Kočičí holka

Tajuplný a napínavý příběh patnáctileté Katie o tom, že být jiný a zvláštní někdy stojí za to! Katie žije po smrti svých rodičů s babičkou a strýčkem na malém anglickém ostrově a vede poklidný život, až do chvíle, kdy zjistí, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Kdykoli se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a dokonce vidí ve tmě. Celý život se jí najednou převrátí naruby! Babička je obviněna z vraždy a Katie zjistí, že se smrtí jejích rodičů není vše tak, jak si až dosud myslela....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/3959/kocici-holka-3959.jpg 4322

Dívčí tajemství (1.)

Katie Cat (2006)

Detektivky, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

DancerJaneBooks

Jelikož mám doma Princeznu Viktorii a tady (na Databázi knih) jsem viděla, že tahle knížka je prvním dílem téhle série Dívčí tajemství, tak jsem si pro tuhle knížku šla do knihovny. Následně jsem ale zjistila, že na sebe knížky nenavazují, ale i tak jsem si chtěla první přečíst tuhle knížku.
Vzala jsem si ji teda na dovolenou, jenže tam se dalo dělat tolik jiných věcí než číst, takže jsem tam toho moc nepřečetla. Tím pádem jsem tuhle knížku četla dlouho, ale to mi nevadí. I když jsem si myslela, že toho o prázdninách přečtu o mnohem víc, ale mýlila jsem se :)
V průběhu četby jsem občas tak přemýšlela, kolika hvězdičkami tuhle knížku ohodnotím. A pořád mi to vycházelo na ty čtyři hvězdičky, které jsem teď i dala. Vlastně teď přemýšlím nad tím, že mi to vychází nějak tak na 4,5 hvězdičky. Nevím - prostě mi tam pořád něco chybělo.
Ale jinak mě tahle knížka hodně překvapila. Moc jsem toho do ní totiž nečekala, ale překvapila mě. Katie mi byla hodně sympatická. Stejně jako její jedineční kamarádi. Obdivovala jsem jejich skvělý přátelstký vztah. Laura byla super, i když se zdá být trošku nenormální, tak je super. No a Ming - toho jsem si zamilovala. Ta jeho úchylka mě vždycky přivedla ke smíchu (samozřejmě ne posměšnému smíchu). Katiina rodina (Roy a babička) působí ze začátku, že jsou celkem trhlí, ale když je poznáte, tak zjistíte, že jsou fajn. Katiiny babičky mi bylo moc líto, že byla tak křivě obviněna.
No, a teď k ději knížky. Myslela jsem, že to bude celé jenom o tom, že Katie začne postupně na svém téle nacházet kočičí geny. Jenže jsem se hodně mýlila. Vlastně to o tomhle bylo jenom z půlky. A to je taky dobře, protože jinak by to u mě mělo horší hodnocení, jelikož by to všechno už bylo vyzrazeno názvem a anotací. Jenže - vlastně to nebylo jen o Kočce Katie, ale zápletka byla vlastně o křivém obvinění babičky. A právě to mě na tom bavilo - že tahle knížka je zároveň detektivka, fantasy a young adult v jednom.
Kvůli tomu smutnému konci jsem měla chuť dát pět hvězdiček. Jenže jsem prostě musela dát čtyři. Protože tam přece jenom něco chybělo. Trošku mi vadilo, že autor nám něco trochu vyzradil v anotaci a v názvu a taky mi trošku vadilo, jak tam byly tak trošku "amatérsky " vysvětlené situace - třeba, že nebylo moc vysvětlené, proč přesně Katie musí odjet anebo proč odjeli Katiini rodiče. A ještě mi vadilo, že skoro všechnu akci autor narval až na konec, ale ne zas tak moc :)
Ale každopádně mi tahle knížka přirostla k srdci a doporučuji ji vám. Už se těším na knížku Kočičí holka - Nový začátek a určitě se taky těším, až si z knihovny půjčím Dotek anděla.

SknihouVrukách

Aj keď hodnotím takým istým počtom hviezdičkou ako Dotyk Anjela, tak kniha bola trošku horšia. Začiatok bol dosť kostrbatý a nevedela som sa do knihy začínať. Potom sa to rozbehlo a bolo to lepšie. Čo sa mi nepáčilo bolo to, že sa riešilo strašne veľa vecí okolo a to, že hlavná hrdinka má mačacie gény bolo z veľkej časti okrajové. Na konci bola kniha napínavá, takže to je plus. Autor má skvelý a pútavý štýl písania, takže sa to čítalo ľahko a rýchlo. Postavy mi neboli extra sympatické až na pár výnimiek.

klara4057

Super napínavá kniha

Kika28
25.12.2017

Knížka je skvělá a odpočinková .

