Kočičí holka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajuplný a napínavý příběh patnáctileté Katie o tom, že být jiný a zvláštní někdy stojí za to! Katie žije po smrti svých rodičů s babičkou a strýčkem na malém anglickém ostrově a vede poklidný život, až do chvíle, kdy zjistí, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Kdykoli se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a dokonce vidí ve tmě. Celý život se jí najednou převrátí naruby! Babička je obviněna z vraždy a Katie zjistí, že se smrtí jejích rodičů není vše tak, jak si až dosud myslela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3959/kocici-holka-ITD-3959.jpg 4358
Série

Dívčí tajemství 1.

Žánr
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Katie Cat, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Kniha Kočičí holka

Přidat komentář
Gabriela_K
28. května

Vzhledem k tomu, že jsem milovník detektivek, mi tam chybělo vyřešení vraždy, které tam bylo dost strohé. Vím, že to nebyla hlavní zápletka, ale v knize jsem se na tuhle část těšila. Z toho důvodu 4 *. Jinak mě kniha bavila.

Mango934
10.06.2019

Líbila se mi.
Klidně bych o ní natočila film :D


Vendula39
31.12.2018

Super knížka s dobrým dějem. Kočka je moje oblíbené zvíře, a proto jsem si ji zvolila podle názvu. Doporučuji přečíst.

BookLoverJane
04.08.2018

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Jelikož mám doma Princeznu Viktorii a tady (na Databázi knih) jsem viděla, že tahle knížka je prvním dílem téhle série Dívčí tajemství, tak jsem si pro tuhle knížku šla do knihovny. Následně jsem ale zjistila, že na sebe knížky nenavazují, ale i tak jsem si chtěla první přečíst tuhle knížku.
Vzala jsem si ji teda na dovolenou, jenže tam se dalo dělat tolik jiných věcí než číst, takže jsem tam toho moc nepřečetla. Tím pádem jsem tuhle knížku četla dlouho, ale to mi nevadí. I když jsem si myslela, že toho o prázdninách přečtu o mnohem víc, ale mýlila jsem se :)
V průběhu četby jsem občas tak přemýšlela, kolika hvězdičkami tuhle knížku ohodnotím. A pořád mi to vycházelo na ty čtyři hvězdičky, které jsem teď i dala. Vlastně teď přemýšlím nad tím, že mi to vychází nějak tak na 4,5 hvězdičky. Nevím - prostě mi tam pořád něco chybělo.
Ale jinak mě tahle knížka hodně překvapila. Moc jsem toho do ní totiž nečekala, ale překvapila mě. Katie mi byla hodně sympatická. Stejně jako její jedineční kamarádi. Obdivovala jsem jejich skvělý přátelstký vztah. Laura byla super, i když se zdá být trošku nenormální, tak je super. No a Ming - toho jsem si zamilovala. Ta jeho úchylka mě vždycky přivedla ke smíchu (samozřejmě ne posměšnému smíchu). Katiina rodina (Roy a babička) působí ze začátku, že jsou celkem trhlí, ale když je poznáte, tak zjistíte, že jsou fajn. Katiiny babičky mi bylo moc líto, že byla tak křivě obviněna.
No, a teď k ději knížky. Myslela jsem, že to bude celé jenom o tom, že Katie začne postupně na svém téle nacházet kočičí geny. Jenže jsem se hodně mýlila. Vlastně to o tomhle bylo jenom z půlky. A to je taky dobře, protože jinak by to u mě mělo horší hodnocení, jelikož by to všechno už bylo vyzrazeno názvem a anotací. Jenže - vlastně to nebylo jen o Kočce Katie, ale zápletka byla vlastně o křivém obvinění babičky. A právě to mě na tom bavilo - že tahle knížka je zároveň detektivka, fantasy a young adult v jednom.
Kvůli tomu smutnému konci jsem měla chuť dát pět hvězdiček. Jenže jsem prostě musela dát čtyři. Protože tam přece jenom něco chybělo. Trošku mi vadilo, že autor nám něco trochu vyzradil v anotaci a v názvu a taky mi trošku vadilo, jak tam byly tak trošku "amatérsky " vysvětlené situace - třeba, že nebylo moc vysvětlené, proč přesně Katie musí odjet anebo proč odjeli Katiini rodiče. A ještě mi vadilo, že skoro všechnu akci autor narval až na konec, ale ne zas tak moc :)
Ale každopádně mi tahle knížka přirostla k srdci a doporučuji ji vám. Už se těším na knížku Kočičí holka - Nový začátek a určitě se taky těším, až si z knihovny půjčím Dotek anděla.

SknihouVrukách
11.05.2018

Aj keď hodnotím takým istým počtom hviezdičkou ako Dotyk Anjela, tak kniha bola trošku horšia. Začiatok bol dosť kostrbatý a nevedela som sa do knihy začínať. Potom sa to rozbehlo a bolo to lepšie. Čo sa mi nepáčilo bolo to, že sa riešilo strašne veľa vecí okolo a to, že hlavná hrdinka má mačacie gény bolo z veľkej časti okrajové. Na konci bola kniha napínavá, takže to je plus. Autor má skvelý a pútavý štýl písania, takže sa to čítalo ľahko a rýchlo. Postavy mi neboli extra sympatické až na pár výnimiek.

klara4057
17.02.2018

Super napínavá kniha

Miškonaut
05.12.2017

Kniha je skvělá a dobře se čte .

eliza_479
11.11.2017

Velmi dobrá knížka ,spíš pro dívky . Čte se hezky je hezky zpracovaná .Je jednou z mích oblíbených :)

1

Doporučujeme

Neználek na Měsíci
Neználek na Měsíci
Cress
Cress
Tisíc kousků tebe
Tisíc kousků tebe
Smrtka
Smrtka