DariDerek DariDerek komentáře u knih

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Česká autorka........čekala jsem téměř vše, ale předčilo to mé očekávání....Četla jsem, že někdo to srovnává se Stmíváním.... Pche :D vůůůbec :-)
Svižně napsané, přečtená za jednu noc a přitom nemám pocit, že by to byl promrhaný spánek :) A jen mezi námi všemi - já chci taky takové zrcadlooooo :D

20.05.2013 5 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

druhý díl byl super :) napsané tak, že čtenář opravdu nemohl vědět, jak to dopadne do poslední minuty a tím koncem tomu autoři dodali korunu :D jelikož v tuto chvíli je nutné, si přečíst třetí díl co nejdříve, nejlépe ihned :D bavilo mě to! :D

19.05.2013 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

První díl ze čtyř....a může mi někdo prozradit, jak to zvládnout, aniž bych si okousala všechny nehty? Aniž bych musela být vzhůru do noci, abych dočetla kapitolu? Aniž bych si řekla, tak dobře, ještě poslední a potom zjistila, že je šest ráno? :D A taky abych si nebrala dovolenou, protože si nedokážu představit, že bych nečetla dál??? :D Samozřejmě, je to trochu nadsázka, ale to okusování nehtů ne!!! :D Gatlin....Jo, země zaslíbená :) Výborně napsané, čtivé, vtáhne do děje, líbilo se mi používání nespisovných slov, "gatlinské nářečí" a vůbec, všechno prostě. A co ten Ethan??? Nemohla bych mít i já někde takového?? :D Ch joooo, že já jen o takových chlapech čtu :D a kolem neprojde ani jeden :D Tenhle první díl DOPORUČUJU :) A zbytek doporučím, až přečtu :)))))

12.05.2013 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Tak nevím, jestli to bylo tím, že jsem už stará na takové knihy nebo tím, že jsem si dala k této knížce láhev vína, ale já na konci brečela :-))) A chci svého anděla!!! Hned!!!!!! :o))))

12.05.2013 5 z 5

Mršina Mršina Robyn Thurman

Asi mě tato série neomrzí :) Sice si dávám pauzu mezi jednotlivými díly, ale jakmile se vrátím, jsem zase s bratry a můžu říct, že čím víc se blížím ke konci, tím víc nevím, kterého bych si vybrala :-) Ale asi Kala, blonďáci nejsou zrovna můj šálek čaje :o))) A nebo oba - poliadrie, to ničemu nevadí, ne? :o))))))
A abych neporušila tradici :o) "Tři hodiny spánku změnily mé rozumové schopnosti na úroveň postiženého křečka nebo dětské hvězdy, která se stala popovou zpěvačkou, ale to bych urážel toho křečka." :D

10.05.2013 5 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Tato knížka se mi dostala poprvé do ruky asi před dvěma lety a před měsícem jsem si na ni vzpomněla, že je to vlastně ta, která se mi líbila, děsně mě bavila, neuměla jsem se odtrhnout a musím si ji příečíst znovu! :) Tudíž jsem to udělala a jsem na sebe pyšná. Opět jsem se tvářila překvapeně, zděšeně a prostě všelijak, jako bych tuto knížku četla poprvé. Je skvělá, doporučuju :)

09.05.2013 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Vtipné pasáže, ale polovina až moc nereálných, že by si člověk řek, jestli opravdu taková žena existuje... zasmála jsem se, to ano, ale taky jsem se v ději několikrát ztratila - jestli se to ovšem dá nazvat dějem? :-) Potěšení na jedno odpoledně, ale určitě se k této knížce, ani autorce, vracet nebudu :)

06.05.2013 2 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Poslední dobou kolem mě chodí moje žákyně a říkají mi, abychom si v angličtině zkusili pomalu přečíst toho "Březinu". Že slyšely, že je to super. Na ně koukám a tak jsem se rozhodla přečíst si ji - v češtině - abych zjistila, vo co go :-) No wow, jsem nadšená :o)) Nejen, že se to holkám bude líbit, ale i paní učitelka je nadšená. Má to zápletku, romantiku, srandu, napětí... Tahle kniha pro mládež udělala mě "starou" babu spokojenou. A asi jdu na další díl :o))

