Dela90 Dela90 komentáře u knih

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Tohle byla knížka plná emocionálních okamžiků, od otevření každého dopisu od malé Birdie, až po splnění touhy Sadie. Z příběhu knížky jsem byla mírně šokovaná. Je tohle vůbec možné? Vztah mezi Sadie a Sebastianem, mi přišel dokonalý. Těšila jsem se, kam se zase posunou, ale po zjištění ony “náhody” už mi to připadalo trošku přitažené za vlasy. Knížka sama o sobě byla fajn, ale už jsem rozhodně četla daleko lepší od téhle autorské dvojice. Nicméně byl to takový sladký příběh o osudu dvou lidí, kteří k sobě našli cestu díky dopisu pro Santu. Prostě oddechovka.

19.01.2022 4 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

(SPOILER) Tohle byla smršť pikantností se vším všudy. Podle mého názoru, to byl velmi povedený erotický román, ačkoliv měl své mouchy. Jediné co bych mu asi vytkla bylo označování pinďour a čičinka … tohle fakt ne. Vůbec se to k tomu nehodilo. Možná tak v nějakém románu, který je vyloženě o legraci, ale tohle byl tak hezký příběh. Nevím, jak bych se tvářila, kdyby mi zesnulý manžel nachystal takové překvapení, ale co se mi líbilo bylo to, že Alysse trvalo celou dobu, než se přenesla přes manželovou smrt, dlouho je porovnávala, bála se a stejně si nakonec vybrala podle srdce. Knížku jsem zhltla jako sladkou malinu s ocáskem pikantnosti. Moc se mi to líbilo a doporučuju všem, kteří mají rádi erotické romány, ale zároveň si chtějí odpočinout a neočekávají nic moc náročného.

Úryvek z knížky:
“Láska není buď-anebo.” Je to neomezená záležitost, která sílí, čím víc se o ni člověk dělí.

Tohle je tak krásná myšlenka, kterou si budu ještě dlouho pamatovat, která dokonale vystihuje celou knížku.

14.01.2022 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Knížku jsem si pořídila na základě nejednoho knižního doporučení. Mělo to docela pěkný příběh, různé tradice Vánoc v kruhu rodiny. Dost se mi líbila síla přátelství mezi Fantastickou čtyřkou, jak si kamarádi Sophie říkali. I to, jak Sophie vycházela se svou starší sestrou. Opravdu pěkné. U některých schůzek jsem se docela nasmála. Ale asi v polovině knížky jsem zjistila, že se vlastně nudím a že tak nějak předpokládám, jak knížka dopadne už od prvních stran. Asi to bude tím, že nejsem úplně cílovka, knížka je určena pro mladší čtenáře. Nebyla špatná, ale pro mě to nemělo žádnou jiskru. Ale jako oddechové čtení, ano.

10.01.2022 3 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

(SPOILER) Knížku jsem si moc užila. Četlo se to moc dobře a ačkoliv to byla taková jednohubka. Přesně tenhle typ knížek mám ráda. Z nenávisti k lásce. Juliana jsem si okamžitě zamilovala, ten titul mu vyloženě slušel. Em měla svoje chyby, na můj vkus mu vyčítala věci, za které z části mohla i ona sama. Autorka píše výborné knížky, u kterých si člověk odpočine. Z těch tří, které jsem četla, mi tahle přišla nejlepší.

Úryvek z knížky:
"A mramor je věčný, nejprve je krásný a až po opracování se z něj stane vzácnost."

Tak nějak bych já definovala prince.

06.01.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Opět povedená knížka téhle autorské dvojice. Začátek byl dokonale vtipný. Ačkoliv mě takhle muž obelhávat, tak pozná moje nasupené já. Bianca byla na můj vkus moc měkká. A tak, kdo by odolal Dexovi, panu Pracháči, že? Knížka měla velmi pěkný příběh. Já se u ní bavila a chtěla jsem číst dál a dál. Jo, byla to romantika se špetkou humoru s příběhem, který Vás pohltí až do poslední stránky.

