Útěk do samoty

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304960/utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4.2223
Originální název:

The Rescue (2000)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Přidat komentář
marketav94
10. září

Tentokrát pan Sparks tolik nezamával s mými pocity. Jelikož jsem od něj četla mnohem emotivnější knihy, tak tuhle řadím spíše k těm slabším. Příběh pro mě vygradoval hned na začátku a pak byla taková dlouhá dohra. Bylo to příjemné letní počtení, téměř jednohubka, ale konkrétně do tohoto Sparksova románu bych narozdíl od jiných už znovu nešla.

Více dojmu v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/nicholas-sparks-utek-do-samoty

Dymond
16. srpna

Jak bylo řečeno u karerina2660, je to sázka na jistotu. Musím si dokoupit jeho další knihy, protože zrovna toto je druh čtení ke kterému se klidně s radostí za nějaký čas zase vrátím. Je to jak u dobrého filmu, prostě se na něj podívám víckrát.

katerina2660
11. srpna

Sparks = sázka na jistotu. Četla jsem snad všechny jeho knihy, všechny jsou krásné... i filmy dle jeho knih stojí za shlédnutí :-)
I přesto, že hned na začátku víte, jak to celé skončí, tak je to napsáno krásně čtivě, poutavě, hltala jsem stránku za stránkou. Obdivuji Denisu a v duchu jsem jí smekala poklonu (jsem také matka) a moc jsem jí přála šťastný konec....
Ke konci pár slziček ukáplo a když jsem je usušila, tak na další stránce začaly kapat další... Knížka je moc krásná i když příběh je opravdu "čitelný" předem...

Lauralex
06. srpna

Dlouho jsem teď nečetla Sparkse. Pokaždé je to jako vracet se za starým dobrým přítelem. To je ta jeho síla. Možná jsem se teď z určitých důvodů romantice v jakékoliv podobě vyhýbala, ale jestli mě něco vždycky bezpečně navodí do té správné atmosféry a celou pohltí, je to on.

Těch dlouhých skoro 10 let, co ho znám a čtu jeho knihy, přemýšlím, v čem to je. A při této knize už jsem na to přišla. Ten jeho dar spočívá v tom, že dokáže plně, chytře a hodnotně pojmout celý koncept a naplnit ho vším, co vykazuje tvárnost a nepůsobí to plytce nebo monotónně. A tím promluví i ke čtenářům. A ať to skončí jakkoliv, vlastně je to vždy šťastné, záleží jen na úhlu pohledu, protože jestli on něco umí, tak konce. A to jsem zatím u nikoho jiného neobjevila.

Věděla jsem, že to bude skvělé, tím jsem si absolutně jistá. Nikdy mě nezklamal a nezklame, a proto se k němu stále s láskou vracím. Poznala bych ho snad i poslepu. Potvrdilo se mi to, co vím od okamžiku, kdy jsem ho četla poprvé, a proto ho mám ráda. Je to víc než jen romantika. Nepíše jen srdcem, ale především hlavou. Na chlapa má neuvěřitelně přirozený a podmanivý styl vyjadřování, a tím si mě zrovna tenhle příběh získal. Nečekala jsem žádný jednoduchý, oddechový příběh, na to ho moc dobře znám, ale vtáhlo mě to až překvapivě intenzivně. Kdybych řekla, že mě to zaujalo, je to slabé slovo. Já do toho vložila snad veškerou svou energii a empatii. Dá do toho vždy něco navíc, čím se víc a víc utvrzuji v tom, že vybočuje od veškerých spisovatelů i spisovatelek tohoto žánru. V tom nejlepším smyslu slova.

Umí propojit téma lásky a k tomu něco navíc a ani jedna dějová linka není opomíjená. Tentokrát to bylo drama, možná nadneseně řečeno místy trochu detektivka, a to mě přitáhlo už na prvních stránkách a od té chvíle jsem se od knihy takřka neodtrhla. Zcela originální, nápadité, protkané napětím a nestrojenou láskou. A slzy také byly. Dalo mi to od všeho něco, jak jsem zvyklá, a přesto i něco navíc, co jsem od této knihy, nevím proč, ani nepředpokládala. Poskytlo mi to zážitek eminentní a rozmanitý v každém ohledu.

