Dívka, která upíjela měsíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Každý rok obětují lidé v Protektorátu jedno novorozeně čarodějnici žijící v hlubokých lesích. Odnepaměti slýchali, že jen tak ochrání město před jejími zlými čáry. Jenže čarodějnice Xan není krutá. Naopak, o opuštěné dítě se postará, nakrmí je výživnou hvězdnou září a najde mu novou, milující rodinu na druhé straně lesa. Ale jednou dá novorozené holčičce omylem napít svitu měsíce. V její krvi začne kolovat magie. Xan se rozhodne děvčátko vychovat sama, pojmenuje je Luna a jeho kouzelné schopnosti zapečetí do doby, než bude Luně třináct a zmoudří. Jenže jak se blíží dívčiny třinácté narozeniny, kouzla začínají vyplouvat na povrch. Nad lesem se shlukují obrovská hejna hrozivých ptáků, pod zemským povrchem se probouzí sopka a kolem obchází žena s tygřím srdcem. A z Protektorátu míří k lesu muž odhodlaný Xanu zabít. Brzy bude muset Luna bránit ty, kdo dosud chránili ji. A postavit se skutečnému zlu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369400/divka-ktera-upijela-mesic-kSu-369400.jpeg 4.1193
Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo
Orig. název

The Girl Who Drank the Moon, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Kniha Dívka, která upíjela měsíc

Přidat komentář
Ailee
19.11.2020

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože slibovala něco jiného a ten slib skutečně dodržela. Byla originální a nápaditá a ten příběh byl strašně krásný. Bohužel mi však nesedlo vyprávění jako takové a autorčin styl. Byl pohádkový, ale také pomalý, dialogy barvité, ale tak překrášlené, až to bylo příliš. Bohužel mám ráda svižné, a když to řeknu blbě, "jednoduché" knihy. Ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Rozhodně to bylo něco jiného. Něco kouzelného.

MiLiška
05.11.2020

Tuto knihu jsem si koupila hned po jejím vydání. A odložila ji do své knihovny. Občas jsem ji vzala do ruky, že si ji už přečtu, ale zase jsem ji odložila. Hodnocení zde na DK mě nakonec přesvědčilo, že to mám zkusit, i když to nebude vždy "snadné" čtení. A měli jste pravdu. Kniha je poněkud "zvláštní". Přestože (z mého pohledu) nemá až do strany 197 téměř žádný děj (samozřejmě má, ale je obestřen mlhavými vzpomínkami, navíc rozmělněn mezi víc postav), nemůžu říct, že bych se při čtení nudila. Jak postav postupně přibývá, tušíte, jak se příběh bude odvíjet, že se na konci všichni střetnou a že to bude stát za to. Od zmíněné strany 197 děj tedy nabere ten správný spád, na který čekáte, a opravdu to stojí za to. Za přečtení.


Isew
12.10.2020

Začátek mě vtáhl. Opravdu mě to moc bavilo. Prostředí, postavy, námět. Když se Xan i Luna vydaly do lesa, tak to najednou bylo tak zdlouhavé, nudné a trvalo mi téměř měsíc, než jsem se dostala přes pár kapitol. Konec to vynahradil. Nakonec jsem ráda, že jsem nakonec knihu neodložila. Konec byl sice předvídatelný, ale stejně byl hezký.

punktruhlicka
16.08.2020

Od knížky jsme čekala víc. Čekala jsme víc kouzel, nebo napínavých momentů. Je to knížka pro mladší čtenáře, ale mě lákala.

clouds
11.08.2020

Krásná knížka pro dospívající. Magická atmosféra, poetický jazyk, plno myšlenek k přemýšlení. Příběh je nejen o zakletí a magii, ale také o hloubce mateřské lásky, o soucitu a laskavosti. O zodpovědnosti za ty, které milujeme. I o zodpovědnosti k vlastnímu svědomí. Zahloubaná a přitom svižná knížka, která přináší plno informací v druhém plánu. Věk ideálně 12+.

BooksLoverAnn8
30.05.2020

Popravdě řečeno jsem od této knihy čekala víc...
když jsem knížku viděla poprvé, zaujal mně název a obálka, hned jsem věděla, že si ji chci přečíst. Moc jsem se na ni těšila, ale kniha pro mně byla docela zklamáním.
Myslím si, že nápad byl zajímavý i postavy mi přišly zajímavé a dobře zvolené, ale děj byl na mně zdlouhavý. Příběh se vrcholil, věděla jsem, že přichází to "hlavní" a najednou, když k tomu došlo, tak mi přišlo, že se žádné vyvrcholení neobjevilo.
Pro mně tam byly i velké časové skoky a místy jsem se ztrácela v ději.
Bohužel, tato knížka mně moc nenatchla...

Hesonit
08.05.2020

Poeticky psaný příběh pro dívky 10+, odhaduji. Děj plyne, čtenáře znervózňuje, jak hlavní postavy zapomínají a nemohou si vzpomenout. Příběh graduje, ale místo velkého dramatického finále se ozve pšouk. Je to samá láska, láska a zas jen láska, nedělená, násobená. Kdybych byla dítě, líbilo by se mi to, v dospělosti… je to hezky napsaná nuda. Avizované srovnání s Malým princem mi připadá nadnesené.

laura
07.05.2020

Krásný název a nádherná, úžasná obálka... Tak moc jsem se těšila, až si ten příběh přečtu...

Asi jsem čekala něco jiného. Pro mě příliš kostrbaté, skoky v ději, které mě mátly, časové smyčky, které děj nelogicky zamotávaly a shluk postav, ve kterých se zpočátku těžce orientujete... Potom to nakonec začalo dávat smysl a některé části mě dokázaly chytit za srdce - ale ne tak moc, jak bych předpokládala...

Do čtení jsem se skoro musela nutit. Očekávala jsem pohádkově laděný příběh s nádechem tajemna, kouzel a čar, takové to něžné pohlazení po duši, ale svět v této knize se mi zdál nedotažený do konce, něco tomu prostě chybělo a celá ta mozaika podivuhodných osudů, jen tak ledabyle načrtnutých, se rozsypala, vítr je rozfoukal - a jestli něco zbylo, je to dávno pryč...

Za mě zklamání. Tři hvězdičky jen kvůli obálce, názvu a příslibu, který tahle kniha slibovala - ale nakonec ho nesplnila...

1

Štítky

magie pro dospívající mládež (young adult)

Autor a jeho další knihy

Kelly Barnhill
americká, 1973

Podobné knihy

Kniha Dívka, která upíjela měsíc je v

Právě čtených9x
Přečtených248x
Čtenářské výzvě47x
Doporučených23x
Knihotéce132x
Chystám se číst215x
Chci si koupit50x
dalších seznamech5x