ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Určitě doporučuji tak jako dva předešlé díly (bez nich by to nešlo).Moc se těším na další díl.Postavy jsem si oblíbila a vůbec celá série je skvělá!

27.05.2012 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Kdo by očekával přehršel sexu, drog a rock´n´rollu, toho asi zklamu. Je znát, že hlavní hrdinové pomalu dospívají a s nimi i sama autorka, která sama poznala, že lehkomyslná zábava není vše, co k dospívání patří.

Titul s možná až přehnaným názvem Víš, že tě potřebuju? doporučuji pro mladší čtenáře, kteří si chtějí užít chladné večery po boku přátel, které v náznacích pozná i ve svém okolí.

15.02.2018 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Love story, tím jsou knihy této autorky známé, přesto v tomto případě máme i něco nového, co čtenáři prožitek více prohloubí a okoření. Vůbec poprvé u knihy J. Lynn jsem se přistihla, že jsem udělala nevědomé och, jelikož i přes lehčí předvídatelnost, tu jsou chvíle, kdy absolutně netušíte, jak se příběh mohl tak moc zamotat. A nejen z tohoto důvodu titul hodnotím velmi kladně. Erotické scény čtenář najde, ale tak decentní, nebo spíše decentně popsané, že po chvilce zapomene, že tam byly.

21.02.2015 5 z 5

Střípky minulosti Střípky minulosti Martina Kastlová

Přívrženci fantasy ocení, že upíři si zachovali víceméně úctu, sílu a dekorum ohrožené novodobou vlnou literatury. Milovníci romantických příběhů zcela propadnou Vůdci klanu, protože ten chlap je prostě dokonalý (a přitom zbytečně nepřikrášlený) ve všem co dělá. Bojovnice za emancipaci zase ocení přirozenou nezávislost hlavní hrdinky, neboť za svobodu a nezávislost se dereme všichni. A konečně běžný čtenář mající v sobě od každého kousek, tedy čtenář jako já, knihu slupne jako malinu.
By - Renata Dorňáková

05.01.2015 5 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Věřte, že na této knize se brzy stanete závislí a nebudete ji chtít dát z ruky… však to je jeden z úkolů, knihu mít neustále u sebe a je jedno, jak moc se u toho poničí, to je přece účel.

01.01.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tento příběh i jeho ztvárnění hodnotím velmi kladně a dokážu si představit, že si jednou strasti muže jménem Ove poslechnu zas. Autor Fredrick Backman stvořil příběh útočící přímo na vaše srdce, kdy z chvilek dojemných, se dostanete k části sarkastického humoru, který u starších lidí je slyšet velmi zřídka a o to je děj lepší. Při poslouchání si člověk řekne, že takového dědulu by strčil někam do domova, ale postupem času si představíte, jak skvělí by to byl váš dědeček. Příběh ze života ve kterém se mísí smích se smutkem. Starosti postarších lidí nám jsou naservírovány s úsměvem ve tváři, kdy přesto citlivější člověk uroní i slzu.

15.09.2014 5 z 5

Remy Remy Katy Evans

Myslím, že lepší zakončení jsme si nemohli přát a já jsem ráda, že jsem mohla strávit příjemné chvilky u čtení příběhu Remyho a Brooke.

Doporučuji od knihy očekávat spíše erotický román plný sexu chtivých myšlenek.

31.08.2014 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Dívčí román, který v sobě ukrývá daleko více, stačí se pořádně podívat. Spisovatelka vytvořila lehké dílo plného každodenních starostí ve kterých se najde nejeden z nás.

26.08.2014 4 z 5

Šance Šance Katy Evans

Kniha Šance je přehlcená sexuálními scénami, barvou očí, tvrdostí svalů a osmi buchtami na břiše. Ovšem pod naivitou a primitivností příběhu, se skrývá něco hlubšího, těžšího a je jen na čtenářích, zda to z knihy vyčte. Každý sex, každá fráze je stejná, přesto úplně jiná. Spisovatelka si Remyho chorobou nasadila laťku docela vysoko a věřím v to, že ani netušila, jakou bude mít tato série úspěch. Co mě na knize mrzí je to, že je veliká absence dialogů a malá slovní zásoba, což se od prvního dílu moc nezměnilo, ale opět musím říci, že Remy a jeho příběh, nám to vše perfektně vynahradí.

