Daenerys Daenerys komentáře u knih

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

taková příjemná jednohubka, rozhodně čtivé a ke konci slušné psycho

03.11.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi zdařilá práce. Nejen jako detektivka, i jako celek hodnotím po dlouhé době jako TOP čtení - nikde nic nedrhlo, uvěřitelné dialogy, pěkně vystupňované napětí. Skutečného pachatele jsem tedy tušila téměř od počátku, co vstoupil na scénu, ale vůbec mi to nevadilo, naopak mě to pudilo každou volnou chvíli číst a utvrzovat se, zda mé úvahy jdou správným směrem nebo mimo něj. Celé moc pěkně vystavěné. Tleskám a těším se na další!

07.07.2022 5 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Zas tolik mě to neuchvátilo, jak slibovaly místní komenty...

14.06.2022 3 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Oddechovka, co neurazí, ale taky nějak extra nenadchne. Místy fajn, místy slabší - celkově jsem z toho trochu v rozpacích, uvidíme, zda dám šanci ještě dalšímu dílu.

14.06.2022 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Já nevím, mně to přišlo jako trochu blbina... Po dočtení dlouho dumám, kde se tu vzalo to moře nadšených hodnocení a jestli mám vůbec vytahovat to své, příliš nevalné... Mám moc ráda tématiku strašidelných domů - ale tohle teda byla bída a zklamání. Ukázkově béčkový horor, navíc z celého počinu celkem čpí snaha o co nejvyšší ziskovost, což se ale zjevně daří, budiš, nicméně já rozhodně do dalšího dílu nejdu a jsem dost ráda, že tenhle byl z knihovny.

30.04.2022 2 z 5

Drbny z předměstí Drbny z předměstí Abbi Waxman

Ale jako joo, dalo se to. Celkem milé, čtivé, ale trochu o ničem. Podle anotace a začátku jsem čekala něco úplně jiného, asi něco spíš trochu vtipného, nebo nad věcí... a ono to vlastně bylo celý dost na vážno. Nicméně přečtení nelituji.

22.04.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Já jsem teda čerstvě po dočtení dosti nadšená. To byla jízda! Ultra napínavé podání, krátké kapitoly končící tak, že musíte načít hned další. Čte se to samo, ke konci jsem snad ani nedýchala a na to, že jsem se celou dobu pokradmu bála závěrečného vysvětlení, pokud vůbec nějaké bude, tak i s tím jsem spokojena. Taková příjemná hororová jednohubka i pro ty, kteří nejsou úplně vysazení na tento žánr.

17.03.2022 5 z 5

Ale jo, četlo se to samo, taková jednohubka to byla. Bohužel místy mi přišla nedotažená, nedořešená.

10.02.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nezapomenutelné.

30.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tak tohle mě neskutečně vtáhlo a bavilo jako už dlouho nic, rozhodně zasloužených 5*

27.01.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Báječné, skvěle jsem se bavila.

22.01.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Mno, tak tohle byla slušná horská dráha... Nejdřív jsem si teda myslela, že lezu na řetízkáč a čekalo mě celkem příjemné překvapení a já se parádně začetla a svištěla si to šusem dolů... jo ale pak se ten vozejček nějak zašprc a zbytek cesty to dost dřelo, konec byl přeslazen víc než cukrová vata, až jsem místy musela drobet přeskakovat, abych si náhodou neublinkla. To mělo jako přinést nějaké poselství, či co? Zvláštní, chvíli jsem se fakt dobře bavila, ale konec to docela zabil, škoda.

17.01.2022 2 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Zajímavé, pěkně propletené a neotřelé. Přežila se mnou i období, kdy nebyl čas ani myšlenky na čtení: spousta jiných kusů by nejspíš zůstala odložena, nedočtena, k ohníčkům se dalo i po dlouhé pauze vrátit jakoby nic a jednoduše navázat, to beru jako slušné plus, ovšem úplná topka (na 5*) to pro mě taky nebyla, takže zasloužené 4.

31.12.2021 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Celkem krátká, nenápadná knížka, co se ale určitě vryje do paměti. To konečné propojení mi začlo být patrné poměrně brzy (jakmile se okryl jistý problém jedné z hrdinek), jen jsem samozřejmě nevěděla, jak to proběhne konkrétně a moc se mi to závěrečné zpracování líbilo, tak procítěné -- silně to na mě zapůsobilo, tleskám.

24.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tak tohle krásně podtrhne tu pravou podzimní atmosféru a naopak, třeba v létě na pláži - troufám si tvrdit - ten příběh příliš nevynikne. No příběh? Spíš taková sonda do lidských vztahů a osudů. A samozřejmě nesmí chybět nějaké to tajemstvíčko z minulosti... Ze začátku všechno správně, strašně jsem si užívala, těšila se na každou chvilku a možná jsem čtení i trochu natahovala, aby déle vydrželo... No až na konci jsem zjistila, že jsem možná natahovala přespříliš, nebo že mi ten konec zkrátka nějak nestačí.

12.10.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Do třičtvrtě knihy mě to dosti bavilo a zajímalo, pak už mi to přišlo trochu moc. Konkrétně trochu moc šílenství, nicméně mě stále zajímalo, jak to celé dopadne a stejně rychle, jako jsem číst začala, jsem i dočetla. Mno, možná trochu překombinované, ale v hlavě mi to asi nějakou dobu zůstane, takže jo, dobrý...

17.09.2021 4 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

Po dlouhé době fajn kinsellovské rozptýlení...

13.09.2021 4 z 5

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Mno, co říct? Obsahově to není nic moc hezkého, jak se dá ostatně předpokládat, ale jsem určitě ráda, že jsem přečetla (téma momentálně velmi aktuální). Vypovídací hodnota je celkem vysoká, řekla bych, alespoň pro hrubou představu neznalého Středoevropana. Kdysi jsem četla Tisíce planoucích sluncí a vzpomínám si, jak jsem se také jako zde, musela neustále ujišťovat, že čtu knihu odehrávající se téměř v současnosti (dobře, tak třeba dejme tomu 20 let zpátky, ale i tak na prahu 21. století!). Bohužel, kdyby tady občas někdo nešlápl na minu, nevystřelil ze samopalu, kolem neprojelo auto, můžu si klidně myslet, že čtu o tom, jak lidé žili před 100 a více lety… Jistě, tady je nastíněn trochu asi extrém, život věčně na útěku, navíc jsou tu obrovské kulturní rozdíly… Ale i tak, odnáším si zas: Co dokáží vleklé války a fanatismus? Strach, chudoba, omezenost, nevzdělanost, NESVOBODA. Jsem ráda, že žiju v ČR.

06.09.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná kniha, silný zážitek. Občas některý z komentářů zmiňoval zvláštní způsob bez přímé řeči, jakým je kniha napsaná - a to mě odrazovalo dlouho od pořízení. Jsem ráda, že jsem jí nakonec dala šanci, myslím, že právě ten strohý způsob dělá tu knihu jedinečnou, přímá řeč mi vůbec nechyběla a mnohdy ty krátké holé věty vypověděly víc, než sáhodlouhá popisná souvětí. Výborné!

14.08.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Trestuhodné množství chyb! Obálka krásná, ještě nálepka k tomu a vevnitř? Hrůza, vůbec nechápu, jak se to mohlo dostat do tisku a jsem dost ráda, že mám knížku z knihovny, tohle bych si vážně koupit nechtěla.

09.08.2021 2 z 5