clarkens clarkens komentáře u knih

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Prostě oddychovka, do hlavní postav jsem se procítila a doufám, že tomu tak bude i v následujících dílech! Pěkně psané, četlo se samo.

28.04.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha už od začátku vtáhne do děje a nejde se odlepit, žádná hluchá místa, děj krásně plyne a vás zajímá jak to bude dál. Nezlobila bych se za pokračování, s tím koncem jsem se nějak neztotožnila :-)

22.04.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Moje první kniha od této dvojice a jsem příjemně překvapena, jak děj pěkně plyne. Žádné odbocovani a prázdné věty. Na pachatele jsem měla jiný tip a posledních pár desítek stran jsem hltala pozde do noci, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to celé bylo. Některé pasáže trochu brutalnejsi, ale to asi patří ke spisovateli.

17.04.2021 4 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Pohodové čtení, i když jsem předchozí díly nečetla, nepřišlo mi, že bych se neorientovala. Ráda si přečtu další díly série

11.04.2021 5 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Dlouho jsem přemýšlela jak hodnotit tuto knihu, četla se dobře, líbilo se mi prolínání příběhů, ale některé pasáže byly zdlouhavé a přeskakovala jsem řádky (hlavně části se zamyšlením nad útržky z bible a že jich nebylo málo). Hlavní důvod, proč uděluji pouze dvě hvězdy ale je, že se mi vůbec nelíbil závěr... vysvětlil název knihy, ale já jsem od příběhu čekala prostě víc. Do dalších dílů se už pouštět nebudu

04.04.2021 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Do knížky jsem se pustila po shlédnutí prvního zfilmovaneho dílu. A jsem ráda, že jsem si Hardina mohla představit podle filmové předlohy a ne te knizni. Velmi chytlave a ctive. Oddychovka a těším se na další díl!

27.03.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Velmi poutavé čtení, každá kapitola končí tak, že jsem byla napnutá a pustila se do další. V hlavě jsem měla několik verzí, jak se bude příběh vyvijet, ale vůbec jsem se natrefila, opravdu pěkně zapeklité.
Byla to moje první kniha této série a jdu hned začít od začátku.

21.03.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Skvělé čtení! Na knížku jsem sylšela dobré recenze, ale nic mě nepopohánělo k přečtení, teď zpětně nechápu, proč jsem se nad tím tak dlouho roznmýšlela? Skvěle se čte a postavy jsou bezvadné! Doporučuji a nad hlasem kukačky rozhodně už váhat nebudu!

17.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Popravdě, když jsem porve zahlédla že vyšla tato kniha, anotace mě vůbec nepřesvědčila a rozhodla jsem se, že tento trhák číst nepotřebuji. Po vydání druhého dílu ve mě vzrostla zvědavost a rozhodla jsem to zkusit. Od první stránky jsem byla vtazena do krasne popsaného děje, najednou jsem se ocitla na vesnici a vše jako by se odehrávalo kolem mě. Odnáším si spoustu zajímavých informací o naší zemi a už teď vím, že pro mě je to top knížka 2021. Rozhodně všem doporučuji!

09.03.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Z počátku se mi kniha jevila jako několik na sebe nenavazujících příběhů, později se ale spojilo do děje. U několika pasáží se mi dělalo až nevolno z konkrétního popisu hrůz. Každopádně zajímavý pohled na Osvětimi z pohledu fotografa!

28.02.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět parádní čtení, přečteno jedním dechem. Do poslední chvíle jsem byla napnuta kdo je vrah. Těším se na další díl!

26.02.2021 5 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Velmi zajímavý motiv - druhá světová válka z německého pohledu. Z počtáku mi vadilo přílišné používaní biblických pasáží, které jsem občas, přiznávám, přeskakovala. Zpočátku mě to natolik odrazovalo, že jsem měla původně v úmyslu knihu odložit, nakonec mi to ale nedalo a dobře jsem udělala, děj začal mít spád. Škoda jen, že vysvětlení co se stalo předtím, se objeví až koncem knihy. Taktéž se píče, že je podle skutečných událostí, ale stále se jedná o historickou fikci - ta část s chebskem mě opravdu překvapila. Škoda toho...

21.02.2021 3 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Moc hezky napsaná kniha, styl mi naprosto vyhovoval, bylo to přehledné a obrázek rodokmenu na začátku velmi užitečný. Oceňuji i poslední část, kde se rozebrala aktuální situace.

16.02.2021 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Za mě velmi čtivá kniha, i když od půlky je již pachatel více méně jasný, kniha nepřestává být napínavá! Určitě budu v sérii pokračovat. Hvězdu ubírám za některé pro mě nejasné pasáže, které jsem si musela číst vícekrát nebo se vrátit pár stran zpět, abych se o některých tvrzeních ujistila... bohužel se mi to u této knihy stalo nejednou...

04.02.2021 4 z 5

Milá č. 18 Milá č. 18 Leon Uris

Velmi silný příběh zase trošku z jiného prostředí té doby než koncentrační tábor. Ze začátku jsem u knihy vždy vydržela jen krátce, proto jedna hvězda méně

25.01.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

(SPOILER) Bravo, opět skvělé čtení na které jsem se velmi těšila. Téma sériového vraha ve zdravotnictví bylo velmi zajímavé a postupy pro dopadení vraha byli tentokrát spíš IT a matematika. Zápletka i celé pátrání naprosto perfektní, avšak konec se mi zdál uspěchaný a vlastně ani ne moc velkolepý. Těším se na další díl!

28.12.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělé čtení! Přečteno během několika dní - protože nešlo jinak - nešlo přestat. I tento díl velice zajímavý a napínavý. Rozvíjí se tu i životy hlavních postav, těším se na další díl!

21.12.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Velmi napínavé čtení, o knížce jsem přemýšlela i ve chvílích, kdy jsem nemohla číst a těšila se, až si přečtu zase pár dalších stránek příběhu. Druhý díl snad ještě lepší než ten první!

21.12.2020 5 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Spíše než příběh obsahuje kniha vzpomínky a je to takový diář všech hrůz co Gisella zažila. Některé zážitky se opakují a zdůrazňují tak důležitost událostí.

11.12.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Velmi čtivá kniha, neustále mě nechávala v napětí. Jednu hvězdu dávám dolu - něco mi vnitřně brání dát plný počet

30.11.2020 4 z 5