03.07.2014 4 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

Samotný děj je velmi čtivý, svérázně nám utíká a časté dialogy tomu ještě napomáhají. Vtipnost a ironie nezůstává bez povšimnutí a nejen díky tomu vám kniha ubíhá před očima. Riley je postava, jak se patří a k tomuto příběhu se výborně hodí. Zdravé sebevědomí, kterým oplývá, z Riley dělá jedinečnou mezi všemi Urban fantasy hrdinkami. Oblíbí se ji snad každý.
Velmi se těším na další díl, protože i když je hlavní dějová linie vyřešena, stále nám toho dost zůstává k přemýšlení a poodhalování do dalších dílů této série.

15.05.2014 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Příběh v sobě ukrývá pro tuto autorku již známý důraz na vtipnost, výborné přezdívky, emoční chvilky kdy vám lítají motýlci v podbřišku, nebo si můžete vytrhat vlasy, i úžasně propracovaný a zakončený happy end.
Lehké předvídatelnosti se opět nevyhýbáme, ale vůbec to ději neškodí. Uvěřitelnost děje je až hmatatelná a i když je to vše moc urychlené, na kvalitě příběhu se to nepodepisuje.
Knihu vřele doporučuji a věřím, že se nebudete nudit, protože elán a dobrá nálada dýchá už ze samotné obálky.

10.05.2014 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Fragment nám přináší další super příběh. Jak to u knih od Kateřiny Petrusové bývá, nechybí nám v ní vtip, napětí, láska a nějaké ty slovní i doslovné přestřelky. Můžete se zde těšit i na postavy z předchozích dílů, což se mi velmi líbilo. Vždycky se velmi těžce loučím s postavami, s kterými jsem ušla kus

nějaké cesty a proto vítám, když se nám v dalších dílech znovu objeví. A přesně tohle, se zde stalo. Určitě se budu opakovat, ale ke knihám z této edice, já prostě nemám žádné výtky. Smějete se, jste jak na drátkách a občas se i blbě culíte. Za co dávám hvězdičku navíc, jsou vedlejší postavy. Kateřina má talent je vykreslit tak, jak přesně mají být. Nesoustředí se pouze na hlavní postavy, ale dokáže plnohodnotně popsat i vylíčit jejich charakter, v pár větách. Žádné dlouhé popisování, protahování, pěkná, neobvyklá, přesto zapamatovatelná jména a skvělé zápletky. Nic vás neruší, nemusíte přemýšlet ani se rozčilovat, že něco není ukončené. Kateřina myslela úplně na vše a já jsem velmi ráda, že se tato spisovatelka řadí mezi ty naše, české. Zakázanou přitažlivost velmi doporučuji a všem slibuji, že u této knihy se určitě nudit nebudete. Je to pohádka se šťastným koncem... ale to přece chceme, ne?

03.04.2014 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Bravo! Kateřino Petrusová. Nepřítel mého nepřítele je další povedená kniha od této spisovatelky a já se velmi těším, na další pokračování, protože v tomto díle opět nechyběl vtip, skvělá zápletka, krásní chlapíci a romantika. Vše co si čtenářka od knihy přeje, nám spisovatelka dokázala shrnout v necelých čtyři-sta stránkách. Chválím, že tento díl není moc přeslazený, ani přehnaný bojovými scénami, jako z Kobry 11.
Za co jsem velmi ráda a myslím, že se budou líbit i vám, jsou vedlejší postavy. Takový ukecaný Johnny, hospodyně Theresa nebo Parkerovic rodinka, nám příjemně oživuje celý děj. Ještě chci připomenout, že je znát, že sama spisovatelka má děti, protože do role Amy, se vžila perfektně a hlášky té malé nezbednice, vám vykouzlí nejeden úsměv na tváři. Co je to prosekutka?
Děkuji Fragmentu, že tuto spisovatelku našel a dál nás zahlcuje Kateřininými knihami, protože ona nám dokázala, že předpojatost novodobými českými spisovateli, je někdy až moc nadnesená. Knihu doporučuji a troufám si říci, že přečtením tohoto příběhu, chybu neuděláte. Každý si zde přijde na své...

