daza.dt daza.dt komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přiznám se nejsem fanda sci-fi, ale tuhle knihu miluju. Krásně napsáno a i když je kniha z 50 let, téma je stále aktuální a rozhodně nezapadne. Krásně vás to vtáhne - ráda se k této knize vracím.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Jedním slovem úžasné. Když mi knížka přišla do ruky, říkala jsem si: " Ok, o čem ten chlap tam může asi tak psát. Co je v lese, stromy, houba, pařez a víc už tam není - to bude nuda."
Jak jsem se jen mýlila - knížka je sice o lese a stromech, ale je napsaná tak úžasně a čtivě, že se nebudete moci odtrhnout. Čím víc jsem četla, tím víc jsem kroutila hlavou.
Po přečtení se rozhodně budete koukat na stromy jinak. Otevřou se vám oči do jiného světa. Rozhodně doporučuji a klobouk dolů před autorem.

07.03.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Také 2 díl je naštěstí neméně vtipný jako 1 díl. Díky bohu za respirátory v metru - člověk tam alespoň není za totálního blázna či magora a může se smát až mu tečou slzy. Odboj proti blbé náladě i velmi složité době pokračuje. Prostě super a žádné psycho :)

03.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížku už jsem četla po druhé a myslím, že by se v současné situaci kolem nás - měla povinně fasovat. Díky za povinné roušky v metru - protože jinak by mě asi spolucestující pokládali za blázna, že se směju a tečou mi slzy. Na 1000% doporučuji při trudomyslnosti a náladě pod psa.

12.02.2021 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Jen tak dál pane Březino, jen tak dál. Velmi zajímavě napsáno - já nechemik a rozhodně nefyzik - jsem se bavila. Zajímavá zápletka, vrah odhalen až těsně před koncem. Asi ze mě detektiv nikdy nebude. :) Už se těším na další knihu.

03.08.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po "Haně" jsem sáhla i po této další knize. Opět nezklamala! Knížka vás vtáhne, úchvatně popsané osobnosti, jejich vývoj, pocity.... Čte se sama. Už se těším na další knihy.

22.01.2020 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, a moc jsem si ji přála od Ježíška. A asi jsem byla hodná, tak mi ji i přinesl. Nikdy by mě nenapadlo, že knížka o této tématice bude tak prudce čtivá, vtipná, prostě top. Díky panu Marešovi stále ještě věřím, že policie není úplně na ...... Škoda, že tam takových srdcařů není více, jen by jí to prospělo.
Tak pane Mareši, více takových knih, ať má Ježíšek co nadělovat.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Stejná vlna jako 1 a 2 díl, jen tak dál, ať je to stále takové super psycho jako doposud. Ořechovce zdar

12.04.2021 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Závěrečný díl úžasné série.
Při čtení mě přepadal trošku smutek z toho, že už je konec, na druhou stranu jsem byla ráda, že už ten konec skutečně přijde. Další umělé natahování už by opravdu nemělo cenu. Kdyby se dílo trošku vyškrtalo - (za mě o zbytečné části vložených povídek kastelána Josefa) nic by se nestalo a na kráse by to neubralo.
Ale i tak krásné zakončení úžasné série. A prosím už žádné díly. I když by slibovaný prequel...... Kuklíci - Boží, to jsem v metru i zaslzela a smála se nahlas - ke zděšení ostatních spolucestujících.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Prostě Svěrák, v každé větě je (tak tedy alespoň pro mě) zkoncentrované lidství, něha a láska.
Totální pohlazení po duši a poetika. Více takových autorů.

18.05.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedním slovem úžasné - výborně a velmi čtivě napsaná. Téma rozhodně není lehké a oddychové a nutí k zamyšlení. Po dlouhé době opravdu skvělá kniha u které ani nebudete vědět, že je 1 hodina v noci a vy ne a ne přestat. Tuhle knihu člověk snadno z hlavy nepustí.

08.08.2018 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Jako fanynka Aristokratky - jsem nemohla minout. Zajímavě pojaté, čtivé, napínavé, někdo si tu stěžoval na vulgarismy - nevím jestli mám nějak snížený práh vnímaní, ale nic závažného jsem nezaregistrovala. Rozhoně doporučuji k přečtení.

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Milý příběh o narkomanovi v léčení a kočičím nalezenci. Milá knížečka co vás rozhodně nezarmoutí, ale přiznám se - tedy za moji osobu (a to mám taky 2 kočičí nalezence), nějaké stěžejní literární dílo to není. Ale na dovolenou ideální.

27.07.2021 4 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Přiznám se trošku mě překvapilo hodnocení od ostatních - zde přítomných. Ano uznávám, žádné světoborné dílo to opravdu není. Není to komplikované a ani jako román bych to nezařadila. Spíš jak už tady někdo psal - soubor krátkých povídek.
Sama autorka to v doslovu i přiznává - že to je spíše milé čtení do vlaku.
Mě se knížka četla dobře, žádné problémy s dočtením jsem neměla. Krátké milé příběhy - na cestu do práce metrem dobré.

20.03.2019 5 z 5

Po vzoru knihy, jsem provedla úklid šatníku - psychicky připravena, dostatečně namotivována, s doporučeným vytyčením cíle a úsměvem na líci, jsem po 3 hodinách zjistila, že panelák nebude asi nikdy vypadat jako ideální asijský dům o rozměrech 3 x 7 rohoží. Energie Či lehce probíhá mezi zavěšenými ramínky, ale popisovaný harmonický zázrak se nějak nedostavil. Jen charita se zaraduje - 9 pytlů po 240 litrech :)
Doporučuji přečíst, člověk se začne koukat na vše trošku jinak. Ale stejně si myslím, že autorka je trošku šílená

07.06.2017 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Velmi čtivě psaná kniha, rozhodně vás nezahltí lékařské pojmy. Je to taková "Nemocnice na kraji města" z 30 let v Londýně. Milé, čte se rychle a ani to není typická červená knihovna.

23.06.2021 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Po knížkách Na kopci a Polednici jsem velmi ráda sáhla po další - a Jiří Březina opět nezklamal.
Promlčení mi přijde lépe propracované než Polednice. Děj byl poutavý, knížka se četla velmi dobře a poprvé se mi nepodařilo uhodnout pachatele. :) Rozhodně doporučuji. Jen tak dál.

12.05.2020 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Po knize jsem sáhla v knihovně náhodou, ale moc mile překvapila. Děj měl spád, nečekané zvraty, rozhodně vás to vtáhne do děje. Ač prvotina autora - opravdu se povedla. Zajímavé téma, uvěřitelně popsáno. Mrknu se určitě i po dalším knihách.

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Za moji osobu - obrovské zklamání. Velký reklamní boom v knihkupectví - nakonec jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale jen půjčila v knihovně. Rozhodně nedoporučuji!

30.04.2018 1 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

V knihovně zapomenuté kniha a to naprostým neprávem. Čtivě napsaný příběh, časové linie, které se krásně doplňují, dále detektivní pátrání a happy ende - co víc si člověk může přát. Navíc krásně popsaná jednotlivá jídla - škoda, že bez receptů - čtenář na ně přímo dostane chuť. Nečtěte hladoví. :)

30.09.2021 5 z 5