Debbra Debbra komentáře u knih

Jedna velká komedie, u které se člověk může opravdu pobavit. Některé části byli zbytečně dlouhé, ale jinak je to příjemné čtení.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha mě bavila od začátku do konce a hlavní postavy za mě neměli chybu. Jen nerada jsem knihu odkládala a vím, že jí nečtu naposledy.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Knihu jsem právě dočetla a za mě je tohle nejlepší díl z celé série. Od začátku do konce se stále něco děje. Tento díl se mi opravdu četl lépe, než díl druhý. Děj se tu zbytečně netáhne a hned se jde k věci.

04.02.2023 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Kniha se četla sama a slzy tekly proudem. Nádherný příběh, který donutí k zamyšlení.

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Velmi poutavý příběh plný záhad, hádanek a různých mechanických udělátek. Pořád jsem četla v napětí, kdy už se konečně vše vysvětlí a hlavně ohledně dějové linky Emily. Krátké kapitoly byli za mě super takže kniha se opravdu četla sama.

07.05.2023 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Kniha mě nejvíce zaujala krásnou obálkou a popisem. Původně jsem myslela, že kniha je Young Adult žánr, ale při čtení mi to přišlo jako klasická pohádka pro děti. Příběh nebyl špatný, kniha se četla sama.

24.12.2022 4 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Námět na příběh byl velice povedený, ale pokud mám soudit postavy tak mi k srdci přirostl pouze Nolan a jeho dva kamarádi Tanil. Hlavní hrdinka Mallory, její sestry a člověk jménem Oz mi v některých situacích přišli až moc drsní, že se v reálném životě snad takhle nikdo ani vyjadřovat nemůže.

02.05.2024 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Napínavý příběh, který chcete co nejdříve dočíst, aby jste už věděli jak to vlastně dopadne.

24.12.2022 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha je velice čtivá a moc hezky napsaná. Starověký jazyk je opravdu povedený. Když si uvědomím, že to napsal patnáctiletý kluk tak klobouk dolů.
Jediné co mi chvílemi nesedělo bylo Safiřino chování. Chvílemi se chovala, jako kdyby byla Eragonova matka nebo dokonce manželka, ale to je jen můj názor

17.09.2022 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Třetí díl byla neskutečná jízda. Vůbec jsem se nemohla od knížky odtrhnout jak se stále něco dělo a pořád jsem jen uvažovala o tom, co a jak se ještě stane. Určitě tuto sérii nečtu naposledy.

22.04.2024 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Příběh byl dobře napsaný a autor má můj obdiv za takhle bujnou fantazii. Nejvíc mi k srdci asi opravdu přirostl Iorek Birnison a Lee Scoresby takže doufám, že se s nimi ještě v dalších dílech setkám.

27.06.2023

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Třetí a bohužel poslední díl byl skvělý! Všechny postavy jsem si zamilovala a budou mi neskutečně chybět. Celá tahle série byla úžasná a já každou chvíli jen žasla nad tím, jak tohle všechno mohla autorka vymyslet. Tenhle příběh rozhodně nečtu naposledy.

07.06.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

I tento díl je opět plně nabitý hádankami a hlavně se už i víc zaměřuje na pocity hlavních postav, což za mě je super. Dějová linka ohledně Tobyho a jeho záhadného života mi přišla trošku zbytečně náročná, ale rozhodně nemůžu říct, že by mě nebavila.

14.05.2023 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kniha je krásně napsaná a převážně jsem jí četla s tím praštěným úsměvem na rtech. Prožít něco takového je asi sen každé dospívající dívky. Kniha splnila mé očekávání a tím bylo, přečíst si něco oddychového.

18.04.2023 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Velice zajímavé životní příběhy dvou mladých lidí. Člověk nechce ani pomyslet, že by něco takového mohl prožít. Je to druhá kniha, kterou čtu od této autorky a rozhodně nejsem zklamaná. Knížka byla velice čtivá a pořád se v knize vlastně něco dělo. Za mě super :)

14.03.2023 3 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Miluju postavu Zaklínače, jeho osobnost. Spisovatel mohl sem tam nějakou tu stránku ubrat. Některé věci byli až moc "odborně" popisovány a nenašla jsem u nich hlavu ani patu. Taky se musím přiznat, že by se mi líbil více rozšířený příběh postav jako byla Yennefer nebo Marigold. A konec knihy Věž vlaštovky se mi prostě nelíbil, nepovedl se. Ale jinak všech osm knih stojí za přečtení.
*knihy se seriálem mají pramálo společného.

24.12.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha nebyla špatná, ale některé části byli za mě bohužel nudné. Můj problém byl asi i v hlavní hrdince. Prostě mi ta holka nesedla :D

24.12.2022 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Třetí díl má rozhodně svižnější děj, než díl druhý, což za mě bylo vítané. Každopádně část příběhu, která se odehrávala u Trpaslíků byla velmi zdlouhavá. Několik stran bych klidně ubrala, ale jinak se kniha četla dobře.

23.12.2022 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl byl za mě mnohem lepší, než první. Stále se něco dělo, mnoho věcí mě tam překvapilo. Popis děje v Podmoří byl skvělí a už teď se těším na třetí díl.

18.04.2024 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale konec byl opravdu svižný a stále se něco dělo. Líbí se mi hlavně ta myšlenka, že obyčejná lidská holka se dostala do světa víl a hlavně proč se tam dostala.

08.04.2024 5 z 5