debe debe komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velké zklamání, příběh plný patosu a klišé, dočetla jsem "na pokraji svých sil", opravdu existují daleko lepší knihy na téma holocaust...

15.03.2016 2 z 5

Klapky na očích Klapky na očích Jan Guillou

Hodnotím velice kladně. Celá rodina Lauritzenů měla zajímavý život, škoda, že v tomto díle byl Sverre trošku mimo dění. Příběh mi sedl, je totiž poutavý od prvního dílu až do tohoto čtvrtého, i když v tento je trošku komornější, jak to na sklonku života bývá. Četla bych klidně dál!

21.01.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak komu se tenhle příběh nelíbil, tak snad "musí bejt padlej na hlavu". Krásný a dojemný příběh o jedné potrhlé babičce a její sedmileté vnučce, díky které se člověk zasměje i zapláče.

19.10.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velice citlivě napsaná kniha o válce. V poslední době jsem četla několik knih z válečného období od mladých autorů a všechny byly strhujícím čtením. Což je dobře - nezapomínat na ty hrůzy a na to, že lidé samotní jsou schopni si dělat peklo sami sobě. V této knize má smrt více citu, než lidé samotní... Jsem ráda, že jsem na tohoto autora narazila a těším se na další jeho díla.

06.08.2013 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Styl P.S. mi sedí, i příběh vyprávěný třemi osobami. Opět spousta nedorozumění a vyhrocených situací a pocit, že víme, co je nejlepší pro ty druhé. Osud malého Viktora, který je odkázán na rozhodnutí dospělých, a dospělí, kteří si představují své štěstí jinak než je přesvědčení ostatních :-) Ke konci už bylo těch hádek pro mě trochu příliš, ale příběhu na opravdovosti neubírá.

27.12.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Podle mě je tento díl ještě o něco málo lepší než ten první... vrhám se na třetí s nadšením! Jsem ráda, že jsem na tohoto autora narazila, tak bezprizorně dokáže vykreslit lidské charaktery, kterým člověk rozumí a chápe a dokáže si přiznat svoje slabosti. A hlavně všechny dětské postavy jsou neuvěřitelně opravdové...

22.02.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Trochu jsem se obávala toho označení krimi, ale řekla bych, že to tam bylo jenom tak mimochodem. Skvěle napsaná kniha, pomalu do sebe zapadající příběh, ještě teď mě z něho mrazí a ten všudypřítomný vítr, déšť a moře, uf, asi stejně nevyzpytatelné živly jako lidské osudy samy. Nedá mi to hned nezačít další díl trilogie.

21.02.2016 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Úžasná kniha, skvělý překlad, dle mého by klidně mohla pokračovat :-)

26.04.2015 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Tak tuhle knihu už u mě premiéru měla, ale dostala se mi po létech znovu pod ruku a já chtěla vyzkoušet, zda na mě zapůsobí stejně jako před dvaceti lety. Podařilo se. I když jsem celou dobu tušila, jak to dopadne - nepamatovala jsem si úplně přesně, stejně ve mě dokázala vyvolat pocit - ježííííš, to nejni možný, pomozte jí někdo! Kniha se nedala odložit, dokud se člověk nedobral k vysvětlení. Bezvadně napsaná kniha!

26.08.2014 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Milé překvapení, nečekala jsem mnoho a byla jsem příjemně překvapená. Jen tak mimochodem byl sdělen vcelku silný příběh ústy jedné mladé statečné dámy, které jsem věřila všechno. Mohu jen doporučit.

05.08.2014 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Úžasný příběh, děti se bavily, na předčítání večer se těšily a já oceňuji perfektní překlad s krásnou češtinou!

06.09.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zatím mě ani jedna kniha A.M. nezklamala. Nenajdete zde žádné superhrdiny s neobyčejnými schopnostmi, ale obyčejně lidi, s běžnými problémy, mindráky, špatnými rozhodnutími poplatnými době. Nenucený styl vyprávění mi sedí. Milá s uvěřitelným příběhem.

12.11.2017 5 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Výborná kniha, kombinace románu a osvěty mi sedla, i když jsem se pak trochu ztrácela v těch bojích v Africe - kdo a proti komu a přišlo mi to trochu zdlouhavé. I tak se těším na další díly, uvidíme, zda všichni bratři jsou charakterově tak křišťálově průzrační. Když teď přemýšlím o prvních dojmech - celkově to příběhu trochu ubírá na přitažlivosti. Nicméně stojí v každém případě za přečtení!

17.08.2014 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Takový "nakopávací" příběh. Všichni máme svoje kostlivce ve skříni, smutky a tajné touhy a někdy stačí je jenom s někým sdílet... Jo, moc fajn kniha!

24.06.2014 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Bezvadná kniha. Pořád ve mně vyvolává otázku, zda se to opravdu dá přežít? A může někdo napsat něco takového, aniž by to sám prožil? Hm... přidávám se k ostatním a vřele doporučuji!

07.04.2014 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Dolouskala jsem knihu s velkým sebezapřením, i když třetí příběh měl konečně spád (nicméně celkově o ničem) a nevadila mi jeho forma, ale první příběh se zbytečně vlekl a druhý byl těžce uvěřitelný díky té dopisové formě... I přesto věřím, že takové příběhy se běžně žijí, mně ale absolutně nesedla forma předání. Škoda!

16.06.2016 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

...v euforii z docteneho pribehu jsem pouzila slova Elsy, ktere zaznely v pribehu opakovane, nechtic se nikoho dotknout! Verim, ze ti, kterym pribeh sedl, pochopili. Priste budu v komentarich opatrnejsi....

20.10.2015 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Tak já nevím jestli tohle bylo nutný... potkat takovou hysterku - jako je v této knize vykreslen ON, beru nohy na ramena! Celý příběh byl trošku moc šroubovaný, dle mého katastrofa!

16.06.2015 1 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nedá mi to a musím okomentovat, protože i přes "čtivý" příběh ve mně nějak doutná pocit, že asi to tak všechno růžový nebylo - myslím, všechny ty chápající a správně pečující černé hospodyně, které byly vzdělané, sečtělé, uvědomělé, a naproti tomu všechny ty bílé paničky, do jedné naivní husičky, které jim ubližovaly. No nevím, nějak to vyznělo moc jednostranně a to se mi nechce věřit. I tak dávám plný počet bodů. Je to vcelku podařená autorčina prvotina

14.01.2015 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Uf! Trvalo mi to, protože to dá autor čtenářovi dokonale sežrat! Já se k povídkám vracela se strachem a zvědavostí zároveň - může to být ještě horší? A bylo! A já si teď říkám, opravdu tohle je fikce, nebo jenom dobře převyprávěné pravdivé osudy? Jojo, tak dokonale to umí dát na papír jen Pan Spisovatel.

21.09.2014 5 z 5