ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Fajn čtení. Napínavý příběh, líbil se mi víc než Dívky ve vodě. Doufám, že tato série bude mít další pokračování.

16.01.2020 5 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Nenáročná, pohodová detektivka.

10.01.2020 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Pro mě skvělé, napínavé čtení. Zhltla jsem ji za jeden den, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne a kdo je padouch. Kniha mě zaujala svým tématem, nedokázala jsem si představit, jak ho autor zpracuje. Některé situace mi připadaly přehnané (ale to se mi u tohoto autora stává snad v každé knize), ale kniha se četla dobře, příběh plynul, napětí stoupalo, objevovaly se další a další situace a postupná vyjasňování... Těším se na další díl. Jsem zvědavá, jaké téma Tim Weaver vymyslí tentokrát. Obdivuji jeho fantazii :-)

05.01.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Mně se tato kniha líbila hodně. Mám ráda Beskydy a byla jsem zvědavá, jak si autorka s tímto prostředím poradí. Nevadil mi delší začátek, který se spíše hodí do románu než do detektivky. Chvíli se mi pletly postavy a jejich rodinné vztahy, ale po chvíli už jsem se orientovala lépe. Doporučuji ji jako klidnou, pohodovou detektivku z prostředí Moravy.

05.01.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nevšimla jsem si, že tato kniha patří mezi Young adult a asi proto jsem od ní očekávala víc. Ale vzhledem k tomuto určení jí nemohu zase tak moc vytknout.

05.01.2020

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Pohodové čtení, tento díl se mi líbil víc než druhý, ale o něco méně než první. Určitě si přečtu i další pokračování.

05.01.2020 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Tato kniha se mi líbila, četla se dobře, děj plynul rychle. Nebyly v ní tak drastické popisy jako bývají v jiných thrillerech a to mi vyhovovalo. Ke konci už jsem tušila, kdo je pachatelem, i když ve většině knih to neuhodnu. Líbilo se mi vykreslení švédské krajiny, úplně jsem cítila atmosféru vesnice i okolí. Ráda si od autorky přečtu něco dalšího, pokud bude v psaní pokračovat.

29.12.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Bohužel mi tato kniha nesedla. Čekala jsem napínavý thriller, ale to propojení se sci-fi se mi nelíbilo a nebavilo mě, protože sci-fi žánr nemám moc ráda. Přečetla jsem jen kousek, zbytek už jsem nedočetla.

29.12.2019

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Fajn čtení jako všechny ostatní knihy od Tima Weavera. Jen závěr se mi zdál až moc překombinovaný.

29.12.2019 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Jedna z nejdivnějších knih, kterou jsem v poslední době četla. Nesedl mi styl psaní a už vůbec ne příběh samotný.

28.12.2019 1 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Asi jsem měla trochu jiné očekávání... Jak už psal někdo přede mnou, také jsem pořád měla pocit, že čtu něco, co už znám z dřívějška. Postupně se příběh zamotával pro mě až příliš neuvěřitelně. A bohužel se objevuje i více brutálnějších popisů než v minulých knihách, ale chápu, že někomu právě toto v dobrém thrilleru vyhovuje. Další pokračování si přečtu, ale série s Erikou se mi líbila přece jen (zatím) víc.

08.12.2019 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Čekala jsem napínavý thriller a toto očekávání se mi bohužel nesplnilo. Zdlouhavý, natahovaný začátek mě málem odradil od dalšího čtení. Vydržela jsem, ale nijak nadšená jsem z této knihy nebyla a nevím, jestli budu chtít číst pokračování.

08.12.2019 2 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Tak já jsem se bohužel nějak nedokázala do této knihy začíst. Brzké prozrazení vraha mě nepotěšilo, děj mě přestal bavit už úplně a knihu jsem odložila. Mám ráda klasické detektivky a napínavé thrillery, tato kniha se do mého vkusu netrefila, je to úplně jiný styl.

05.12.2019 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha je psaná jednoduchým stylem, četla se rychle a svižně. Ze začátku mi některé věty připadaly zvláštně sestavené nebo spíš přeložené, ale postupně se i stylistika vět upravila a zlepšila. Jak už psalo více čtenářů přede mnou, zápletka se dost podobá knize Deset malých černoušků. To mi ale vůbec nevadilo, byla jsem až do konce zvědavá, jak celý příběh dopadne a pachatele jsem neuhodla.

30.11.2019 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Fajn čtení, jako celá tato série. Místy mi tedy příběh přišel až moc zašmodrchaný, ztrácela jsem se v té spoustě postav, z nichž některé se objevily a zase na nějakou dobu zmizely. Závěr je skvělý, kvůli němu stojí za to vydržet a prokousat se i zdlouhavějšími pasážemi.

27.11.2019 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Skvělé čtení, napínavý příběh, i když hlavní hrdina David Raker mi někdy připadá jako nesmrtelný hrdina amerických akčních filmů

19.11.2019 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Výborné čtení, celou dobu jsem netrpělivě čekala, jak celý příběh dopadne. Párkrát se mi stalo, že jsem chtěla nakouknout na konec knihy :-) Zajímavé bylo střídání kapitol vyprávěných oběma kamarádkami, ale jedna vyprávěla v ich-formě a druhá v er-formě.

10.11.2019 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Těšila jsem se na současnou českou detektivku. Četla se dobře, ale čekala jsem přece jen něco trochu víc. Kniha je nabitá rvačkami a na můj vkus častými vulgárními slovy, ale někomu se naopak může zdát, že to k tomuto žánru sedí. Z českých autorů detektivek se mi víc líbí knihy Michaely Klevisové a Martina Goffy. Přesto si určitě přečtu i další pokračování.

09.11.2019 2 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvělé čtení. Rozuzlení mě překvapilo. Už se těším na další pokračování .

07.11.2019 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Těšila jsem se na poslední díl této série a když jsem knihu uviděla, byla jsem překvapená, jak je obsáhlá. Více než 650 stran jsem nakonec přečetla docela rychle, ale musím se přiznat, že některé pasáže bych klidně oželela. Jak už psalo více čtenářů přede mnou, uprchlická linie mi také připadala zbytečná a tentokrát mě vůbec nezaujala ani historická linie. Samotný příběh byl jako obvykle plný postav, které se mi občas pletly a příběh byl až moc překombinovaný, ale nakonec do sebe všechno zapadlo. Uvítala bych ještě další pokračování.

24.10.2019 4 z 5