Matka v koncích

Matka v koncích https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4677/bmid_matka-v-koncich-xxA-4677.jpg 4 345 47

Matka série

< 2. díl

Základním omylem většiny matek je domněnka, že se zvyšujícím se věkem by měly zmoudřet a výchovu potomků zvládat snadněji. Ve skutečnosti však jde pouze o to , aby si každá matka dokázala zachovat aspoň tolik rozumu, kolik měla , než svoje děti počala. Kniha Matka v koncích je volným pokračováním knihy Matka v krizi.

Leňouza
03.08.2022 5 z 5

První díl jsem nečetla a až tady a teď zjistila, že nějaký je. Ničemu to při čtení nevadilo. Nad knihou jsem se bavila i slzu uronila. Výborná oddechovka, přesně tohle chcete na léto.

Vlašule
29.06.2022 4 z 5

Tady záleží hodně na očekávání. Někoho neurazí nenadchne, někdo se musí nutit ke čtení. Mně se to četlo dobře, jako matka synů jsem si i pobrečela a trochu se děsím,co mě ještě čeká ! Líbilo se mi to,na odskočení od plotny ideální.

helenkan
29.01.2022 3 z 5

Druhý díl, opět trocha humoru i smutných chvilek. Někdy byla Věra tak trochu nepoučitelná. První díl se mi líbil víc. Asi byl o něco vtipnější. Ale oddechovka dobrá.

ArwenAragorn
15.07.2021 3 z 5

Příjemná vtipná oddechovka, i když autorka má určitě lepší knížky. První díl se mi líbil víc.

cukrovka
11.05.2021 3 z 5

Čtivá humorná jednohubka na oddechový večer.

janadibelkova
18.04.2021 5 z 5

Jako vždy, oddychovka, ve které se prostě najdete. Paní Monyovou budu vždy jen doporučovat.

veronika9761
03.04.2021 3 z 5

Malinko usporadanejsi nez prvni dil, coz je rozhodne k uzitku.

Amifa
31.10.2020 5 z 5

Vtipné, pravdivé - oba díly mě moc bavily.

Bauriska
04.07.2020 1 z 5

Od autorky jsem jako první knihu četla Tchýně a uzený. Bylo to čtení tak trochu z nouze, ale nečekaně mě to bavilo. A tak, když se mi do rukou dostala Matka v koncích, čekala jsem stejně čtivý příběh. Ale tohle se mi vůbec nelíbilo. Čekala jsem něco jiného. Možná má chyba, že jsem si dříve nezjistila, o čem konkrétně je. Jako matka malých dětí jsem chtěla číst přesně o tomhle. O tom, jak to občas nezvládá a je v koncích. Ale toto byl příběh o nešťastné žene ve středních letech, která více řeší ex manžela než své vlastní, už dospělé děti. A šíleně mě to čtení nebavilo.

lucie.dc
13.04.2020 5 z 5

Trochu depresivní, ale humoristický kousek. Záhadou pro mě je, že i když je hlavní postava, no řekněme si to narovinu, tak trochu kráva (hlavně v první části Matka v krizi), a přestože by mě v jiné knize neskutečně sra*a, tady to nějak funguje, vlastně i u jiných titulů této autorky, jsou to krátké příběhy a dobře se čtou. První díl je humornější, ale možná jen proto, že mé děti jsou ještě opravdu dětmi. Každopádně je opět skvěle napsaná, moc se mi líbí zvolená jazyková forma, spojení slov, zvolené věty, přirovnávání, humor apod., nikdy bych neřekla, že by mě mohla upoutat nějaká(ý) česká(ý) spisovatel(ka).

Kluci dospívají, hlavní postava se setkává se starostmi, ale plní si taky svůj sen.

m.valova
20.05.2019 5 z 5

Za mě perfektní knížka,veselá,smutná..prostě ze života.Škoda,že už musíme číst jen archivu..zatím jsem nenašla právoplatnou náhradu za Simonu Monyovou

tabaluga
04.02.2019 4 z 5

Kniha se krásně četla, jedná se o druhý díl Matky v krizi a zajímalo mne, jak to s Věrou dopadne. Věra neměla moc štěstí v lásce a je jasné, že i děti jednou odejdou z hnízda. Myslím si, že kniha byla trefně napsana

JancaMia
30.12.2018 4 z 5

Opravdu jsou v knize zvraty kdy poznáváte sama sebe a pak se musíte smát nejenom autorčiným poznatkům ale i tomu "sakra takhle je to i přece u nás doma" :) byť už se nepíší raná devadesátá léta .. když jste v té době byly robě školou povinné ..

PetiJelinkova
09.12.2018 5 z 5

Pěkná a humorná oddechovka. Dobře se četla :)

michaela3483
01.11.2018 3 z 5

Skvělá oddychovka.
Autorku jsem poznala díky Čtenářské výzvě a opravdu mě nadchla, takže po jejích knihách určitě sáhnu častěji.

attila1
13.07.2018 5 z 5

Humorná oddechová knížka,moc pěkně se četla stejně jako Matka v krizi.

prochajda
20.06.2018 3 z 5

Určitě mě první díl bavil více, ale chtěla jsem vědět co bylo dál...příběh prostě ze života.

Aleh
02.06.2018 4 z 5

Ne nadarmo se říká, že malé děti malé starosti a velké děti velké starosti. A každý den ty naše děti můžeme pozorovat, jak se pomalu a jistě chystají opustit domov a vydat se bez nás do toho velkého světa. Někdy nám ale připraví situace, že se cítíme jako matka v koncích. A příběhy z knihy nám připomínají i to, co se někdy odehrálo i u nás doma.

esfinge
25.05.2018 3 z 5

Pokracovani Matky v krizi. Tato knizka mi prisla trochu slabsi. Mene vtipna a naopak i trochu smutnejsi. Karly mi bylo lito, ale to je zivot a tohle se bohuzel deje...mozna prave proto mi prisla knizka slabsi.

Ráčkajda
23.02.2018 2 z 5

Tak silou vůle dočteno:-). První díl se mi líbil o moc víc, do druhého jsem se musela trošku nutit.....

rodiče děti humor

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Matka v koncích je v