Náledí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Milenecký pár udržující mimomanželský poměr nasedne do auta a jede na odlehlé místo. Mladou ženu v nesnázích nečekaně sveze neznámý muž. Kdosi se po zasněžených silnicích řítí moc rychle. Všichni projedou kolem stejné skalní strže. Ale jen jeden někoho smete ze silnice, jen jeden někoho nechá zemřít. Na začátku se vzájemně neznali, nyní je spojuje stupňující se spirála násilí, a ačkoli ani jeden z nich neví všechno, přesto někdo ví dost na to, aby mohl odvyprávět celý příběh. Náledí je nepředvídatelný thriller, kde nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Vina, nenávist a destrukce ženou příběh vpřed a kdesi v dálce čeká euforie z pomsty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/423250/naledi-uZw-423250.jpg 4.127
Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Metafora
Orig. název

Det som göms i snö, 2018

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Náledí

Přidat komentář
onyx84
předevčírem

Budu stručnej...hodně dobře promyšlený puzzle...a pak,že musí mít thriller milion postav a hektolitry krve...

MMacicekk
19. února

Děj je vyprávěn ve dvou časových rovinách, tedy v období před autonehodou a po ní. Střídají se také vypravěči, kterých není mnoho. Zpočátku se střídá ve vyprávění Jeanette se Sandrou, poté se přidá i Kerstin a Jan. Kdo je však kdo? Autorka si se čtenáři bude už od prvních stránek pohrávat. Nic nebude takové, jaké by se na první pohled zdálo. A to nejen co se týče příběhu samotného, ale také jeho postav. Zpočátku se v nich čtenář může ztrácet, nejsou jednoznačné, mají za úkol mást a postupně vyplouvají na povrch drobné střípky, díky kterým si čtenář pomalu skládá celý obrázek, a to opět nejen o postavách, ale o celém ději.

allebra
16. února

Zaujala mě krásná obálka a taky jsem se chtěla přenést alespoň prostřednictvím knížky do pravé zasněžené zimní krajiny. Zajímavý příběh, kdy nepříznivé počasí propojilo a poznamenalo několik lidských osudů. Líbilo se mi střídání vypravujících postav, i když jsem v nich měla zpočátku trošku zmatek. Vraha jsem odhalila jen o pár stránek dřív, než ho prozradila autorka.

jahlina
16. února

Tahle knížka byla super čtecím zážitkem. Co způsobí náledí a souhra náhod za propletec, který čtenář postupně rozplétá...
Něco jsem sice odhadla, ale ten krásný pocit, jak to do sebe hezky zapadlo, to bylo skvélé. Carin mě touto knížkou rozhodně nezklamala.

katule1992
05. února

Tak to byl pecka. Dlouho jsem nečetla tak rafinovaně propracovaný psychologický thriiler, který přestože byl poměrně zamotaný do sebe na konci zapadal jako jednotlivé dílky puzzle.

Když už si člověk myslel, že ho nemá autorka čím překvapit - BUM!

Velká spokojenost!

michaela8442
25. ledna

Velmi zajímavé, překvapivé zvraty, byť jsem některé z nich, zvlášť ke konci, správně odhadla.

evelýny
20. ledna

V tomto příběhu nám autorka narýsovala několik životních přímek se společným průsečíkem - starým vápencovým lomem.
Prověřila náš postřeh, logiku, analýzu. Přiznám se, že moje šedé buňky mozkové byly mnohdy paralyzovány severským mrazem.
Moje nadšení z vyřešení rovnice o tolika neznámých se nekonalo. Severský chlad z mého mozku nezmizel. U mě dokonce zamrzly i hvězdy v mém hodnocení.
A tak přemýšlím, zda na náledí uklouzla jenom moje fantazie...

P. S: Rozhodně beru vše na sebe, takže... Klidně čtěte.

Danago
16. ledna

Velice čtivé, zajímavá a originální zápletka. Příběh mě několikrát dost překvapil. Dobře zamotané a dokanale propletené, což mě hodně hodně bavilo. Konec byl překvapivý , vlastně celé to bylo pořád, tak nějak překvapivé.

1