Zakletý kouzelník

Zakletý kouzelník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36712/zaklety-kouzelnik-36712.jpg 4 68 10

Mildred Virválová se po prázdninách vrací do Akademie slečny Krákavé a nastupuje do druhého ročníku. Ačkoli se snaží, aby se tentokrát velkým obloukem vyhnula všem malérům, brzy se dostane do křížku s Ethel Svatouškovou a ta ji jednoho dne ze msty promění v žábu. Mildred záhy zjistí, že v nové podobě je život plný nečekaných obtíží, ale zároveň se seznamuje s žabákem, ze kterého se vyklube začarovaný kouzelník. Mildred se s pomocí svých kamarádek znovu promění do lidské podoby, ale čeká ji ještě těžší úkol: zachránit svého nového přítele.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , XYZ (ČR)

A Bad Spell for Worst Witch

Kozel
29.04.2023 4 z 5

Další, v pořadí třetí, z rozmilých dobrodružství smolařské a přece dobrodušné Mildred Virválové. Třetí díl už zavání dobrodružstvím a příběhová linka je mírně složitější či pestrobarevnější. Krásně odpočinkový a zábavný čtenářský zážitek pro odpolední rychločtení. Mildred si po školních prostorách zaskáče v podobě žáby, setká se s jiným kouzelníkem, kterého postihlo podobné neštěstí, aby následně udělala....virvál...během dalších čarodějných slavností a zároveň je zachránila, stejně jako svého kouzelnického/žabáckého přítele. Příjemný a téměř akční úvod do druhého ročníku. Rozmilým způsobem zatočená zápletka se všemi známými tvářemi z Akademie slečny Krákavé. Atmosféra těchto knížek kouzlí úsměv a od prvního dílu nabírají na zábavnosti i čtenářském potěšení.

onyx84
02.02.2022 5 z 5

Sledujeme s dcerou seriál a náhodou jsme objevili knihu...pěkná,čtivá a hlavně tam není Potter...zkusíme sehnat i další díly...

eliska2106
26.01.2022 5 z 5

Čarodějnice školou povinné máme prostě rády!

buffy5235
19.01.2022 3 z 5

Skvělé pro volnou chvíli, sice ne nejlepší a určitě ne lepší než Harry Potter.

Dela90
14.10.2021 5 z 5

Za mě, zatím nejlepší díl. Krásné pohodové, oddechové čtení napínavé od začátku až do konce.

DK197
14.07.2021 5 z 5

KNIHA: Hezký díl, kde to chvilku vypadá beznadějně, ale to by to nebyl příběh pro děti. Je plný kouzlení a přeměn. Užila jsem si to. Škoda, že nejsou příběhy delší.

Orange8knihomol
14.02.2019 5 z 5

Příběh byl, jak jinak, než opět napínavý a plný čarodějnické tematiky. Oceňuji autorčinu představivost, schopnost vžít se do role malé dívky a také její překrásné ilustrace, které knize nepochybně dodávají tu pravou atmosféru. Mladší čtenářky toto dílo zajisté velmi ocení. No, a ti starší si u čtení příjemně odpočinou a zrelaxují se. Je to taková milá, lehce naivní, avšak jedinečná knížka, která každého pohladí po duši. Musím DOPORUČIT!

any333
30.06.2016 5 z 5

V tomto díle zjišťujeme, že Ethel je ještě větší mrcha. A Mildred mě překvapila, že byla schopná pro záchranu žabáka i spoutat spolužačku.

kajčamach
07.08.2015 5 z 5

Tahle knížka je další ze supr dílů .
Úplně úžasná.

knížečka2002
22.12.2013 3 z 5

mooc zajímavá kniha, ale moc mě nenadchla

Jill Murphy
anglická, 1949 - 2021