Dashow Dashow komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

četla jsem mnohem "poutavější" knihy na toto téma, vadilo mi skákání v čase a také se mi zdálo, že je to pořád jedno a to samé dokola... porod, práce, bída, Mengele, porod, práce, bída, Mengele... Dočetla jsem jen ze setrvačnosti.

05.04.2021 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Bylo mi moc líto, když jsem knížku dočetla! Na jednu stranu jsem musela číst pořád dál a dál. Na tu druhou jsem nechtěla aby byl konec. Bylo to úžasné, chytlo mě to snad i víc než první díl.

07.03.2021 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Mě se knížka moc líbila. Styl psaní mi sednul, četlo se samo. Těším se na další díl :-)

12.01.2021 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Čekala jsem pecku, ale nějak jsem se nedočkala.. První polovina byla nudná, potom jsem chvíli měla dojem, že by to možná mohlo být zajímavé a konec byl sice dramatický, ale strašně uspěchaný. Znovu bych už po téhle knížce nesáhla.

07.12.2020 3 z 5

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Nižší a vyšší poschodí lži a pravdy mi dalo pěkně zabrat. Kniha je složitější na čtení, ale příběh... Stojí za to.

07.11.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jedno dopoledne.. Nešlo to odložit. Sama jsem máma a neumím si představit, že by se moje cítilo tak, jako Barunka v tomhle příběhu. Matku bych kopla do zadku, hned po ní otce a nakonec i výchovnou "poradkyni".. Smutno mi z toho bylo..

18.10.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

První třetina knížky mě nijak zvlášť nezaujala a musela jsem se do čtení nutit. Druhá už byla chytlavější a říkala jsem si, že tohle by mohlo být zajímavé.. No a konec jsem slupla jak malinu. Nakonec to byl velice propracovaný příběh.

18.10.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Dávám 5*.. Nevím čím a proč, ale knížka mě vytáhla hned od první stránky a za 2 dny, byla fuč. A před hlavní hrdinkou tedy klobouk dolů!

09.10.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Velice čtivá jednohubka na dvě deštivá odpoledne. Bylo to napínavé, uvěřitelné a neuvěřitelné zároveň. Moc se mi knížka líbila.

23.09.2020 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Dočetla jsem přibližně do poloviny, ale do čtení jsem se musela nutit... Vůbec mě nechytla.

14.09.2020 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tak tohle byl fičák! Knížku jsem začala číst ve středu večer a ve čtvrtek jsem měla dočteno. Bylo to čtivé, napínavé, uvěřitelné, těžké téma, ale četlo se samo. Večer jsem potom nemohla usnout a jelikož sama mám šestiletého syna, knížka mi na hodně dlouho uvízne v hlavě. Konec mě trošku zklamal, ale i tak dávám 5*. Zbytek knihy to dokonale vyváží. Doporučuji.

29.05.2020 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Jednu hvězdu ubírám za občasnou neuvěřitelnost, chvílemi to bylo zkrátka přitažené za vlasy. Ale když jsem si tohle odmyslela, slupla jsem ji jak malinu :-)

15.04.2020 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Poslední věta knihy.. "Máte nějaké dotazy?" Sakra, já mám plnou hlavu otázek! Je to absurdní, geniální a co je nejhorší - není to nereálné...

30.10.2019 5 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Zklamání. Podle anotace a obálky jsem čekala o hodně víc.

14.10.2019 3 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Přečteno jedním dechem. Jako vždy se mi lépe četly kapitoly z dob minulých, než ze současnosti, ale to mám s každou knihou, kde se střídají dvě různé doby...

19.09.2019 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Pecka. Začala jsem s Návratem z pekla, přes Kolotoč strachu až k Případu Kláry P., a musím říct, že každá další knížka, kterou od pana Vavříka čtu se mi líbí víc a víc. Je to napínavé, uvěřitelné, smutné, nadějné, bolestné... Jediné co mě v knize poněkud rušilo byla četnost překlepů a množství chyb, chtělo by investovat více času a energie do kontroly, než knížku vypustí do světa. (Chyby ve stylu "železné madla" atd., nemůžu si pomoct, tahá mě to za uši).

25.06.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

dávám 4*, protože jsem cca.od poloviny, možná kus za polovinou tušila, jak to bylo a kdo má v příběhu jakou roli.

14.06.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Příjemná oddechovka

28.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka mě opět nezklamala. Vím, co od ní čekat a líbí se mi to. Knížka čtivá, vtáhne vás. Byla by strašná škoda, kdyby paní Mornštajnová přestala psát. Takový dar slova má opravdu málokdo. Děkuji a doufám, že tiché roky nejsou poslední :-)

07.05.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

krása. Napínavé, čtivé, spousta prostoru pro fanrazii čtenáře (a když už si myslíte že víte, tak vám po pár stránkách autorka dokáže že vůbec nevíte :-D )

29.04.2019 5 z 5