31.12.2021 5 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

Na knížku jsem narazila díky pointě, zaujala mě na první pohled svou nádhernou obálkou a následně svou anotací. Po přečtení musím říct, že je to knížka nabytá emocemi od začátku až do konce. Mia mi přišla příšerně tvrdohlavá, to jak k sobě nechtěla vůbec nikoho pustit a hlavně ty její pravidla. O to víc jsem si zamilovala Seba. Musím podotknout, že popisy hor a přírody byly dokonalé. Konec knížky mě totálně rozsekal. Opět jsem bulela, jak želva a tak nějak tajně doufala, že to třeba dopadne jinak. Byl to vážně krásný a silný příběh.

23.12.2021 4 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Famózní příběh, napínavý od začátku až do konce. Líbilo se mi, že byl příběh vyprávěn z pohledu tří osob, apatykářky a mladé dívky z minulosti a ženy ze současnosti, která díky náhodně nalezené modré lahvičce s leptem medvěda, začala rozplétat příběh života apatykářky, která pomáhala zhrzený ženám pomocí jedů. Příběh se mi četl moc dobře, moc mě to bavilo. Netušila jsem, že historický román může být takhle přitažlivý. Doufám, že autorka nezůstane jen u téhle knihy. Za mě velké ANO, moc se mi to líbilo.

20.12.2021 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Nádherný, hluboký, silný a smutný příběh. Dvě zlomené duše, které k sobě po letech najdou opět cestu. Dva životy, které si prožily podobnou ztrátu. Přiznám se, u knížky mi tekly slzy, brečela jsem. Bylo to nádherné, ale bolestivé, procítěné a tolik pravdivé.

"Máma rozumí tlukotu tvého srdce dávno předtím než ty sama dokážeš interpretovat jeho zvuky."

I možná proto, že jsem teď máma, mě to dojalo až k slzám. Tohle byla úplně jiná knížka, než jakou normálně čtu. A troufám si tvrdit, že tenhle příběh budu ještě dlouho zpracovávat uvnitř sebe.
Ellie, zlomená duše a Grey byl její záchranná síť a po pár letech naopak. Tihle prostě patřili k sobě, jako dva dílky puzzle. Přenádherná knížka, a doporučuji ji všem, kdo milují silné příběhy, protože tenhle příběh byl opravdu opravdový.

12.12.2021 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Skvělý příběh. Od autorky jsem už četla Nebezpečnou iluzi. A tenhle román byl stejně skvělý, ke konci jsem napjatě vyčkávala, kdy přijde odpuštění a moc se mi to líbilo. Juda, mi bylo líto, ale zároveň mi přišel, jako chlap na pravém místě, jak se staral o svou rodinu. Upřímně bych se asi nechtěla jmenovat Love, ale až později mi došlo, proč se to jmenuje Válka s láskou. Četlo se to dobře,byla to perfektní oddechovka.

03.12.2021 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Knížka plná povídek s vánočním tématikou. Osobně se mi moc líbila povídka Vánoční jízda, u té moje srdce plesalo štěstím. To bylo tak krásně sladké a dokonalé. Vánoční polibek u toho jsem se docela smála. A pak bych ještě zmínila tu nejdelší povídku, a to Vánoční návrh, to byl takový ten klasický příběh od dvojice autorek, který se mi moc líbil a užila jsem si ho. Kupodivu se knížka četla moc fajn, ačkoliv těch povídek bylo celkem pět. Na předvánoční čas, ideální knížka. Ale popravdě, už jsem od nich četla i lepší.

26.11.2021 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Obálka je úžasná. Obsah nijak náročný, spíš taková oddechovka. Na můj vkus příliš sprostých slov, ok knížka je psaná z pohledu mužské postavy, takže to k tomu asi patří. Nicméně mě to moc neoslovilo. Ten styl psaní, je takový řekněme jiný. Na oddechové čtení ano, ale další díly už asi číst nebudu.

19.11.2021 3 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Naprosto dokonalá směsice romantiky a humoru. Už dlouho jsem se u popichování dvou hlavních postav, tak nebavila. A to popisování jídla ach, sbíhaly se mi sliny jedna báseň. Láska prochází žaludkem a v téhle knížce to platí dvojnásob. Moc povedená romantická oddechovka okořeněná vtipem a božským jídlem.

