Dela90 Dela90 komentáře u knih

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Boží! Jinak se to snad ani nazvat nedá. Ty fotky, ilustrace, doplňky .... prostě za mě naprostá bomba! Miluju HP a tohle bylo to co mi v knihovničce chybělo. Opravdu krásné zpracování a ta obálka, prostě woow! :)

24.04.2017 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Zpočátku mi knížka přišla dosti nudná, možná proto, že mi děj hodně připomínal svět Tryllů ... nicméně při každé další stránce, jsem měla pocit, že příběh dostává konečně šťávu, sice s pomalým náběhem, ale ano :) Myslím, že můžu říct, že se jedná o pohodové čtení, se zápletkou, láskou a napětím ... Popravdě, díky autorce za to, že na konci knihy byl Tove (v tomhle ohledu, jsem si ráda zavzpomínala na Trylly:) Ale ten konec? To jako vážně? Ano! Autorka toho dosáhla, těším se na další díl:)

29.03.2017 4 z 5

Knížku jsem zhltla jako malinu. Byla to taková krásná oddechovka. Zprvu jsem si říkala, že mě trošku mrzí, že jsem prvně viděla film a poté až četla scénář, nicméně
knížka opravdu stála za to. A ta obálka, jůůů! Prostě miluju magický svět, ať už v jakékoliv podobě, ale ty od Rowlingové jsou vždy ty nejlepší, alespoň pro mě.

14.03.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Jedním slovem úžasné. Úžasné čtení. Bavilo mě, že se můžu vrátit do této úžasné série pozadu, ale v mysli někoho jiného. Tato úžasná retrospektiva byla naprosto fascinující. Při každé stránce jsem se těšila a nemohla se otrhnout. Příběh královny Amberly, byl úžasný. To, jak se cítil princ, bylo ještě lepší ... a co teprve Marlee ... ten její příběh byl napsaný úžasným stylem, to jak se vracela do minulosti, to jak vzpomínala ... opravdu moc povedená kniha. Myslím, že pokud milujete tuhle sérii tak jako já, rozhodně si tuto knihu musíte přečíst. Je to opravdu taková třešnička na dortu :)

30.12.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Na tento díl jsem se strašně moc těšila. Přiznejme si to, kdo by taky ne. :) Musím se přiznat, že mě knížka z počátku tolik neohromila, jak jsem si původně myslela. Nějak se to všechno vleklo. Nicméně bylo zajímavé pohlížet na Selekci z opačného úhlu ... Akce se dostavila tak v polovině knihy. Na konci jsem se již nemohla odtrhnout. Rozhodně si přečtu další díl. Nicméně myslím si, že první tři díly byly o poznání lepší.

27.12.2016 4 z 5

Zprvu jsem se trošku bála, jak se mi bude knížka psaná touto formou, ale řekla bych, že to bylo naprosto v pohodě. Děj byl naprosto úžasný, byl to jako návrat do mých dětských let - úžasný kouzelnický svět plný zvratů, magie, přátelství a mnoho dalšího. Já jsem si knížku užila plnými doušky, strašně moc jsem se na ni těšila, na to jak to bude pokračovat a tak podobně. A opravdu to stálo za to. Vracení v čase je prostě uchvacující ve všech směrech. Navíc ta obálka! Takže za mě prostě rozhodně ano! Nemůžu knihu ohodnotit jinak než 5ti hvězdičkami :)

04.11.2016 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Druhý díl byl dle mého názoru hodně nabytý akcí, napětím a taky dobrodružstvím. Ocenila jsem hlavně to, že se děj odehrával mimo školu. Což byla pro mne příjemná změna. Byl to samý zvrat za zvratem, chvílemi jsem musela číst některé pasáže dvakrát, aby jsem si udělala přehled ve jménech. Nicméně kniha i všechno co se v ní stalo se mi v celku líbilo, ačkoliv ten konec byl hodně smutný, doufám, že třetí díl dá trilogii tu správnou třešničku.

06.08.2016 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Knížka mě nezklamala, ba naopak. Knížka se mi velice líbila, beru ji jako takovou fajn oddechovku. Ačkoliv je psaná asi pro nižší ročníky, mně to nevadilo. Krásně se četla, bylo tam napětí, láska, kouzla a někdy jsem se i solidně zasmála. Prostě to co od správné knížky očekávám. Takže za mě rozhodně všech 5 hvězdiček, navíc ta obálka! :)

07.07.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Mou největší chybou bylo nejdříve vidět film, posléze se až dovtípit ke knížce. Přistihla jsem se, že některé pasáže nebyly to pravé ořechové. Na proti tomu některé z nich byly v knize více popsány než, jak to bylo ve filmu, za což jsem vděčná ... mohla jsem si udělat obrázek ve své mysli ... a to sama, bez jakékoliv předlohy - Co mě zklamalo, byl konec knížky. Všechno se seběhlo tak rychle, a vysvobození všech naprogramovaných neohrožených bylo jako lusknutím prstů, trochu více napětí by neuškodilo ... Čtyři hvězdy dávám autorce za nápad, moc se mi líbilo ono rozdělení lidí do frakcí. Mělo to jistý náboj, ústřední dvojice Tobias a Tris mi zůstanou v srdíčku ještě hodně dlouho. Miluju chlapy ochranáře! Nazvdory všemu, se mi knížka líbila. Zajímavý nápad, rozhodně stojí za přečtení :)

20.06.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Woow! Co více říct. Tento díl jsem četla plná očekávání a pravda. Nemohla jsem od ní odtrhnout zrak, bylo to napínavé skrze všechny boje i lásku mezi hlavními hrdiny. A taky romantické, místa mě kniha dojala k slzám. Prostě měla všechno co jsem od ní očekávala. Moc děkuju autorce za tak úžasnou sérii. Užila jsem si ji opravdu plnými doušky:) Doufám, že vyjde v češtině i The Heir :)

