Drbny z předměstí

Pomluvte sousedy dřiv, než pomluví oni vás. Mohla to být dokonalá čtvrť, kdyby ovšem Frances bez varování nevstoupila do domu Anne a nenačapala ji na podlaze in flagranti s milencem. Nic totiž nezastíní vlastní problémy líp než průšvih u sousedů. Celým předměstím se nekontrolovatelně šíří drby odhalující tajnosti ukryté za fasádami dokonalých domů. Každá manželka tady prožívá svoje soukromé zoufalství. Jenomže všude je spousta upřímných dětí, které toho prozradí víc, než je rodičům milé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462696/big_drbny-z-predmesti-X4Y-462696.jpg 3.636

Vydáno: , Motto

Other People's Houses, 2018

Kniha Drbny z předměstí

JessieEx

3,5*
U této knihy jsem první polovinu fakt protrpěla. Štvalo mě, že pro autorku je důležitější politická korektnost, než zajímavá a zábavná zápletka, bylo to o ničem, byť snaha o podobu se Sedmilhářkami nebo knihou Jeden z nás tu byla.

Ona se sice potenciálně zajímavá zápletka dostavila hned na začátku, ale pak se od ní autorka odklonila a řešila blbosti... Hlavní hrdinka Frances na začátku knihy přistihne svou vdanou sousedku Annu s milencem. Narozdíl od Anny si Frances uvědomuje vážnost a riziko celé té aférky, ale tak nějak nemá chuť ani čas to řešit a do Annina života se plést. Je matkou v domácnosti a má "spoustu" povinností jako je vození a vyzvedávání děti do a ze školy, podílení se na školních i mimoškolních aktivitách, nákupy a péči o domácnost - zkrátka takový ten vyčerpávající život bohaté paničky z losangeleského předměstí :)

V první půlce knihy bylo opravdu až moc tady těch každodenních úkonů jinak sympatické Frances. Bylo to ubíjející. Naštěstí někde za polovinou se dostavil... obrat (zvrat je moc silné slovo). Děj se začal ubírat zajímavějším směrem.

Ke slovu se dostalo téma nevěry a to je pro mě nejvíc nenáviděné a zároveň nejlepší téma - záleží, jak jej autor uchopí, pokud ale dobře, pak mi způsobí slušnou depku (což hodnotím na knize kladně). Abbi Waxman se to podařilo, i když mohla tomuto tématu věnovat více prostoru třeba už v první polovině knihy.

Takže nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, byť mě hlavně zpočátku nebavila, postupně se to zlepšilo. Abbi Waxman je tak pro mě po Drbnách a Nině Hill autorkou, kterou beru, sice s výhradami (hlavně vůči její přehnané politické korektnosti - kolikrát tam padla slova jako patriarchát, feminismus, nebo že si malé děti mají zvolit vlastní gender, podle kterého budou rozřazeny do skupin na holčičky a chlapečky:D), ale nakonec jsem s ní opět vlastně spokojená a přemýšlím, že si přečtu i další její knihu, Zahradu nových začátků.

bookcase

Zklamalo mě to. Pořád se tam matlali v cizích vztazích, prostě typicky americké, v podstatě o ničem.

tereza1198

První polovina mi přišla dost otravná. Pomalu jsme chtěla knihu odložit. S hrdinkami příběhu nemám absolutně nic společného. Nakonec se to zlepšilo a já knihu dočetla s celkem dobrým pocitem. Ale žádná hitovka.

Jane333

Přišlo mi to, jako něco mezi Zoufalýma manželkama a Sedmilhářkami od Moriarty, ale jako oddychovku hodnotím kladně.

agatha2

Kniha se strašně dobře četla. Chtěla jsem oddechovou knihu a přesně to jsem dostala. Je psána tak lehce a svižně, až jsem koukala. A na mnoha místech jsem se i zasmála. Ženy z této knihy jsou plus mínus v mém věku, takže už máme všechny něco za sebou a i na život a vztahy pohlížíme již trochu jinak, než když nám bylo dvacet. Je zde kladen velký důraz na rodičovství, děti všech našich hrdinů (a že jich není málo) mají v knize hodně prostoru a to se mi moc líbilo. Díky tomu se v knize neřešily pouze starosti dospělých, ale byl zde velice hezky ukázán život s dětmi všech věkových kategorií. Pokud máte chuť na něco pohodového a ze současnosti zkuste se po DRBNÁCH podívat.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Acinore

Tohle byla tak skvělá oddychovka! Čtyři rodiny, každá se svým příběhem, tajemstvím a problémy.. Bylo to fajn :)

mysterygirl

Za me teda kniha nudna, celkem o nicem. Nedocetla jsem.