Miškonaut
05.12.2017

Kniha je skvělá a dobře se čte .

eliza_479
11.11.2017

Velmi dobrá knížka ,spíš pro dívky . Čte se hezky je hezky zpracovaná .Je jednou z mích oblíbených :)

Kočičídívka10
02.11.2017

Krásná knížka jenom hodně smutná...Jinak doporučuji všem !

možnámoudrážena
15.09.2017

Velmi pěkné odychové čtení. Pro mladší dívky trhák. :D

TeriVy
22.08.2017

Knížka mě ze začátku vůbec nebavila, ale pak se to nějak rozjelo a bylo to napínavé. Ten konec se povedl, ale byl smutný ... Doporučuju!

Věrka256
26.07.2017

Dobrá kniha. Doporučuju

Dandy1
24.07.2017

Tohle je opravdu pro mládež. Námět dobrý, ale zpracování povrchní.

Calla2002
06.07.2017

Asi do půlky knihy to byla strašná nuda ale pak se to začalo rozjíždět a já jsem si Katie docela oblíbyla těším se na další díl ;-)

Ladyok
08.06.2017

Na konci jsem brečela, ale jinak to byla úžasná kniha

Vikos
04.06.2017

Krásný, napínavý a trochu smutný příběh.. moc se mi líbil

dancadragneel
07.03.2017

Krásná dívčí kniha jejiž konec asi předvídal každý kdo knihu četl. Rozhodně doporučuji pokud si potřebujete odpočinout od složité četby. Je to rozhodně výborná kniha.

Tofinka
18.02.2017

Skvělá kniha! No... co víc k tomu napsat.
Prostě krásná čtivá knížka od nadaného autora.

Markét123
24.12.2016

Zezačátku jsem nevěděla,zda mám knihu dál číst,ale jsem ráda,že jsem nepřestala.Hezké čtení :)

MotorkaN
11.12.2016

Četla jsem jako malá, ale pamatuji si, že to byla skvělá kniha...

Peanut
03.08.2016

Co víc říct než... WOW!!!

SeverusSnape
17.05.2016

Skvělí příběh ,jako vždy z pera tohoto nadaného autora.Originalní námět a zápletka .Vcucne Vás to do deje a už Vás nepustí .
Ten konec :'( chudák Roy a babča

alwa
26.02.2016

Kniha se mi libila. Dobry, originalni napad, kriminalni zapletka, smutny a zaroven stastny konec-hezke.

Mixxa
23.02.2016odpad!

Knížka se mi nelíbila hlavně podle toho nápisu na přebalu: "Katie žije po smrti svých rodičů...". Přesto jsem se přemohla a zkusila si jí přečíst. Ale prostě se mi nelíbila. Nesedlo mi to. Za sebe musím říct, že tohle 'dílo' bylo snad to nejhorší, co jsem od Thomase Breziny četla. No, vlastně jsem to ani nedočetla, protože mě knížka natolik nudila, že jsem se ji rozhodla hned druhý den odnést zpátky do knihovny (výhoda toho, že jsem si ji nekoupila).

Viky007
28.01.2016

No jo, už si to moc dobře nepamatuji. Vím jen to, že kniha byla neobyčejně čtivá a napínavá. Myslím, že autorovy knihy jsou bezvadné, rozhodně si chci časem přečíst i jeho další tvorbu, přestože píše hlavně pro děti. Alespoň si u toho odpočinu :-).

Ida7
07.12.2015

agi-a2980
Plně souhlasím tato kniha není nic moc asi vás bude bavit ale kuproti ostetním dílmů(doporučuji!!!!) není kniha nic moc

terez83
21.11.2015

Krásná knížka s velmi originálním příběhem, vřele doporučuji :)

Barat
02.06.2015

Opravdu krásná kniha, kterou by jste si neměli nechat ujít. Má originální příběh a styl, kterým je celá kniha napsaná, je prostě ohromující. Jakmile se začtete, kniha vás nepustí. Doporučuji i ještě povedenější druhý díl, který se sice mohl vmáčknout do prvního, ale ne každý by takovou bychli zvládl přečíst. Klobouk dolů, Brezina i tentokrát nezklamal.

čtenářka13
14.05.2015

Tahle knížka je prostě boží!!!!Thomas Brezina je můj oblíbený spisovatel a ještě mě nezklamal.Znám ho asi měsíc ale miluju jeho knížky!! Určitě doporučuju číst i Modrou krev)jiný název princezna Viktorie) a Dotek Anděla.Víc knížek sem zatím neměla tu čest přečíst

Martinka15
06.03.2015

Četla jsem ji před pár lety. Je skvělá. Od Thomase Breziny dále rozhodně doporučuji Dotek anděla.

Inýk
12.01.2015

Ze zacatku jsem si myslela ze to nebude nic moc. Ale ted to ctu a je to bozi. Je to dost napinavi!!! ;D

Raven_Black
16.12.2014

Knihu jsem četla tak před 2 roky a určitě si ji někdy přečtu znova. Četla jsem prvně Nový začátek a pak až tenhle, ale přesto je kniha úžasná se skvělým příběhem :D