31.03.2014 5 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Po pravdě bych měla říci, že jsem od této knihy mnoho neočekávala. Předchozí díly se mi líbili na takové té hranici, že pokračování ano - znovu čtení už ale ne. Ovšem co mě příjemně překvapilo bylo to, že tento díl byl nejlepší z celé série a já ho zhltla na pracující matku, poměrně rychle. Příběh je čtivý, napínavý a stále nás nutí číst dál, protože stále nevíme a nedokážeme odhadnout, jak ono to nakonec skončí. Příjemná odregovačka s občasným vtipným podtextem. Líbilo se mi, že to není složité čtení, nervete si vlasy nad stupidním chováním hrdinů, ale naopak pomalými kroky, je provázíte mnohdy beznadějnou cestou, u které doufáte, že tam společně dojdete.

29.03.2014 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Jedním slovem bomba. Přes lehkou podobnost s jiným tituly, je tato kniha stejně jedinečná. Echo po nedávných záležitostech, se ocitá z vyšší společnosti školy, na samém dně. To málo, co si pamatuje, ji doprovází novým životem. Noah je vyvržencem školy od samého začátku, nikdo ovšem neví, že takový nebýval vždycky. Cesta těchto dvou se prolétá a honba za snem, být zase normální, může začít. Nechuť spolupracovat, odlišné názory na svět, se nakonec promění v něco, co už nejde vzít zpět…

I tak bych mohla knihu shrnout, ale líbí se mi, že v této knize nejde právě jen o vztah, ale o mnohem více. Dvě rodinné tragédie, přátelství, láska, beznaděj. Každé rozhodnutí které hrdinové udělají, se projeví v budoucnosti jejich dalšího života. Nedokážu ani slovy popsat pocity, které tato kniha ve mě vyvolala a hlavně, co vše uvnitř mě samotné zanechala.

19.02.2014 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Tato kniha se mi líbila, bylo to něco nového a neobvyklého. Smrťáček žena je výborné spojení. Kniha mě držela v neustálém očekávání a mě nezbývalo nic jiného, než dál číst a nechat se unášet příběhem. Co velmi chválím, je postava Reyese - tam od samého začátku, toužíte zjistit o té postavě více a vždy, když se na scéně objeví, zaplesá vám srdíčko. Nadpřirozený, detektivní příběh se smyslnou zápletkou v pozadí - výborná kombinace. Po emoční stránce převládal smích a napětí s lehce okořeněnou smyslnou touhou. Velmi se těším na druhý díl a tento první vřele doporučuji.

16.02.2014 4 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Po malinko slabším díle přišla tato pecka. Před záhrobím nám znovu ukázalo, jaká spisovatelka je frajerka a dokáže si s dějem pěkně pohrát. U téhle knihy se měnili emoce jako na kolotoči. Scény s Vladem jsem musela celé prosmát, někdy i nahlas. Pak jsem si bohužel i poplakala a konec byl naprosto úžasný. Musím zmínit i naprosto luxusní erotické scény a sex v této knize dávám mezi TOP v těchto žebříčcích. Nejen závěrečný boj byl super a já prostě nemůžu dát jinak, než plný počet. Díky paní Frostová, zase jste mě uchvátila!

27.12.2013 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

První půlka knihy byla zábavná, ta druhá spíše o lásce. Dohromady to znamená skvělá kniha. Styl psaní mi výborně sedl a hlavní postavy jsem si velmi oblíbila. Klasická romantická záležitost, kterých je na světě stovky, hlavně co se týče filmů, ale pořád dokola nás - mě baví.