Říkám to asi o každé jeho knize, ale tahle je jedna z jeho nejlepších. Neříkám to proto, že je to můj nejoblíbenější spisovatel, nýbrž proto, že mě dovede uhranout a pokaždé je to snad ještě lepší.

(tento komentář už jsem jednou psala, ale nějaký imbecil, který má potřebu se nabourávat do profilů, mi ho smazal, takže někdo ho už možná jednou četl)

Kecallka
09. července

První kniha od tohoto spisovatele. Krásné čtení, ukápla i mi slza.

MartinaPri
09. července

Romány od spisovatele muže mě nikterak nelákaly, ale N. Sparks mě přesvědčil a jeho knihy se mi velmi líbí. Kniha se čte velmi pěkně, zajímavý příběh, který se prostě musí dočíst :) Myslím si, že ke konci je to už trochu moc, za mě zbytečná smutná vsuvka, ale jinak dobré.

Peťulka8
06. července

Sparks mě jako vždy nezklamal, kniha je velmi pěkně napsaná :-)

alnahu
29. června

Příběh Denisy a jejího malého synka Kyliho ,který má vadu řeči a trpí nemluvností se zdál ze začátku velmi smutný .V bouři Denisa naboura a její chlapeček se ztratí ,Taylor dobrovolný hasič ,chlapečka najde a pak se příběh rozvine.Taylor se zamiluje do Denisy a oblíbí si jejího syna a díky jim se dokáže vyrovnat i se svým traumatem z dětství ,kdy jeho otec uhořel při jeho záchraně a on si to dával stále za vinu a stahoval se do své samoty.Nakonec vše dobře dopadne Denisa a Taylor se vezmou a mají spolu chlapečka.Příběh sice smutný ,ale s dobrým koncem ,mě se líbil.

yetti74
20. června

Přesto, že toto není úplně můj šálek, tak ale musím uznat, že se kniha četla dobře. Oddechovka, chvílemi ke konci smutná. Stále ale nemůžu Sparksovi přijít na chuť. První kniha (Ve tvých očích) mě vůbec nebavila, nedočetla jsem, druhá (Útěk do samoty) šla, tak teď zvažuji, jestli zkusím do třetice všeho dobrého.

zdehan
18. června

Moc pěkná kniha.

Flowers
16. června

Prostě Sparks, kniha mě moc bavila.

Hana86
09. června

Tak tento příběh mě zase až tak neoslovil, i když mám Sparkse velmi ráda. Pěkně byl popsán vztah matky a synka s vadou řeči, její obětavost, láska a trpělivost byly úžasné. Ale kdo mi moc neseděl byl Taylor. Na to, že mu bylo skoro 40 let se někdy choval, jako nevyrovnaný puberťák, asi jsem se do něj nedokázala správně vcítit. Příběh se četl hezky a byl napínavý až do konce. Byla to dobrá oddechovka a s pěkným koncem :) .

Nita17
07. června

První moje kniha tohoto autora. Poutavý příběh o síle lidské mysli, jak v tom dobrém i zlém. Dokáže nás spoustat a zároveň i osvobodit. Našli se dva lidé, kteří jsi ve svém životě prožili nepríjemné, vyrovnávájí se s tím každý po svém. Podělit se o radost i smutek.

akdar72
07. června

Opět Sparks nezklamal.

Katerinasmoliko
27. dubna

Krásný a dojemný příběh :) knížka se moc hezky četla, můžu ji jen doporučit. Nicholas Sparks mě osobně ještě nikdy nezklamal a vždy jsem z jeho knížek unesená.

essterkaa
23. dubna

Woow, naprosto skvělá knížka, u které jsem zanechala kousek svého srdce! Jsem si jistá, že teď na chvíli zůstanu s výběrem knih u Nicholase Sparkse. :)

KatastrofaK
30. března

Dočetla jsem to, ale v podstatě mě to zas až tak nebavilo. Je to taková lépe napsaná harlekýnka s divně protahovaným dějem. Na druhou stranu linka se synem a s jeho poruchou řeči byla zajímavá.

