ctenarkaEva

Vražda na blatechVražda na blatechCatherine Shepherd

Detektivní oddechovka, hlavní hrdinka je forenzní patoložka Julia, která při své práci stihne i pátrat. Ukradená mrtvola byla netradiční prvek pro zpestření. První polovina knihy se mi zdála napínavá, druhá už se trochu vlekla a ztratila na napínavosti. Přečtu ještě další díl.

Vražedné pohádkyVražedné pohádkyAndreas Gruber

Skvělý thriller, napínavý, i když tedy plný brutálních vražd. Líbily se mi 2 linie příběhu a byla jsem zvědavá na jejich souvislost a propojení. Ukončení příběhu je překvapující a nečekané. Doufám, že bude ještě pokračování.

LestLestSandra Brown

Tato kniha mi sedla, výborně jsem si početla. Thrillerové prvky, napětí a nesmí chybět romantika tak, jak to Sandra Brown umí.

Až ji najdouAž ji najdouLia Middleton

Na knihu jsem se těšila, ale byla jsem trochu zklamaná. Děj mi připadal vleklý a z thrillerů jsem zvyklá na jiné napětí. Nebavily mě neustálé myšlenkové pochody Naomi. Pokud máte rádi spíše psychologii než pořádné napětí, tak se vám tato kniha asi bude líbit.

Kořeny zlaKořeny zlaAnn Granger

Detektivka z anglického venkova, která se mi ale zdála dost natahovaná a rozvláčná. Ale na druhou stranu klidnější styl, bez potoků krve. Určitě si přečtu i další díly.

Nepříliš šťastná rodinaNepříliš šťastná rodinaShari Lapena

Hezky jsem si početla, kniha je plná rodinných tajemství. Některé knihy Shari Lapeny se mi líbí více, jiné méně, tato se pro mě řadí k těm zajímavějším a lepším.

Chci tvůj životChci tvůj životAmber Garza

Tak mě tahle kniha bohužel nezaujala. Nebavila mě, měla jsem problém se jí prokousat.

Druhá sestraDruhá sestraPeter Mohlin

Čtivý napínavý příběh, líbil se mi. Ještě si musím přečíst 1. díl.

Manželé z Cedrové uličkyManželé z Cedrové uličkyAnna-Lou Weatherley

Čtivá kniha, sympatický detektiv. Určitě si přečtu další díly.

Nebezpečná hraNebezpečná hraCamilla Läckberg

Jak už psali všichni přede mnou, je to taková jednohubka. Trochu neuvěřitelný příběh, ale četl se dobře.

VesniceVesniceKristýna Trpková

Chválím mladou českou autorku, kniha je napínavá a zajímavá. Těším se na další díl.

Hradba mlčeníHradba mlčeníTracy Buchanan

Čtivý příběh plný smutku a rodinných tajemství. Chvílemi se děj vlekl, ale ke konci se rozjel a rozuzlení bylo nečekané.

Záhada panství MogdonZáhada panství MogdonMatthew J. Costello

Detektivní jednohubka, přečteno za chvilku. Jiné díly z této série se mi líbily o něco víc, tady mi připadalo málo vyšetřování. Ale tím, jak je příběh krátký, tak na podrobné vyšetřování ani není čas.

Dokonalá tmaDokonalá tmaHelen Fields

Napínavá kniha, i když tedy děj místy hodně drsný, hrubý, vulgární. Obdivuji fantazii autorky a pevně věřím, že se jednalo jen o její fantazii a ne o reálný základ. Luc, Ava a Lively jsou mi sympatičtí a držela jsem palce všem zúčastněným, aby veškerou surovost přežili ve zdraví.

Temná tajemstvíTemná tajemstvíH. Rosenfeldt (pseudonym)

Výborné čtení, napínavý příběh, podrobný popis vyšetřování. Pachatele jsem neuhodla, konalo se překvapení, a to mám u detektivek a thrillerů ráda. Sebastian je tedy dost zvláštní postava, ze začátku mi na něm všechno vadilo, ale postupně začal být lidštější a sympatičtější :-) Těším se na další díly, vypadá to na fajn sérii.