21.12.2013 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Tato kniha je dle mého naprostá katastrofa. Už když jsem četla anotaci, říkala jsem si, že se musím připravit na vše, jelikož Tory bude spíš s Elijahem a Rubena si moc neužiju. Jenže tohle předčilo i mé očekávání a to negativně. Než jsme se vůbec dostali k nějaké akci, trhala jsem si vlasy z trapného přirovnávání, které bylo v knize víc než dost. Někde z netu postahované a do každé věty přidané. Bylo jich tolik a tak blbě vložené, že to místo vtipnosti, jak to asi mělo být, tomu dodávalo na trapnosti. U této knihy jsem měla své poprvé. A to takové, že jsem se smála nad trapností některých hlášek. Když už jsme se pomaloučku dostávali k nějaké akci, tak to bylo tak příšerně popsané a napsané, že se člověk musel několikrát vrátit aby to pochopil. Já sama sebe popisuji jako knižním vzdělancem, ale toto jsem vážně nepobírala. Kniha v sobě ukrývala velmi málo rozhovorů a když už nějaký povedený byl, tak to spisovatelka zazdila sálo-dlouhými myšlenkami, který si v konečně fázi protiřečily. Tory mi většinu času lezla na nervy a vůbec jsem se s ní neztotožnila a to já u knihy potřebuji. Nelíbí se mi jako postava ani její charakter. Všude přítomné popisování krajiny, myšlenek a postav bylo tak neskutečně únavné. Samotný konec hodnotím jako emočně strádající leták novin.
Jsem velmi ale velmi zklamaná. Tuto spisovatelku jsem si po prvním díle dost oblíbila, kniha Hot Boys to ještě ztvrdila, ale toto bylo tak velké zklamání, že je mi to až líto. Nebudu soudit spisovatele dle jedné nepovedené knihy, ale vážně si rozmyslím, zda si pořizovat další díl, pokud nějaký bude. Byla to taková hloupost, že dalšího dílu bych se velmi bála. Na této knize se mi nelíbí nic. Ve větší míře postavy, popisy, styl psaní, ani samotný příběh. Páté přes deváté, z vlků k čarodějům?? Fajn, proč ne, ale tak násilně jako se to dělo v tomto příběhu, tomu akorát uškodilo. Jediné plus dávám za Mikaela a jeho bližší vztah s Tory. Teď momentálně mě nejvíc zajímá on. Rubena jsem měla ze všech nejraději, jenže v tomhle příběhu měl tak málo prostoru a když se nějaký naskytl, tak ho spisovatelka totálně zazdila. Takže shrnuto, dávám hvězdu za snahu a druhou za Mikaela. Kdybych dala o jednu víc, už bych byla velmi nespravedlivá k ostatním knihám s tímto hodnocením, kterým Vlci 2, nesahají ani po paty.

P.S. Nebudu se vyjadřovat ke komentářům výš. Toto je můj názor na knihu a ani fanynky, ba dokonce kamarádky, M.T.Majar mi ho nevyvrátí.

14.12.2013 2 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Klasický příběh. Knihy se stále opakují, v příběhu jsou znát dílky z jiných knih (upírů, vlků atd.), ale stále mě to baví. Na co se velmi těším, tak to je pokračování. Velmi mě zajímá, jak vše dopadne dál. Jelikož je příběh předvídatelný a já samotná představu mám, tak je mi jasné, jak se vše bude odehrávat, ale pořád to budu hltat dál. Ztotožnit a vcítit se do většiny postav mi nedalo problém. Nenašel se nikdo, kdo by mi extra vadil. Samotný hlavní pár, si mě získal a já jim fandím, nejen v osobních záležitostech. Obyčejné prvky jako neoholené nohy, vždy říkaná pravda, žádné zastírání a hlavně KOMUNIKACE, je to, co v příběhu očekávám a vyhledávám. Tenhle primitivní a stále dokola se odehrávající příběh mi to vše dal. Proto dávám pět hvězdiček a jsem z knihy nadšená. Anna - dívka poháněná pravidly a čistotou, má v hlavě víc rozumu, než kdejaká jiná. Nemá problém s vyjadřováním a vždy ví, co chce a jde si za tím. Kaidan - to je postava, do které se zamiluje nejedna z nás. On naopak své pocity vyjadřovat neumí, ale jde lehko vyčíst mezi řádky, co mu právě letí hlavou. A tím se dostávám ke chvále na samotnou spisovatelku. Oddechovka co nikoho neurazí, naopak je z ní člověk nadšený. Už samotná obálka - která je mimochodem nádherná - vás donutí po knize sáhnout, aniž by jste si přečetli anotaci, což já zásadně nedělám. Nemohu dát jinak, než pět hvězdiček a svou vůli, nutit vydavatelství, aby byl brzy další díl. Tahle série má velmi dobře našlápnuto.

16.11.2013 5 z 5