DariDerek - Komentáře

Lidé, kteří mě znaliLidé, kteří mě znaliK. Hooper

Silný a přitom velmi citlivý příběh, který si mě získal. Líbilo se mi, že je to něco, co se může stát komukoliv a možná se to i děje jako na běžícím páse. :-)
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/lide-kteri-me-znali-kim-hooper.html

včera

Malovaný světMalovaný světJ. Žáček

Další milá kniha od Jiřího Žáčka, plná básniček, které mají pointu, děti se přiučí. Básničky se zabývají "obyčejnými" tématy, na které můžou narazit v každodenním životě a já můžu tuto knihu doporučit. :-)
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/malovany-svet-jiri-zacek.html

předevčírem

Sběratel motýlůSběratel motýlůD. Hutchison

Pro mě výborné čtivo. Mám ráda, když se v příběhu postupně odkrývá celý smysl, celý proces, jak to všechno bylo. A tady je to od začátku do konce napínavé. Za mě opravdu dobrý a více píšu tady:

Láska mezi řádkyLáska mezi řádkyJ. Picoult

Ten, kdo nečetl Lásku mezi písmenky bude s příběhem spokojený, ten kdo četl, bude asi tak jako já zklamaný...
Ostatně, více píšu v recenzi, v záložkách nebo tady:

Alenka v kraji divů a za zrcadlemAlenka v kraji divů a za zrcadlemL. Carroll

Tak já asi nebudu komentovat příběh jako takový, ten známe všichni a každý má na něj svůj vlastní názor. Já chci říct něco k tomu, kdo má co do činění s ilustracemi. Protože pan Dušan Kállay dokázal do knihy vnést přesně ten chaos, který se odehrává všude v příběhu. Právě díky jeho ilustracím je kniha taková, jaká je.
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/alenka-v-kraji-divu-za-zrcadlem-lewis.html

Zvláštní příběhZvláštní příběhK. Gillerová

Vůbec to nebylo špatné čtení, velmi příjemný, úsměvný a zábavný román slovenské autorky. :-)
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/zvlastni-pribeh-katarina-gillerova.html

Harry Potter: Rekvizity a artefaktyHarry Potter: Rekvizity a artefaktyJ. Revenson

Naprostý skvost. Tato kniha je skvělá pro všechny čtenáře, kteří milují nejen čteného Harryho Pottera, ale také filmovéhhttps://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/harry-potter-rekvizity-artefakty-jody.htmlo , protože se zde dozvíte snad vše, jak se točilo. :-)
Více zde:

Divoká píseňDivoká píseňV. Schwab

Dlouho jsem váhala, jestli se do ní pustit nebo ne, protože stále mě odrazovalo přirovnání Romeo a Julie - já tohle tááák nerada - zakázaná láska a boj proti tomu... ach... ne! :-) Ovšem, Divoká píseň mě překvapila! Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/divoka-pisen-victoria-schwab.html

Poslední děti na ZemiPoslední děti na ZemiM. Brallier

Jedno z největších překvapení tohoto roku v dětských knihách. To grafické zpracování je pro mě wow a více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/posledni-deti-na-zemi-max-brallier.html

(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Pro mě je tohle naprosto skvělý psychothriller - takto by měly vypadat všechny - prostě na hlavu. :-)) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/mucednice-ali-land.html

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Pro mě naprosto perfektní fantasy, plné napětí a akce. Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/sest-vran-leigh-bardugo.html

S vědomím konceS vědomím konceM. Crow (pseudonym)

Na začátku jsem měla problém se začíst, a všímám si, že nejsem jediná. Ale potom už to bylo hodně dobré! :-) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/s-vedomim-konce-molly-crow.html

Peter Sagan: tourminátorPeter Sagan: tourminátorT. Millner

Mi se to líbilo, je to taková pohádka o Peterovi.

Maminčin mazánekMaminčin mazánekS. Flint

Začátek byl takový nemastný neslaný a já si myslela, že je to jen další detektivka na českém knižním trhu...

Kouzelný rohKouzelný rohO. Ciprová

Moc milá kniha pro holčičky od sedmi let. Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/ema-jednorozec-kouzelny-roh-oldriska.html

Pax, můj liščí přítelPax, můj liščí přítelS. Pennypacker

Smutný a dojemný příběh o opravdovém přátelství a touze. Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/pax-muj-lisci-pritel-sara-pennypackerova.html

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeM. Klevisová

Mám za sebou celou sérii a pro mě byl tento nejlepší díl. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/zmizela-v-mlze-michaela-klevisova.html

Jak vyléčit zlomené srdceJak vyléčit zlomené srdceA. Bell

Tato kniha mě ani nenadchla, ale ani neurazila. Četla jsem ji bez jakéhokoliv napětí, jak tohle dopadne a jen jsem čekala na konec.

Kouzelné pověsti pražské, aneb, Jak to bylo doopravdyKouzelné pověsti pražské, aneb, Jak to bylo doopravdyM. Vaněček

Za mě je to jedna z dětských knih, které se mi líbily, jak ilustracemi, tak vyprávěním. Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/kouzelne-povesti-prazske-aneb-jak-to.html

Kdo je kdo ve světě stínůKdo je kdo ve světě stínůJ. Rumelt

Za mě je to tedy perfektní kodex všech postav, který slouží buď k doplňujícím informacím nebo právě k jejich ucelení. Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/kdo-je-kdo-ve-svete-stinu-cassandra.html

Dívka, která věděla příliš mnohoDívka, která věděla příliš mnohoA. Quick (pseudonym)

Za mě je to 3,5*, možná 4*
Nenudila jsem se, příběh se mi líbil a postavy byly propracované, co se týče hlavně diskuzí a dialogů.
Více zde:https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/divka-ktera-vedela-prilis-mnoho-amanda.html

Romano ScarpaRomano ScarpaW. Disney

Italský kreslíř Romano Scarpa se nám představuje v tomto druhém díle Zlaté klasiky a opět jsem se bavila.

