Dela90 Dela90 komentáře u knih

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Naprostá bomba. Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Příběh v oblacích mě doslova pohltit a já zažívala s hlavními postavami turbulence jejich vztahu. Všechna vzplanutí i pády. Za mě povedený příběh s pikantní turbulencí :-)

03.11.2019 5 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Co ke knížce říct? Ze začátku jsem byla mírně zklamaná. Mrzelo mě, že je Sherlock již po smrti a s dcerou se nikdy nesetká. Na můj vkus to bylo moc očividné, ale přesto napínavé čtení. Asi v polovině knihy příběh začal nabírat grády, konečně. Celkově se mi kniha líbila, ale ubírám jednu hvězdu za ten dlouhý rozjezd.

21.10.2019 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, bylo to takového nemastné, neslané. Později se to konečně rozjelo, najednou tam bylo až moc zvratů, děje, akce. Došlo i na romantiku. Knížka nebyla špatná, ale upřímně jsem od autorky čekala víc.

13.10.2019 4 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Úžasný příběh, plný hádanek, napětí a tajemství. Musím říct, že kniha mě doslova pohltila a doufám, že bude nějaké pokračování. Ráda bych se do Winterhousu ještě vrátila. :-)

24.09.2019 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Dokonale romantický příběh, u kterého hned na začátku víte, jak dopadne. Moc hezký nápad s 10ti body, jak se vyrovnat s rozchodem. Za mě jednoznačně super oddechovka, která se četla úplně sama :)

28.08.2019 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Zamilovala jsem se do této série a musím říct, že knižní zpracování je lepší, než to filmové. Xemerius bezkonkurenční, věčně jsem byla vysmátá od ucha k uchu. Gideon, Gwen, Leslie, Lucy, Paul všechny jsem si zamilovala. Až je mi líto, že kniha nemá pokračování. Nicméně musím podotknout, že nápad s 12ti drahokamy a cestování v čase je dokonalý. :-)

17.08.2019 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tuhle sérii jednoznačně miluju! Gwen, Gideon, Leslie, Xemerius.. Každá postava má něco do sebe i sám hrabě. Dokonale napsané, a už se těším na třetí díl.

06.08.2019 5 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Klasický dechberoucí příběh o lásce, který prostě slupnete jako malinu. Výborné oddechové čtení na letní večery :-)

20.07.2019 5 z 5

Knížka mě začala bavit až někde nakonci. Všechno bylo tak nějak zamotané a pořád jsem čekala co, se stane. Nakonec jsem byla mile překvapená rozuzlením a těším se na další díl.

08.07.2019 4 z 5

Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Elizabeth Rudnick

Knížka se mi velmi dobře četla. Bylo v ní cítit napětí, akce i zvraty. Což k pirátům rozhodně patří. Jsem moc ráda, že jsem první přečetla knihu, před shlédnutím filmu. Pokud máte rádi, pirátské příběhy a Jacka je to to pravé ořechové. Musím říct, že u některých pasážích jsem se o celkem zasmála. Kniha Vas vtáhne do děje a nepustí, dokud nejste až na úplnem konci. Rozuzlení se mi moc líbilo. Jednoduše miluju PIRÁTY. :-)

01.07.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Musím říct, že i po letech, kdy jsem knihu četla naposledy. Mě příběh znovu vtáhl do děje. Za mě stále 5/5.

01.07.2019 5 z 5

Vždy se ráda vrátím do kouzelného světa od Rowlingové. Knížka je kopií filmu. Příběh je čtivý a napínavý. Zaručeně Vás vtáhne do děje a vy nebudete chtít přestat číst :-)

17.03.2019 5 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Úžasně vtipná kniha, nad jejíž stránkami jsem se nasmála, nebo naopak poznala sebe či svou drahou polovičku. Výborné počteníčko!

26.02.2019 5 z 5

Úžasně zpracovaná kniha. Ilustrace, popisky, zajímavosti ze světa, i ze světa HP. Nádherná obálka. Věřím, že každý příznivec tohoto kouzelného světa bude hltat stránky dychtivě a s úsměvem na tváří stejně jako já. Stačí jedno slovo DOKONALOST.

12.01.2019 5 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Tato kniha si mě dokonale získala - v prvé řadě obal - žlutá veselá barvička, po které prostě musíte sáhnout. Obsah knihy - ačkoliv je po pár stránkách jasné, jak kniha dopadne. Nemůžu říct, že bych byla díky tomu zklamaná, ba naopak - dlouho se mi nestalo, že bych se tak těšila na knihu. Hlavní hrdinka ztřeštěná osobnost, která mě donutila se smát i brečet. Opravdu oddechové čtení, které Vás chytne za srdce a vy máte možná i ty čmeláky v srdci♥ Na těch pár chvil se stala mým opravdu dobrým parťákem.

02.01.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Milé, sem tam děsivé, ale pořád kouzelnické pohádky :-) opravdu moc hezké zpracování, ať už se to týká kreseb, které doplňují tyto bajky, nebo komentáře A. Brumbála či vysvětlivky od paní Rowlingové. Za mě jednoznačně Ano, každý fanda HP by si je měl přečíst. Stojí to za to :-)

27.12.2018 5 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

U této knížky jsem byla mile překvapena. Bylo to pohodové čtení s originálním nápadem s fantaziemi. Jen ten konec, mě trošku zaskočil - ještě štěstí, že můžu začít ihned číst 2.díl. Za mě určitě pohodové čtení na pár večerů.

13.11.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Ke knize jsem se dostala díky filmu. A musím říct, že kniha byla tisíckrát lepší než filmové zpracování. Hrozně moc mě knížka bavila, dějově, popisově, prostě za mě všech 5 *. Krásné čtení k relaxaci :-)

23.02.2018

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Kniha mne příliš nenadchla. Přišlo mi, že autorka skáče z jedné myšlenky do druhé. Možná to byl účel, ale pro mě to nebylo to pravé ořechové. Tentokráte byl film lepší, jako kniha. Taková ničím nezajímavá oddechovka.

05.02.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Knížku jsem si užila naprosto plnými doušky, a to doslova. Nepamatuji knížku, která by mě takhle chytla za srdce. Tolik slz jsem neuronila hodně dlouho
Krásný závěr celé série. Po této sérii se mi bude stýskat. Kierra Cass píše vážně chytlavě. Všem vřele doporučuju, stojí to za to! :)

05.06.2017 5 z 5