StvůraStvůraKristýna Trpková

Výborně jsem si početla. Pachatele jsem sice uhodla hodně brzy, ale kniha se četla dobře, byla napínavá. Už se těším na další díl a přeji autorce hodně fantazie a mnoho dalších pokračování.

Než bude pozděNež bude pozděJenny Blackhurst

Tato kniha mi připadala spíše jako psychologický román než jako napínavý thriller. Zápletka byla zajímavá, ale místy jsem se ztrácela ve vyprávění - která postava zrovna vypráví. Chvílemi jsem měla pocit, že tuším, o co jde a chvílemi jsem byla vedle jak ta jedle. Od této autorky jsem už četla Podivnou holku, která mi nesedla a nedočetla jsem. Určitě si ještě něco dalšího přečtu.

Celá pravdaCelá pravdaCara Hunter

Tuto sérii mám ráda, těšila jsem se na další díl. Tentokrát mi bohužel moc nevyhovoval styl vyprávění, raději mám přímé vyprávění než popisy výslechů, kterých zde bylo dost.

SlídilSlídilTana French

Já jsem se do této knihy bohužel nějak nedokázala začíst. Hodnocení má dobrá, asi se mi netrefila do nálady. Třeba jí dám někdy v budoucnu ještě šanci.

Smrt za úplňkuSmrt za úplňkuMatthew J. Costello

Detektivní jednohubka z milého prostředí anglického venkova. Něco jsem tušila, něco ne. Klidně by tyto knihy mohly být obsáhlejší, ale zase na druhou stranu na odreagování a rychlé přečtení stačí.

Mrtvá v TemžiMrtvá v TemžiMatthew J. Costello

Jak už se objevilo v komentářích přede mnou, je to taková detektivní jednohubka. Přečteno raz dva, četlo se to dobře, líbí se mi prostředí anglického venkova. Těším se na další díly.

Obchůdek na rohuObchůdek na rohuNicola May

Chtěla jsem si přečíst něco na odreagování, podle obalu jsem se těšila na pohodovou, romantickou knihu s trochou napětí. Bohužel jsem byla zklamaná. Hlavní hrdinka mi byla od začátku nesympatická a vadila mi její vulgární mluva. Nevím, jestli takovým jazykem mluvila i v originálu nebo to byla otázka překladu, ale pro mě to bylo nepříjemné na čtení, do takového stylu literatury až nevhodné.

Mrtvý na plážiMrtvý na plážiAnna Johannsen

Poklidná detektivka, která mi trochu připomínala Agathu Christie. Romantická linie, která souvisela s vyšetřovatelkou Lenou, už mi přišla trochu navíc, ale do příběhu to celkově zapadalo. Určitě si přečtu další díly.

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Většinou dávám přednost knize před filmem, ale tentokrát musím říct, že film mě pobavil víc. Knihy Patrika Hartla asi nejsou úplně můj šálek čaje.

Zasloužíš si smrt!Zasloužíš si smrt!Zdenka Hamerová

Divná zápletka, divný příběh. Jiné knihy této autorky se mi líbily víc.

DoručovatelkyDoručovatelkyAlex Smith

Originální vyšetřovatel s originálními dcerami. Ráda si přečtu pokračování, jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet Robertova rodinná situace.

Nečekané přiznáníNečekané přiznáníLisa Regan

Tento díl se mi hodně líbil, určitě víc než Matčin hrob. Doufám, že vyjdou i další díly, už se těším.

Jedna z pětiJedna z pětiDagmar Digma Čechová

Knihu jsem si vybrala jako odpočinkové čtení po napínavých thrillerech a toto splnila. Nebavily mě úryvky z blogu, ty už jsem postupně přeskakovala. Na konci už jsem tušila, jak příběh dopadne a které kamarádky se situace týká. Kdo má rád příběh o vztazích partnerských i vztazích mezi kamarádkami, tak bude spokojen.

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Napínavý, ale na mě tedy hodně drsný příběh - mrazivé popisy vražd. Ráda bych si přečetla i další díly, tak snad najdu odvahu. Podle recenzí je brutalita zastoupená asi v každém dílu.

Pomalu hořící oheňPomalu hořící oheňPaula Hawkins

Bohužel jsem se nedokázala pořádně začíst, nebavilo mě to.