15.11.2021 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Já si tuhle knihu moc užila. Příběh byl čtivý a pikantní. Musím říct, že po dlouhé době, to byl erotický román, který se mi opravdu líbil. Sice ten příběh, byl takový nemastný, neslaný, ale tentokrát mi to nějak vůbec nevadilo. Když jsem brala knížku do ruky říkala jsem si, co ten název asi znamená, ale obsah knížky to vystihl dokonale. Bavilo mě to. Jak si hlavní hrdinové hráli na pravidla, které i tak porušovali. A ten konec? Sakra. Upřímně jsem čekala nějaké takové to, žili spolu šťastně až do smrti. Ale tohle? Chci další díl, a to brzy.

04.11.2021 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Knížku jsem pořizovala na základě nádherné obálky a musím říct, že to byl skvělý tah. Audrey Rose jsem si zamilovala díky jejím kontroverznímu jednání. Jak si šla tvrdě za svým i přes nepřízeň své rodiny, společnosti a celkově postavení ženy v 19. století. Dedukční schopnosti Thomase mi krapet připomínaly Sherlocka, ale o to to bylo zajímavější. V anotaci se píše, že je to hororový román, já bych řekla, že je to spíš pořádně nadupaná detektivka, u které mi běhal ke konci knížky mráz po zádech. Ačkoliv tenhle žánr moc nečtu, tohle se mi sakra líbilo a určitě budu číst i pokračování. Za mě velké doporučení.

30.10.2021 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Když jsem brala knížku do rukou, trochu jsem se obávala nad její tloušťkou, že to bude takové utahané. Ale ne, knížka měla naprosto všechno a vůbec jsem se nenudila. Romantika, drama, napětí, chvíle, které mi drásaly srdce. Ale taky chvíle, u kterých moje srdce plesalo štěstím. Nádherná knížka, naprosto s jiným příběhem. Nečekejte žádnou zaškatulkovanou romanci v kanclu. Jo, tenhle příběh měl svůj půvab. Takže za mě velké doporučení všem, kteří mají rádi romantiku, se špetkou erotiky, příběhem, který Vás chytne za srdce a už nepustí.

19.10.2021 5 z 5

Zakletý kouzelník Zakletý kouzelník Jill Murphy

Za mě, zatím nejlepší díl. Krásné pohodové, oddechové čtení napínavé od začátku až do konce.

14.10.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tohle byl naprosto odlišný erotický román, od jakéhokoliv, který jsem kdy četla.
Nemůžu říct, že by se mi to úplně nelíbilo, ale z konce jsem byla mírně opařená.
Musím, ale uznat, že námět to mělo promyšlený. Byl tam příběh, líbilo se mi zakomponované umění. Ačkoliv to chvíli bylo trošku přitažené za vlasy. Na druhou stranu, pokud sáhnete po erotickém románu nemůže čekat slaďárnu. Erotiky tam bylo požehnaně. Četlo se to dobře, ale jednou asi stačilo. Čekala jsem všechno, ale takový konec prostě ne.

09.10.2021 3 z 5

Mildred opět zasahuje Mildred opět zasahuje Jill Murphy

U druhého dílu jsme se dost nasmála. Chudák, Mildred je to šílená smolařka. Ale mám dojem, že s Enid zažijí ještě spolu ty tři všelijaké dobrodružství. Těším se.

06.10.2021 5 z 5

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Jako dítě jsem tenhle seriál milovala a teď se k němu vracím, pohodové čtení nejen pro děti. Oddechová jednohubka mezi čtením navíc s krásnými ilustracemi.

03.10.2021 5 z 5

Princ Princ Nichole Chase

Závěrečný díl Lilarie mě chytl za srdce od začátku až do konce. Maxe jsem si okamžitě zamilovala a Meredith jsem dost obdivovala. První díl nasadil laťku hodně vysoko, myslela jsem si, že ho ani třetí díl nepredčí, ale sakra jo! Moc se mi to líbilo. A všem co mají rádi romantiku s opravdovým příběhem doporučuju.

02.10.2021 5 z 5