05.05.2013 5 z 5

Přání smrti Přání smrti Robyn Thurman

No, já věděla, že někdy musí přijít trochu zklamání a to se dostavilo s tímto dílem.... Trvalo mi téměř 150stránek, abych si zvykla na to, že už to není vyprávění stylem Kala, ale po kapitolách se to mění, jednou Kal, jednou Niko... Takže jsem ze začátku v tom měla zmatek, jelikož jsem byla zvyklá na "myšlenkové pochody" jen Kala. Tímto jsem si jen potvrdila, že si musím dát pauzu a přečíst si jinou knížku, než se vrhnu na pátý díl. Ovšem, co se týče děje, nezklamal mě. Nebylo tam tolik akce, tolik hnusu, ale ta zápletka, ať už s dcerou upírky nebo se Strážci, byla dobrá. A samožrejmě, nesmrtelné hlášky se zase objevily :-) A přidávám k dobru jednu, která mě fakt pobavila - "Ovšem za předpokladu, že máš čelní nebo vůbec nějaký mozkový lalok. Podle mé nejnovější teorie máš v lebce křečka běhajícího v kolečku, který tě udržuje ve vzpřímené pozici a méně při smyslech." :D

03.05.2013 4 z 5

Kouzlo ve větru Kouzlo ve větru Christine Feehan

Ale joooo, hezká oddychovka na tři hodinky :-) Spojení romantiky s magičnem, docela hezká kombinace se z toho stala a teď jsem i zvědavá na další díl, jak to bude vypadat :o)) Ale dle popisu autorky, si Sáru a Damona neumím představit dohromady, ji si představuji jako někoho, kdo se k němu vůbec nehodí, tak mi to moc neladí, ale to je můj problém :o)) Autorce to zřejmě ladilo více než dobře :o)) A na konci, ano, doporučuju, kafe, nohy na stůl a číst :)

01.05.2013 4 z 5

Běsnění Běsnění Robyn Thurman

Tak zase spokojená, třetí díl a stále se to zlepšuje, má to grády a jsem do toho tak zažraná, že i po městě chodím se čtečkou :-) Vrážet do lidí je teď mé poznávací znamení :) Zbožňuju Kala a hlášky jeho jako např. "Necejtím tady ani hovno. No, vlastně to není pravda. Cejtím tady hovno, ale jsou to skutečný h..." nebo "Můžu vyslechnout nohy, jestli chceš, ale pokud to neumí znakovou řeč pomocí palců, myslím, že nám to k ničemu nebude" .. Tohle jsou památné věty, které mám napsané ve svém deníčku, který si vedu s hláškami z knih, které jsem přečetla - a mají ode mne pět hvězdiček :-)) Jdu do čtyřky !!! :D

30.04.2013 5 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Jde vidět kdo je silnější - žena nebo muž?? přečíst !! :D

28.04.2013 5 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Lehnout na břicho, číst si a opalovat se...oddychová knížka, člověk se začte a skončí s poslední stránkou ... :-)

28.04.2013 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Na deštivou neděli ideální čtení.....

28.04.2013 4 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Průměr ... Ale jooo, zasmějete se, zanadáváte...jako obvykle, ale příběhy jsou lepší jiné :D

28.04.2013 3 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Část jejího života na 144 stránkách....aspoň dle mého.... :/

28.04.2013 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Tahle je ta nej :) Tohle je knížka, kterou by si kdokoliv, kdo chce Monyovou číst a ještě nečetl měl přečíst dle mého názoru jako první, aby věděl, s kým má tu čest :)

28.04.2013 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

při psaní této knížky neměla asi svůj den...slabý průměr....

28.04.2013 3 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Umí prostě přepsat život na stránky knihy :)

28.04.2013 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Knížka fajn, ale ze začátku jsem měla docela zmatek v tom střídání kamarádek - uvědomit si, co vlastně bylo třeba 4stránky zpátky u té či oné.. Jinak jooo, dobráá :))

28.04.2013