Ledová krevLedová krevE. Blake

Ledová krev je kniha, která mě nezklamala. Čekala jsem fantasy příběh, který bude plný napětí, adrenalin bude na nejvyšší možné míře, nebude chybět akce, intriky a třeba také trocha té romantiky. Přesně tak, jak je to v každé young adult, fantasy literatuře. A naprosto všeho jsem se dočkala. Jako bonus jsem obdržela místy perfektně ironickou hrdinku, která věděla, co chce a musela se s tím poprat jak nejlépe dovedla.
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/ledova-krev-elly-blake.html

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlI. Grey

Tato kniha mě srazila na kolena. I když byla lehce předvídatelná, přesto díky stylu napsání, její čtivosti a schopnosti autorky dát hrdinům "život" na mě zapůsobila naprosto skvěle. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/dopisy-ktere-nikdo-necetl-iona-greyova.html

Jasmínové nebeJasmínové nebeS. Brahmachari

Velmi milá kniha, která mě překvapila. Nečekala jsem, že mě příběh bude bavit takovým způsobem, že nebudu chtít konec :)

Trampoty kocoura Toma - Pravé kočičí dobrodružstvíTrampoty kocoura Toma - Pravé kočičí dobrodružstvíM. Zimová

Tato knížka je milá, příjemná, svým příběhem velmi zajímavá, určena pro děti od šesti let, ale i malí čtenáři, když jim někdo bude předčítat, si ji užijou :-)
Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/trampoty-kocoura-toma-michaela-zimova.html

Tekutý písekTekutý písekM. Persson Giolito

Tohle čtení mi nesedlo. Díky "marketingu" jsem čekala pořádnou pecku a dostala příběh, který mě ničím nezaujal a navíc mi popsání hlavní hrdinky přišlo hodně nešťastné. Díky tomu jak byla popsána jsem na ni už od začátku koukala jako na tu špatnou a vůbec jsem jejím myšlenkách a přáním nevěřila.
Nelíbil se mi ani styl napsání knihy, dá se říct, že formou deníku, ale přeskakování do minulosti bylo špatně načasované a já měla pocit, že se nespojují ty linky příběhu, které by měly, aby to čtenář správně pochopil.
I přesto všechno, není to žádný brak, proto průměrné hodnocení, dočetla jsem a nejsem nadšená, ale taky nejsem znechucená. Je to kniha, kterou jsem přečetla, smažu a doporučovat nebudu.

Alenka v říši zombiíAlenka v říši zombiíG. Showalter

mě se tahle kniha fakt líbila. Skvělá oddechovka, trochu napínavá, trochu napínavá, trochu smutná...
Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/alenka-v-risi-zombii-gena-showalterova.html

VendetaVendetaC. Doyle

naprosto skvělé, já nemám slov. Falconeovi + Roaylové - tohle je just perfect!

Tati, kup mi slona!Tati, kup mi slona!J. Žáček

Pan Jiří Žáček mě nikdy zklamat nemůže a tady to potvrdil. A protože nebydlím v Praze, tak mám chuť zase vycestovat. :-) https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/tati-kup-mi-slona-jiri-zacek.html

Mořský detektivMořský detektivM. Douglas-Home

Tahle detektivka mi sedla. Liší se od všech ostatních, které jsem v minulosti četla a to z důvodu dvou dějových linií, které ale tak nějak do sebe zapadaly... více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/morsky-detektiv-mark-douglas-home.html

Josefína a bytostiJosefína a bytostiL. Kaletová

Pro mě to byl naprosto skvělý zážitek.

Josefovská krevJosefovská krevJ. Kuťák

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Dobrá detektivka s nějakým tím prvkem scifi, která mě fakt bavila :-) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/josefovska-krev-jaroslav-kutak.html

Černé leknínyČerné leknínyM. Bussi

Za mě je to jednoznačně nejlepší autorova kniha a pro mě jedna z nejlepších tohoto roku. Michel Bussi je génius. :-)) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/cerne-lekniny-michel-bussi.html

Příběh Tour de FrancePříběh Tour de FranceL. Edwardes-Evans

Tohle je naprostý skvost! Ty dobové fotografie, ty citáty lidí okolo Tour... Já si ji zase prolistuju za pár dní :)) A více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/pribeh-tour-de-france-andy-mcgrath.html

Vraždy v norimberských ulicíchVraždy v norimberských ulicíchJ. S. Jones

2,5*
Nesedlo mi to. Neuměla jsem se zorientovat. Nelíbil se mi styl psaní autora. Ani členění kapitol. Ale to, co se mi opravdu líbilo, tak byly popisy poválečného Norimberku. To nemělo chybu! Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/vrazdy-v-norimberskych-ulicich-j-sydney.html

Prokletý princProkletý princE. Watt (pseudonym)

Tahle série je pro mě díl od dílu lepší a lepší. A to, jak mě dokážou autorky navnadit na další pokračování, je neskutečně účinné a dobré! :-) Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/proklety-princ-erin-watt.html

Tisíc východů slunceTisíc východů slunceS. Zelená

Velmi silný příběh, který nenechá jedno oko suché. Dámy, před čtením si připravte opravdu pořádnou zásobu papírových kapesníčků. :-) Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/tisic-vychodu-slunce-sabina-zelena.html

1 2 3 4 5 6 7 >