ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Výborné čtení. Určitě si tuto sérii za nějakou dobu opět přečtu.

05.06.2020 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Výborné čtení. Tento díl se mi líbil o dost víc než první. Už se těším na další pokračování.

05.06.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Čtivá kniha. Líbilo se mi střídání vypravěčů, příběh byl zajímavý a celkem napínavý.

03.05.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Skvělý psychothriller. Líbil se mi styl psaní, byla jsem napnutá, jak příběh dopadne, i když jisté tušení jsem měla. No ale mýlila jsem se.

03.05.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Oddechová jednohubka, přečetla jsem raz dva.

03.05.2020 3 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Po přečtení knih Sen o Somersetu a Poselství růží, které se mi hodně líbily, jsem měla chuť přečíst si i tuto prvotinu autorky. Líbí se mi, že ona sama v úvodu upozorňuje na to, že se opravdu jedná o prvotinu z roku 1984 a tomu odpovídá i styl jejího psaní. S obsáhlými rodinnými ságami se srovnávat nedá, ale jako odpočinková jednohubka se mi kniha líbila, i když proti chování některých postav jsem měla velké výhrady.

29.04.2020 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Hezké čtení, ale Sen o Somersetu se mi líbil o trochu víc. Tady se mi některé pasáže zdály až moc natahované. Ale určitě tyto 2 knihy doporučuji jako krásnou romantickou ságu.

29.04.2020 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Výborné odpočinkové čtení. Občas mi dělalo problém orientovat se ve všech postavách, kterých bylo opravdu hodně. Příběh byl dost dlouhý, protože rodinná sága zahrnovala dlouhé období. Ale děj plynul rychle. Určitě si tuto knihu ještě někdy přečtu, až se zase bud chtít přenést do úplně jiného prostředí a úplně jiné doby.

29.04.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na tuto slavnou knihu jsem byla velmi zvědavá. Jak už psali někteří přede mnou: když přetrpíte prvních 150 nezáživných stran, tak si užijete parádní detektivní jízdu. Už se těším na další díly.

03.04.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Moje první kniha od Bernarda Miniera. Hodně jsem se na ni těšila, ale asi to nebyl úplně můj šálek čaje. Ze začátku se mi příběh zdál čtivý, postupně jsem se v některých popisech trochu ztrácela. Ale ten konec... Ten se mi bohužel vůbec nelíbil, připadal mi hodně nepravděpodobný, nereálný a dost divný. Škoda, čekala jsem víc.

06.03.2020 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Výborný začátek, napínavý jako kšandy... Jen postupně mi děj začal připadat dost rozvleklý, natahovaný a některé situace dost nereálné. Ale na to už jsem si u Tima Weavera zvykla a na odreagování mám jeho knihy moc ráda.

04.03.2020 4 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Celkem fajn čtení, ale některé pasáže mi přišly zdlouhavé. Erotické scény mi do děje moc nepasovaly, ale na to už jsem si u Sandry Brown zvykla. Její fanoušky tato kniha určitě nezklame.

04.03.2020 3 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Nebylo to špatné, ale některé jiné knihy Tima Weavera se mi líbily víc.

29.02.2020 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Po přečtení všech těch pochvalných komentářů jsem se těšila na skvělý napínavý příběh. Bohužel mě ale nějak nesedl. Začátek byl na mě až moc brutální a nějak jsem neměla potřebu číst dál a zjistit, jak to všechno vlastně dopadlo.

29.02.2020

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Zvláštní příběh s hodně zvláštním rozuzlením. Toho neuvěřitelného tam na mě bylo nějak moc.

29.02.2020 2 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Pro mě výborný psychothriller. Začátek je sice pomalejší, více popisný, ale děj postupně začne mít spád a nemohla jsem přestat číst. Líbilo se mi, že na začátku je naznačeno, co se stalo, ale dlouho nevíme, která ze sester byla zavražděná. Epilog také ještě ledacos dovysvětlí. Rozhodně doporučuji.

22.02.2020 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Těšila jsem se na zajímavý psychothriller, ale byla jsem zklamaná. V knize byla velká spousta vulgárních slov, někdy mi to připadalo až příliš. Také chování některých postav bylo opravdu hodně hodně kruté, také se mi to zdálo až přes čáru. Děj mě moc nebavil, přeskakovala jsem a těšila se, až bude konec.

20.02.2020 1 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Tuto knihu bych zařadila spíše mezi psychologické romány než mezi thrillery. Líbilo se mi rozdělení do 3 částí, vyprávěných otcem, hlavní hrdinkou Stellou a matkou. Některé kapitoly mi připadaly zdlouhavé a zbytečně natahované, některé události pro děj nepodstatné. Jak už psal někdo přede mnou: Nečekejte napínavý thriller, ale psychologický rozbor jedné rodiny

18.01.2020 2 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Fajn čtení, sympatický hrdina, který mi připomínal mého oblíbeného Davida Rakera. Prostředí počítačových her je pro mě neobvyklé a neznámé, ale kniha má spád.

18.01.2020 4 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Zajímavý příběh, pořádně zamotaný. Hodně se mi líbil začátek knihy - každá krátká kapitola se týkala jiné osoby a na první pohled nebylo hned poznat, kdo je kdo. Postupně se děj zamotával a postavy se odhalovaly. Kniha měla spád, i když některé situace mi připadaly dost nevěrohodné. Přesto jsem se nemohla odpoutat a byla jsem zvědavá, kdo za tím vším stojí. Nakonec do sebe všechno zapadlo a nechybělo ani několik překvapení.

16.01.2020 5 z 5