Čas mezi šitím

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války. Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu. Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů. Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav, mezi kterými vynikají Juan Luis Beigbeder, záhadný a málo známý ministr zahraničních věcí v první Frankově vládě, jeho milenka, excentrická Angličanka Rosalinda Foxová, a námořní atašé Alan Hillgarth, šéf britských tajných služeb ve Španělsku za druhé světové války. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího. Úchvatnou prózou napsaný Čas mezi šitím se řítí nezadržitelným tempem po mapách a nostalgických vzpomínkách; z legendárních koloniálních enkláv v severní Africe nás přenese do proněmeckého Madridu na začátku druhé světové války a do kosmopolitního Lisabonu plného špionů, oportunistů a válečných uprchlíků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202898/cas-mezi-sitim-uvn-202898.jpg 4.2229
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Jota
Orig. název

El tiempo entre costuras, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (70)

Kniha Čas mezi šitím

Přidat komentář
animovanej medv
12. února

Špionážní knihy čtu celkem často. Tohle příšně vzato není špionážní kniha. Je to kniha o životě dívky, která prožila spoustu různých vzratů a měla spoustu různých rolí a mimo jiné byla i špionka.

Tato je naprosto odlišná od všech špionážních knih, co jsem kdy četla. Špionážní část začína a za půlkou knihy. V prní polovině se vlastně dovídáme o tom, jak se z dívky, která nebyla schopna rozhodovat o svém vlastním životě stala žena, která dokázala jednat chladnokrevně tváří tvář smrtelnému nebezpečí.

Jestli váháte, zda číst, rozhodně čtěte! Kniha vás pohltí a i po dočtení budete zažívat ten pocit, který my čtenáři popisujeme jako knižní kocovinu.

nika124
20.12.2020

Krásný příběh i literární styl. Rozhodně začleňuji mezi nejoblíbenější knihy.


lencin
27.09.2020

Chudá švadlena z Madridu se stává špiónkou v Maroku. Výborné.
(2015)

Jirinamac
31.08.2020

Kdyby knížka měla 350 a né 680 stránek, tak by to bohatě stačilo. Místy je čtivá, ale úseky nudné a nezáživné. Asi jsem čekala více zajímavostí a vzrušující akce od tajné agentky.

Ticiana
15.03.2020

Pro mne odpočinková kniha. Začátek je docela rychlý a pak se dej zpomalí. Líbilo se mi propojení historických osob i způsob, jak to bylo napsaný. Jen jsem doufala, ze jeste někde potká Ramira.

zdenaR
15.03.2020

Odpočinkové čtení, trocha historie jako bonus. :-)))

Eeli
01.02.2020

Příběh o ženě, kterou její prostota a naivita dovedla někam, kde by se zřejmě nenadála, že se nekdy octne. Příběh, který je výjimečný nikoli dobou, v níž se odehrává, ale spíše místem, protože 2. sv. válka ve Španělsku a v Africe se příliš často v knihách neobjevuje. Právě doba však nakonec vytváří podmínky pro napínavý děj, v němž se mísí politika, napětí, akce a trocha romantiky. Příběh, jehož téma je originální, zpracování úžasné a celkově vyvolává pocity nostalgie a působí velmi kultivovaně.

otesánek
23.11.2019

Nemohu přidat jiné hodnocení než plně pozitivní. Kniha mě pohltila, vsákla a nedovolila mi od ní odejít. Příběh tak uvěřitelný. Tak mě překvapil konec tím jak rychle přišel. Oceňuji velmi kladně reálné postavy a reálnou situaci v tom období našich dějin . Čtenář nemá pak pocit, že čte jen červenou knihovnu či prázdnou knihu - něco málo se přece jen i dozví.Budu moc ráda až jí zas někdy vezmu do ruky, otevřu ji a bude tam na mě čekat Sira a její příběh...….

1