pokáceny. Viděla jsem, že se připravuje valentýnské pokračování. Ale to budu míjet hodně velkým obloukem.

02.01.2019 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kdyby tuto knihu nenapsala Elle Kennedy, autorka Papírové princezny, asi bych po ní nesáhla. Nicméně, po doporučování lidí na instagramu se má pozornost k této sérii stočila. A musím uznat, že to bylo čtivé, dokonce hodně. Velmi také oceňuji peprný humor, který mezi sebou užívají hlavní hrdinové. Krásně si u děje odpočinete a k tomu i pobavíte - co víc si přát. Hrdinové mi také sedli, obzvláště teda mužské zastoupení. Hlavně bylo super, že se zde objevuje téma hokeje a ne neustále omílaný fotbal. Co se mi úplně nelíbí, je obálka knihy. Celkově takovéto rádoby laciné obálky mnohdy čtenáře odrazuje. Naštěstí existují látkové obaly na knihy. Rozhodně vám tuhle knihu doporučuju a doufám, že se dostanu k tomu, abych mohla doporučit celou sérii.

27.10.2018 3 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

U Meachamové člověk očekává nadprůměrný příběh. A Titáni do této škatulku rozhodně spadají. Děj je vyvážený, ničeho tam není moc, ani málo. Žádné přehnané okecávání a natahování. Byť má kniha skoro 500 stran, ani jedna není nezbyt. U Leiliných kníže nejde odhadovat, co se bude v další kapitole odehrávat, ale musím říct, že příběh dopadl přesně tak, jak měl.

04.04.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další kniha od Moyesové která chytne za srdce. A to hodně. A opět je to příběh který se klidně ve Francii a Anglii mohl stát, není to žádný děj vycucaný z prstu. Při vyprávění je člověk občas na pochybách, zda se vše vyvíjí správně, ale ukáže se, že autorka má vždy vše promyšlené do poslední tečky. Bravo a aplaus ve stoje pro Jojo. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

28.07.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Je lepší brát tuto knihu jako samostatný celek, než jako pokračování Než jsem tě poznala. Člověk se líp smíří s tím, že Louisa je jiná, trochu v depresích a zaseklá na mrtvém bodě. Pak už se titul krásně čte a užíváte si příběhu, který je opět celkem uvěřitelný. Hodně sympatická je postava Sama, naopak bez Lily bych se obešla, nebo aspoň bez jejího pubertálního chování. Dějová linka hezky plyne a čtenář se do čtení ponoří. U Moyesová si člověk musí prostě zvyknout, že i když má tušení, jak kniha bude pokračovat, vše je úplně jinak.

01.05.2017 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Naprosto fantastická kniha. Tolik tajemna a záhad už jsem si nepřečetla hodně dlouho. Děj byl opravdu bohatý na napětí, taje a záhady. Slova, věty, stránky, kapitoly se čtou jedním dechem. A když je človek u konce, nechce se mu ani věřit, že už je konec. Jedna z top knih, které jsem kdy četla.

13.02.2017 5 z 5