clarkens clarkens komentáře u knih

Dům s vypůjčeným výhledem Dům s vypůjčeným výhledem Martina Leierová

Při čtení této knížky se mi mísili v různých částech různé pocity. Začátek velmi chytlavý a čtivý, spousta zajímavých poznatků o Japonsku, přijemná oddechovka... ta relaxační část pro mě nic moc zajímavého - zdlouhavé, zmatené. Konec se spádem a zajímavým rozuzlením. Za přečtení to určitě stálo, ale na více než 3 hvězdy to bohužel nevidím.

27.11.2020 3 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Tak toto je kniha za plný počet, krásně se četla, poutavý styl vyprávění a na konci jsem měla slzy v očích. I když se mi některé pasáže v druhé části nezdály pravděpodobné, je to beletrie s historickou tématikou, nejedná se o biografii, i když je uvedeno že autor vycházel že skutečných událostí. Rozhodně stojí za přečtení, hezká práce!

10.11.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Plný počet, tohle byla jízda! Knížka se četla skvěle, napínavý děj a posunutí dějové linie zase trochu dál.

31.10.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Opět skvělé čtení, tahle serie mi opravdu sedí a těším se pokračování!

26.10.2020 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Po přeštení komentářu zde na portále se mi do knihy moc nechtělo, něměla jsem tedy žádná velká očekávání a knížka mě velmi překvapila! Začátek je opravdu trochu zdlouhavý, ale téma, zpracování a vývoj postav určitě stojí za přečtení. Jestli bude nějaké pokračování, tak do toho určitě půjdu!

20.10.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Je pravda, že od předchozích dílů se tato kniha lišila, ale i tak za mě skvělé čtení s poměrně aktuální tematikou. Těším se na další díl, poslední stránka mě nalákala a jsem ráda, že další díl vychází už tento týden!

05.10.2020 4 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Pro mě to bylo trápení, nedokázala jsem se pořádně začíst, přišlo mi to spíše jako soubor různých zápisů z psychiatrických sezení... dějová linka se ztrátou syna se sice prolínala, ale pomalu, naopak konec byl velmi rychlý. Za mě tedy bohužel ne.

29.09.2020 2 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Mě se knížka líbila, je to zase takové trochu jiné téma. Konec možná až moc "čarodejnický", ale za mě dobrý! Jsem zvědavá na pokračování!

23.09.2020 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Do děje jsem se příliš nevcítila a knížku jsem přečetla jako abych jí teda dočetla. To propojení dějů a postav bylo zajímavé a konec překvapivý.

03.09.2020 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Za mě fajn čtení, i když se začátek dost vlekl, tak ten konec byl překvapivý. Čekala jsem od toho ale trošku víc

03.09.2020 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Velmi poutavé čtení, nešlo se odtrhnout, překvapivý závěr - a i když některé pasáže byly trochu přitažené, knížka se mi velmi líbila - těším se na další díly!

17.08.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Velmi čtivá kniha! Od začátku jsem si byla jistá, jak to dopadne, ale toto bylo překvapení. Podobný motiv ale už jsem někde viděla nebo četla a pořád mi to něco připomínalo... každopádně ale doporučuji!

10.08.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Opět velmi povedený příběh, který se velmi dobře četl, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a už se těším na další díl. Tahle série je prostě celá povedená!

03.08.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Velmi čtivý thriller od začátku až do konce, místy trochu pohádka, ale i tak jsem si hezky početla a pokud by byl druhý díl, určitě do něj půjdu!

26.07.2020 4 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Knížka mě vtáhla do děje už od samého začátku, tematika holocaustu a nevěstince není příliš častá a tak to bylo zase něco nového, nový úhel pohledu. Konec byl trochu otevřenější, ale v tomto případě mi to ani nevadilo. Hlavní hrdinka je "svá" a možná nesedne každému - ale právě proto se jí podařilo dojít až tak daleko. Za mě velmi čtivé a určitě bych doporučila.

20.07.2020 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Předešlou knížku od této autorky jsem četla už před pár lety, když vyšla, přesně si ji tedy nepomatuji a nemohu a ani nechci tyto dvě knihy srovnávat. I když se knížka nesla ze začátku plynule a bylo víceméně jasné, jak to celé dopadne - dostala mě. Do děje jsem se dokázala perfektně vcítit a v druhé polovině jsem ji už ani nechtěla odkládat. I když byl děj předvídatelný, krásně se četl a na konci mě opravdu rozbrečel. Za mě perfektní čtení!

15.07.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Jako prvotina si myslím, že dobrý, asi díky reklamě jsem čekala malinko víc napětí, které se nekonalo. Ale oddychovka dobrý! Zajímavé téma i postavy a jejich život. Další knížku od této nové autorky určitě vyzkouším!

01.07.2020 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Opravdu velmi čtivá kniha se zajímavým námětem. Příběh byl velmi poutavý a vše popisováno barvitě. Ani by nevadilo, kdyby byla rozepsaná část před koncem, hlavní hrdince jsem celou dobu fandila. Ale chápu, že se kniha chtěla věnovat především minulostí. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem!

26.06.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Kniha je velmi čtivá, styl psaní se mi líbí a i když některé pasáže jsou opravdu nevěrohodné, musím říct, že jsem ráda za přečtení, odhaluje zase trochu jinou část Osvětimi

15.06.2020 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Je to taková knižní jednohubka, zvládla jsem ji na jeden zátah během pár hodin. Myslím, že by si knížka zasloužila trochu větší rozvinutí, absolutně chybí část, kde se vysvětlí propojení jednotlivých postav - což je škoda. Jednotlivé příběhy jsou zajímavé a rozhodně by mi nevadilo, kdyby byly více rozvinuté.

15.06.2020 2 z 5