Nelituju

Romantický příběh o lásce, strachu, přátelství i naději. Pro každého, kdo miluje zimu, snowboarding a příběhy, které chytí za srdce. Se snowboardem to Mia uměla pomalu dřív, než vůbec začala chodit, a na svahu je jako doma. Její druhou vášní jsou knihy. Má jich tolik, že by je při nejlepší vůli nedokázala přečíst za celý život. A že jí moc času nezbývá… Svízelné životní situace jí kromě koníčků pomáhá překlenout její kamarád Leo. Jediný člověk, kterého Mia pustila pod svou neprodyšnou slupku. Pak se ale objeví Sebastian. Neomalený, povrchní, sprostý… s těma nejkrásnějšíma očima, jaké kdy viděla! K tomu, že je tak uzavřená, má své důvody. Osud ji totiž postavil před těžkou zkoušku, v níž nemůže vyhrát. Kvůli Sebastianovi se ale Mia začne zamotávat do svých pravidel i citů. Poslechne srdce, nebo dá na rozum? Pomůže jí Sebastian zbořit těžce vystavěné hradby a naučí ji znovu žít a milovat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476832/big_nelituju-pZB-476832.png 462

Kniha Nelituju

18LenkA12

Krásná oddechová četba od české autorky. Příběh tří lidí, které spojuje přátelství a láska k jedné z hlavních postav. Celý příběh jsem prožívala s hlavní hrdinkou Miou, která má ráda knihy a jízdu na snowboardu. Přála jsem si aby vše skončilo šťastně, bohužel vše skončilo jinak. U dočítáni epilogu už jsem brečela jak želva, jelikož celý příběh byl emotivní. Knihu můžu doporučit.

Ralemo

(+ SPOILER) Není to ideální knížka před spaním, ten konec byl citově velice náročný, slzy mi tekly proudem.
Každopádně nádherný a smutný příběh mladé Mii, která se bohužel musela vypořádat s těžkou nemocí a svůj boj prohrála. Ale bylo to její přání a měla kolem sebe své milované, Leo byl nejlepší kamarád, kterého si každý může přát a Seb byl miláček od prvního pohledu, jeho bolest na konci byla strašná, každopádně toleroval Miino přání.
Osobně mám radši knihy se šťastným koncem, každopádně i toto je častá realita. Určitě doporučuji.

klara.franta

Pěkný příběh s ne úplně šťastným koncem. Kniha mohla být klidně delší, rozšířena o rozhovory hrdinů a informacemi o nich. Nicméně i tak byl příběh čtivý.
Důvod odtažitého chování hrdinky, byl vysvětlen podrobněji až v pozdější části knihy, což hodnotím jako pozitivum, čtenář sice tuší, že se něco děje, ale neví přesně co a chce se to dozvědět. Ten důvod není překvapivý, otázkou - zda je pochopitelný pro někoho, kdo konkrétní situaci nezažil.

Lucy018

Nejdřív musím zpracovat první dojmy a emoce z přečtení tohoto, řekla bych, silného příběhu. Za mě je to určitě originální příběh s překvapivým a ne obyčejným koncem. Nevím, co můžu napsat, abych úplně nevyzradila pointu knížky a hlavně hlavní zápletku, kterou určitě jako čtenář nečekáte. Já jsem něco začínala tušit, že se stane až za polovinou knížky a to jsem ještě ani nevěděla přesně co.

Každopádně knížku si dávám do seznamu knih, u kterých jsem brečela. Nevím, jestli to bylo mým smutným a těžký období (poslední dobou) nebo ten příběh je opravdu tak Srdce řvoucí. Upřímně mě dojal.
Někdy mi hlavní postava nesedla v určitých situacích, ale chápala jsem, že to k Mie sedí a prostě taková je a i z malé části jsem vlastně chápala i to, co dělá. Ale na druhou stranu mi bylo líto Seba. Prostě ten konec je nepopsatelný.

Nicméně trvalo mi než jsem se do knížky začetla. Kniha mě dostala do čtecí knize a i vytáhla že čtecí krize. Nevím, jestli to je možné, ale je tam trošku nezáživná pasáž, která to může způsobit. Dávejte bacha!

Na závěr můžu říct, že knihu vřele doporučuji, na zimní měsíce se to náramně hodí
kdo nečetl, máte ještě čas než oficiálně přijdou teplé a slunné dny, kdy ta atmosféra nebude tak autentická.

