Čas mezi šitím

Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války. Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu. Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů. Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav, mezi kterými vynikají Juan Luis Beigbeder, záhadný a málo známý ministr zahraničních věcí v první Frankově vládě, jeho milenka, excentrická Angličanka Rosalinda Foxová, a námořní atašé Alan Hillgarth, šéf britských tajných služeb ve Španělsku za druhé světové války. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího. Úchvatnou prózou napsaný Čas mezi šitím se řítí nezadržitelným tempem po mapách a nostalgických vzpomínkách; z legendárních koloniálních enkláv v severní Africe nás přenese do proněmeckého Madridu na začátku druhé světové války a do kosmopolitního Lisabonu plného špionů, oportunistů a válečných uprchlíků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202898/cas-mezi-sitim-uvn-202898.jpg 4.2229
Vydáno, Jota

El tiempo entre costuras, 2009

Kniha Čas mezi šitím

animovanej medv

Špionážní knihy čtu celkem často. Tohle příšně vzato není špionážní kniha. Je to kniha o životě dívky, která prožila spoustu různých vzratů a měla spoustu různých rolí a mimo jiné byla i špionka.

Tato je naprosto odlišná od všech špionážních knih, co jsem kdy četla. Špionážní část začína a za půlkou knihy. V prní polovině se vlastně dovídáme o tom, jak se z dívky, která nebyla schopna rozhodovat o svém vlastním životě stala žena, která dokázala jednat chladnokrevně tváří tvář smrtelnému nebezpečí.

Jestli váháte, zda číst, rozhodně čtěte! Kniha vás pohltí a i po dočtení budete zažívat ten pocit, který my čtenáři popisujeme jako knižní kocovinu.

nika124
20.12.2020

Krásný příběh i literární styl. Rozhodně začleňuji mezi nejoblíbenější knihy.

lencin
27.09.2020

Chudá švadlena z Madridu se stává špiónkou v Maroku. Výborné.
(2015)

Jirinamac
31.08.2020

Kdyby knížka měla 350 a né 680 stránek, tak by to bohatě stačilo. Místy je čtivá, ale úseky nudné a nezáživné. Asi jsem čekala více zajímavostí a vzrušující akce od tajné agentky.

Ticiana
15.03.2020

Pro mne odpočinková kniha. Začátek je docela rychlý a pak se dej zpomalí. Líbilo se mi propojení historických osob i způsob, jak to bylo napsaný. Jen jsem doufala, ze jeste někde potká Ramira.

zdenaR
15.03.2020

Odpočinkové čtení, trocha historie jako bonus. :-)))

Eeli
01.02.2020

Příběh o ženě, kterou její prostota a naivita dovedla někam, kde by se zřejmě nenadála, že se nekdy octne. Příběh, který je výjimečný nikoli dobou, v níž se odehrává, ale spíše místem, protože 2. sv. válka ve Španělsku a v Africe se příliš často v knihách neobjevuje. Právě doba však nakonec vytváří podmínky pro napínavý děj, v němž se mísí politika, napětí, akce a trocha romantiky. Příběh, jehož téma je originální, zpracování úžasné a celkově vyvolává pocity nostalgie a působí velmi kultivovaně.

otesánek
23.11.2019

Nemohu přidat jiné hodnocení než plně pozitivní. Kniha mě pohltila, vsákla a nedovolila mi od ní odejít. Příběh tak uvěřitelný. Tak mě překvapil konec tím jak rychle přišel. Oceňuji velmi kladně reálné postavy a reálnou situaci v tom období našich dějin . Čtenář nemá pak pocit, že čte jen červenou knihovnu či prázdnou knihu - něco málo se přece jen i dozví.Budu moc ráda až jí zas někdy vezmu do ruky, otevřu ji a bude tam na mě čekat Sira a její příběh...….