28.10.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Na druhý díl jsem se neskutečně těšila, očekávala jsem všechno možné i nemožné. Upřímně mně trošku štvalo, že se na scéně objevoval Aspen a ona mu přes to všechno dovolila, aby ji byl zase blíže. Nejspíše to bude asi tím, že víc fandím princi. No, ale stejně ... Na druhou stranu byla knížka opět čtivá, ke konci více než zajímavá. V prvním díle bylo všechno nové a prostě mi přišlo, že se tam toho i více událo, ale ... druhý díl rozhodně nebyl špatný, byl také suprové počtením, jen jsem pořád čekala, co se stane ... Mám dojem, že to do října prostě nevydržím, to nepůjde. Jsem napnutá, jako struna, jak se bude děj dále vyvíjet, a pevně věřím, že je stále na co se těšit! :)

10.07.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tohle je přesně to co od knížky chci. Aby mě pohltila od začátku až do konce. Příběh byl čtivý, konečně něco bez nadpřirozena. U některých scén jsem se smála. America si mě získala asi svou tvrdohlavostí. Děkuju autorce za to, že napsala tak super příběh.Vůbec netuším, jak to vydržím do doby, než vyjde druhý díl, jsem napnutá, jak struna, jak to bude pokračovat. Jsem ráda, že jsem po knížce sáhla. Byla to dobrá volba.

24.12.2014 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Díky kamarádce jsem se k této knížce dostala a musím říct, že mě opravdu chytla za srdce. Zdánlivě docela obyčejný příběh, který Vás vtáhne do děje. Pohodové čtení okořeněné romantikou. Moc se mi líbilo, že byla psaná z pohledu jak Maddie, tak i Bradena - hezky to osvěžilo děj. Ač by někdo mohl říct, že děj byl předvídatelný, mně osobně se to líbilo. Už se těším na druhý díl :)

30.06.2014 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Ze začátku tohoto dílu jsm byla v mírných rozpacích, bylo to jakési zdlouhavé a šíleně se to vleklo, po asi 120 stranách jsem začala knížce přicházet na chuť a pak bylo jedno wooow, za druhým! Byla jsem nesmírně ráda, že Wendy nakonec skončila s Lokim. Vlastně i díky jejich lásce, to dopadlo, jak dopadlo. Ani moje oči nezůstaly suché. Velice se mi líbila i závěrečná povídka o tom "A žili šťastně" tak úžasný příběh jako ten o Tryllech si zaslouží velký Happy End :) Můžu jen doporučit. Jsem tak ráda, že jsem v knihovně na tuto knížku narazila a ještě víc, že se mi podařilo trilogii dočíst dokonce, což se nestává často, ale tady bylo jasně vidět, že se těším na každé další otevření knížky a ponoření do děje. Svět Tryllů mi bude chybět. Děkuju, autorce, která napsala tak fantastický příběh! Kloubouk dolů :)

25.04.2014 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Z knížky jsem mírně rozpolcena. Ano, název naprosto vystihuje celou knihu. Ze začátku mi to připadalo trošku hektické, jak se Wendy míhala mezi světem lidí, Vittrou a pak Trylly. Naopak se mi zalíbil Loki, který coby nepřítel Wendy, se choval jako přítel. Nebudu zalhávat, že tím si mě právě získal. Dokonce předčil i Finna, kterého jsem v prvním díle milovala. První díl byl perfektní, k tomuto druhému mám jisté výhrady. Ale i tak hodnotím pozitivně a už se těším na další díl!:)

15.04.2014 5 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Knížka mě pohltila, ačkoliv ze začátku se maličko táhla, ale tak už to bývá. Líbilo se mi, pojmutí reinkarnace, jako stěhování duší z těla do těla. Příjemné čtení, jsem ráda, že jsem po ní šáhla. Konečně něco úplně jiného, než upíři, vlkodlaci a čarodějky. Seru, coby Kailey jsem si zamilovala a její přátelé taky, u postele mi leží druhý díl a už napjatě čekám, jak to celé dopadne:)

25.03.2014 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Je úžasně čtivá. Už od začátku se mi líbil Finn, coby takový pan tajemný. Tvrdý nepřístupný svým citům a pak jako by ho obměkčila už jen její přítomnost. Z knížky jsem naprosto uchvácena, příběh plný napětí, lásky, přátelství, ale také se špetkou dramatu. Šíleně se těším na další díl :)

18.03.2014 5 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Knížku jsem si koupila na popud kamarádky. Upoutala mne svou obálkou coby krvácející muffin. Ze začátku mě moc nebrala, ale postupem času, jsem dospěla k názoru, že se mi knížka líbí. Asi proto, že byla pojata tak nějako jinak než všechny dosavadní knihy o upírech, které jsem četla. Jediné co bych knížka vytkla, je ten konec, který byl dle mého názoru, příliš rychlý. Vše se rázem vyřešilo a bylo hotovo. Čekala jsem asi trošku více napětí :)

10.03.2014 4 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Knížka mne upoutala, doslova jsem ji hltala. Líbilo se mi, že to nebyl čistě jen milostný román, ale částečně v ní byly ukázány i historické krásy Neapole. Jednotlivé vztahy mezi mafií, a celkově celý příběh o záhadných mysterií, které byly nabyté vášní, chtíčem a podvolení byl úžasný. Avšak v některých okamžicích, to bylo moc i na mě. Jsem ráda, že se mi podařilo knížku dočíst do konce :)

06.03.2014 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Pohodová knížka s milostnou tématikou, avšak žádné růžové brýle, což si u autorky cením :)

06.03.2014 4 z 5