Vjeerus

Kdybych měla hodnotit pouze poslední třetinu knihy, tak to byla naprostá pecka, která rozláme srdce.
Bohužel první dvě třetiny jsem docela odtrpěla. Hodně nesympatická hrdinka, na mě až moc náhodných setkání která působila vycpávkově a zastřešeno rychle se vyvíjejícím ne-vztahem.
I přes to, co se člověk dozví na konci knihy, nepřišlo mi to dostatečně omluvitelné pro její činy vůči hlavnímu hrdinovi, které se spíš rovnali chování patnáctileté puberťačky. Naopak mě mrzelo, že jsme se o něm nedozvěděli trochu víc, protože komunikace mezi postavami byla téměř nulová (nepočítám poslední třetinu knihy).
Dále mě zarazil fakt, že se v knize vyskytují jednovaječná dvojčata rozdílného pohlaví, protože tohle je z genetického hlediska nemožné.
Sečteno a podtrženo, pro mě průměr, jelikož se kniha příjemně četla, odsýpala a prostě ten závěr a vůle hlavní hrdinky vyváží ty zbylé neduchy prvních dvou třetin.

alnahu

Já shrnu děj knihy pouze krátce- v této útlé knížečce je toho obsahovně hodně.Za mě je kniha velice emotivní a hodně smutná.A jako autorčina prvotina ,je příběh dobře promyšlen a čtivě napsán ,doporučila bych ji ke čtení mladší generaci.

Karin94

"Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život."

Na vznik tejto knihy som prispela aj ja, a dakujem, že som mala možnosť prečítať si ju.

Dej a samotný príbeh bol vymyslený fakt dobre, a veľmi sa mi páčilo, ako tam autorka zmiešala pocity so smútok, so šťastím, so strachom a pod. jednoducho som čakala niečo v zmysle, že to bude iba presladená romantická kniha, o dvoch mladých ľuďoch, čo síce aj je, ale nie je to len o tom, čo som našťastie veľmi milo prekvapená. Celkovo som neočakávala nič veľkolepé.

Ale je tu jedna vec, ktorú musím napísať sem a nemôžem si to jednoducho odpustiť. Veľmi mi vadilo, aký vzťah medzi sebou mala Mia so Sebastianom. V jednej kapitole sa iba spoznali a doslova neznášali, a o ďalšie 3 kapitoly ďalej bez vysvetlenia sa začnú bozkávať?! A aj sexuálne scénky boli akési prirýchle. Prišlo mi to veľmi detinské ako aj samotné postavy.

Čo sa týka postáv, tak v určitých veciach sympatickí boli a dobre sa mi to čítalo, pretože ja zbožňujem takéto romantické knihy o mladých ľuďoch. Len skôr ma tu iritovalo niečo iné, a to ich povaha. Povahu mali skoro všetci ako teenegeri miestami ako také deti a vôbec som nemala pocit, že čítam vlastne o dospelých ľuďoch, ktorým je len tak mimochodom viac než dvadsať. Títo mi prišli na môj vkus príliš detinskí. Najviac mi vadila povaha Mie s jej "chlapským" zmýšľanim a aká bola tajnostkarská voči všetkým. Sebastiána mi bolo potom úprimne ľúto. Každopádne keď som čítala anotáciu som si myslela, že budem čítať o dvoch šestnásťročných teenegerov. (Neviem, kde som to nabrala. ‍️)

Ale hlavne škoda je to, že to autorka nenapísala na viac strán a hlavné postavy viac nepredstavila, a medzi nimi nebolo viac spoznávania a vyvíjanie ich lásky. Takto to bolo doslova vypluté v tenkej knihe a je mi to úprimne ľúto, pretože autorka naozaj talent má a je to aj vidieť, čo sa týka výmyslu deja alebo samotného štýlu písania.

lucie4345

Příběh Mii která žije svůj život pouze se svým kamarádem Leem, je to člověk, který s ní prožívá veškeré strasti života. Mia si nechce do svého života pustit žádné další osoby, má k tomu pádný důvod. Ovšem když se objeví Sebastian, všechny zdi, které Mia budovala, se třesou v základech.

Podpořila jsem vznik téhle knihy a s čistým svědomím ji budu dále doporučovat. Je útlá, její přečtení mi zabralo odpoledne, ale i kdyby byla dvakrát taková, nedokázala by jsem se odtrhnout. Není to jen romantický příběh, určitě zasáhne každého čtenáře. Je těžké o ní psát a nespoilerovat.Líbil se mi styl psaní autorky a věřím, že nebude mít problém s vydáním další knihy