Čas mezi šitím

Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války. Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu. Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů. Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav, mezi kterými vynikají Juan Luis Beigbeder, záhadný a málo známý ministr zahraničních věcí v první Frankově vládě, jeho milenka, excentrická Angličanka Rosalinda Foxová, a námořní atašé Alan Hillgarth, šéf britských tajných služeb ve Španělsku za druhé světové války. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího. Úchvatnou prózou napsaný Čas mezi šitím se řítí nezadržitelným tempem po mapách a nostalgických vzpomínkách; z legendárních koloniálních enkláv v severní Africe nás přenese do proněmeckého Madridu na začátku druhé světové války a do kosmopolitního Lisabonu plného špionů, oportunistů a válečných uprchlíků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202898/big_cas-mezi-sitim-uvn-202898.jpg 4.2243

Vydáno: , Jota

El tiempo entre costuras, 2009

Kniha Čas mezi šitím

m_martina

Kniha se mi celkem líbila, příběh byl zajímavý. A vůbec se nečetl špatně. Paní spisovatelka ale mohla ubrat několik stránek. Ale co to jako bylo za konec? Mám ráda, když se příběh jednoznačně uzavře, nechci si vybírat z několika možností, to mně dost vadilo. Za tohle proto jednu hvězdu ubírám.

i.stefany
04.10.2021

Také souhlasím s komentáři, že je kniha velmi rozvleklá a stačila by tak polovina stran. Pak by to byl příjemný dobrodružný román s trochou módy, exotiky, politiky, špionáže a to vše obalené druhou světovou válkou ve Španělsku. Četlo se to moc pěkně, ale ta zdlouhavost děje mi ubírala na trpělivosti.

tereza1198
22.05.2021

Knize by jen prospělo, kdyby byla kratší. Špionáž se objevuje až za půlkou. Do té doby je to příběh dívky, která naletěla šmejdovi a pak se pokouší postavit na nohy a dát si život do pořádku. A to všechno v exotickém prostředí Maroka. Pak šije a šije, kuje pikle a pak je konec. Po tak dlouhém rozjezdu byl příběh dost násilně ukončený. Hezky se to četlo, ale žádné okouzlení se nekonalo. Aspoň vím, jak těžké je vybrat si psací stroj.

PetK
09.05.2021

Nedočetla jsem. Rozumím tomu, že se to mnoha čtenářkám líbí, ale já asi nejsem cílovka. Na mě to působilo příliš sladce. Dočetla jsem do půlky a fakt mě to moc nezaujalo.

Kerberos
13.03.2021

Celkem dobrý historický román,jednu hvězdičku ubírám za obsáhlost.Prostředí módního salonu mi vyhovovolo,exotika různých míst,válka,šponi.Ráda bych se podívala na seriál,který byl podle knihy natočen,bohužel je jenom ve španělštině.

animovanej medv
12.02.2021

Špionážní knihy čtu celkem často. Tohle příšně vzato není špionážní kniha. Je to kniha o životě dívky, která prožila spoustu různých vzratů a měla spoustu různých rolí a mimo jiné byla i špionka.

Tato je naprosto odlišná od všech špionážních knih, co jsem kdy četla. Špionážní část začína a za půlkou knihy. V prní polovině se vlastně dovídáme o tom, jak se z dívky, která nebyla schopna rozhodovat o svém vlastním životě stala žena, která dokázala jednat chladnokrevně tváří tvář smrtelnému nebezpečí.

Jestli váháte, zda číst, rozhodně čtěte! Kniha vás pohltí a i po dočtení budete zažívat ten pocit, který my čtenáři popisujeme jako knižní kocovinu.

nika124
20.12.2020

Krásný příběh i literární styl. Rozhodně začleňuji mezi nejoblíbenější knihy.

lencin
27.09.2020

Chudá švadlena z Madridu se stává špiónkou v Maroku. Výborné.
(2015)