JankaV80
18. března

Milý Johne, Vzkaz v lahvi a Noci v Rodanthe jsem viděla v televizi zfilmované (knihy jsem zatím nečetla) a moc se mi na nich líbilo, že ne každý příběh musí za každou cenu končit happyendem. Když jsem tedy v knihovně objevila knihu Útěk do samoty od tohoto spisovatele, kamžitě jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A rozhodně mě nezklamala. Na jednu stranu je to odpočinkové čtení, kniha vtáhne čtenáře okamžitě do děje a většině je na začátku jasné, že půjde částěčně i o milostrný příběh dvou lidí. Na stranu druhou autor popisuje silnou osobnost matky, která se rozhodne, že s nemocí syna bude bojovat a nevzdá to za žádnou cenu. Taktéž doufám, že kniha bude jednoho dne zfilmována.

WerczaG
14. března

Moje druhá knížka od tohoto spisovatele a opět skvělá. Bylo tam snad úložné vše smích,smutek... Moc jsem si zamilovala malého Kyla...Doufám ze příběh bude sfilmovany...

KydlochMoris
03. března

Co dodat... Pár slziček tam bylo... :-)

Kacula8
31. ledna

Tak tohle pro mne bylo velké zklamání....

Dreisii
21. ledna

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Přečteno jedním dechem aj slzicka mi uronila se. Doporučuji

Kačus
18. ledna

Příběh se mi moc líbil. Nemá chybu. Napínavé od začátku do konce. Asi jedna z nejlepších knih, co jsem od Sparkse četla. (-:

Nixa
10. ledna

Spark mě nikdy nezklame. Další úžasný příběh, který mě jako matku zasáhl a na konci knihy ukáplo i pár slziček.

Edona
14.11.2016

Knihy od N. Sparkse mám vcelku ráda, ale nikdy mě úplně nepohltí. Útěk do samoty je pěkná knížka, ale nepřišla mi nijak extra výjimečná. Nese v sobě hodně bolestné téma. Má zajímavý námět, ale jak jsem již psala, až tak nezaujme.

mariva
17.10.2016

Pro mě asi nejlepší kniha od Sparkse z těch, které jsem četla. V těch předcházejících, které jsem četla, mi vadily vždy poněkud zvláštní postavy. V této bylo tím "zvláštním" dítě a proto mi to asi přišlo přirozenější. Zajímavý příběh, nemohla jsem knihu odložit.

anetka.repova
09.10.2016

Útěk do samoty, další nádherný příběh. Jako ostatně Sparks to prostě umí. Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Tolik jsem se dokázala vžít do děje. Neskutečně mi přirostl k srdci klouček Kyle. Po dočtení knihy se mi po něm hned začalo stýskat.

Neskutečné vykreslení postav. Hlavně maminky Denisy, která se starala o syna a vychovávala ho sama, navíc Kyle byl nemocný, měl vadu řeči. Denisa byla natolik oddaná svému synovi, že mě to pokaždé zahřálo u srdíčka jak jsem to četla. Co všechno s ním musela vytrpět a hlavně jakou dlouhou cestu musela s ním projít, neskutečné. fakt moc pěkné.

Sparks mě zase dostal a utvrdil mě, že jsem si po právu oblíbila.

Proto oprávněně musím dát ***** .

pumplu
27.06.2016

Úžasné, úžasné, úžasné. Přečetla jsem za jeden den a kniha mě úplně vytáhla do děje:)

Stydia
26.05.2016

Kniha se mi moc líbila, dobře se mi četla a příběh mě také zaujal.

kalinkacz
23.03.2016

No, tak tohle byla jedna z nejslabších Sparksových knih, které jsem četla... Začátek byl super, ale potom jaksi ta část, co mě bavila zmizela a přišel plytký milostný příběh o nerozhodnosti muže a můžete si každý domyslet, jak to asi dopadlo... Tak dlouho jsem tuhle knihu sháněla... Budu si muset dát od Nicholase Sparkse na chvíli pauzu a pak si třeba přečtu poslední 2 knihy, které jsem od něj nečetla...